Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Wellman zachowuje się niemoralnie

23.10.2014

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony dziennikarz, zrywa współpracę z Dorotą Wellman, prezenterką TVN-u, w której programach często brał udział. Cejrowski pytany o wulgarne słowa Wellman, która na wizji mówiła m.in., że „nikt, k...., nie ma prawa wtrącać się do jej macicy”, nie szczędzi słów krytyki.

„Mój stosunek do wulgaryzmów znany jest od czasów "WC Kwadransa" i niezmienny. Nigdy nie przeklinam. Słowa na k, ch, p, ani na s nigdy nie pojawiają się w moich ustach. Nigdy! Nawet w największych nerwach, ani w największym rozluźnieniu zabawowym. Moi pracownicy, ani współpracownicy nie przeklinają w moim towarzystwie. Wystarczy, że raz im powiem, że sobie tego nie życzę. Ekipy budowlane, które zatrudniam przeklinają wszędzie indziej - wiem o tym, czasami słyszę ich z daleka - ale nigdy u mnie. I nie stosuję kar w tym zakresie, wystarczy jedno spojrzenie, uniesiona brew” - pisze Cejrowski.

Wskazuje, że „kiedy słyszy, że ktoś plugawi mowę polską czuje się jakby lał szambo na groby naszych przodków, którzy poszli na Sybir zesłani tam za obronę polszczyzny”. „Cóż więc zrobię w tej sytuacji z Dorotą Wellman? Środki dobiera się do okoliczności. Nie sądzę, bym w najbliższym czasie miał mieć jakąkolwiek okoliczność z Dorotą. Jak pisałem - nasze spotkania były zawsze zawodowe i tyle. Gdyby ktoś z Jej redakcji zadzwonił dzisiaj z zaproszeniem do programu, to odmówiłbym wyraźnie PODAJĄC POWODY. Przemawianie w miejscu publicznym na temat własnej macicy uważam za niekulturalne, opatrywanie tego słowami na k, również, a sama treść tego konkretnego wystąpienia była dodatkowo niemoralna” - kończy swój wywód Cejrowski.

Podróżnik kolejny raz broni wartości w życiu publicznym, wykazując nieprzejednaną postawę wobec zjawisk i zachowań niegodnych.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Wojciech Cejrowski

,

Polska

,

polityka

,

media

,

TVN

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook