Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski prześladowany za filmik?!

09.08.2015

Wojciech Cejrowski alarmuje, że jest inwigilowany przez policję! Popularny pisarz i podróżnik zastanawia się, czy jest to zemsta za opublikowane przez niego w internecie nagranie „Nie wybierajcie śmieci”, na którym podarł plakat wyborczy Bronisława Komorowskiego.

- Jak za dawnych lat, za komuny, a potem za czasów Kwaśniewskiego, chodzi za mną Policja – informuje Cejrowski na Facebooku.

- Kiedy kilka tygodni temu przyjechał do mnie na wioskę patrol - dwie osoby w radiowozie - i chciały się umówić na przesłuchanie, „w związku z jakąś sprawą w Chojnicach”, myślałem że chodzi o fotoradar, a Policjanci nie informowali mnie o szczegółach. Poprosiłem, by osoba która chce mnie przesłuchać wysłała normalne wezwanie normalną drogą pod adres zameldowania, gdzie bardzo skrupulatnie odbieram pocztę. Policjanci odjechali - relacjonuje.

Cejrowski zastanawia się dlaczego ktoś wysłał policjantów na wioskę, gdzie nie jest zameldowany, lecz przyjechał w odwiedziny do rodziny. Skąd funkcjonariusze wiedzieli, że będzie właśnie wtedy w odwiedzinach u rodziny?

Podobna przygoda, jak podaje, zdarzyła mu się w piątek rano w Gdańsku. Cejrowski został zatrzymany przez dwuosobowy patrol policji.

 - I znów chcieli się umówić na przesłuchanie, lub wręczyć mi wezwanie na przesłuchanie do Chojnic. Na pytanie czemu ktoś ich posyła osobiście w miejsce gdzie przebywam wakacyjnie, zamiast posłać mi pocztą wezwanie nie potrafili odpowiedzieć. Poinformowali mnie jednak o co mniej więcej chodzi - o paragraf dotyczący agitacji wyborczej, a konkretnie o mój film „Nie wybierajcie śmieci”. (Film ten nie agitował za żadnym z kandydatów, był skierowany PRZECIWKO kandydatowi Komo, no ale…). I znowu, tak jak na wiosce, nasłani na mnie Policjanci (bardzo mili i uprzejmi!!) nie potrafili mi powiedzieć dlaczego ten ktoś w Chojnicach nie wysyła normalnego wezwania pocztą lecz nasyła na mnie patrole - opowiada Cejrowski.

- Najpierw za Jaruzelskiego, potem za Kwaśniewskiego, teraz za Komorowskiego wysyłają na mnie patrole. Jaruzel, Kwach i Komor - dynastia czy jak? PRECZ Z KOMUNĄ! - kończy Wojciech Cejrowski.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Bzm/jkub

[fot. youtube.com]


Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook