Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski apeluje do posłów: nie bądźcie bydlakami

11.01.2018
Cejrowskiwiki
Cejrowski apeluje do posłów: nie bądźcie bydlakami

- Sam się urodziłeś zdrowy, bo miałeś szczęście. Teraz uratuj chorych - napisał na Twitterze Wojciech Cejrowski, odnosząc się do głosowań polityków w sprawie aborcji.

- Zabijanie dzieci bez względu na przyczynę jest zawsze zbrodnią. Nie da się usprawiedliwić niczym, nigdy. Do posłów mówiłem w kontekście tej ustawy: NIE BĄDŹCIE BYDLAKAMI. A przy okazji nie bądźcie tchórzami. Sam się urodziłeś zdrowy, bo miałeś szczęście. Teraz uratuj chorych.
wc -
napisał podróżnik na Twitterze.


Cejrowski odniósł się w ten sposób do swojego nagrania z grudnia 2017 roku, nagranego jako post scriptum do swojej rozmowy w programie "Minęła Dwudziesta" w TVP INFO. 

- Posłowie PiS, to jest chwila prawdy. Obiecywaliście chronić życie każdego Polaka. Przypomnę, że Polak przed narodzeniem też ma prawa, i to konstytucjne, a głównym prawem jest prawo do życia. To czemu słyszę, że chcecie "uwalić tę ustawę"? - powiedział słynny podróżnik, dodając jeszcze że będzie patrzył na ręce głosującym posłom.

kh
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 2. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 3. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 4. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 5. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook