Jedynie prawda jest ciekawa


CBŚP rozbiło narkotykowy multigang

15.12.2016

CBŚP rozbił grupę przestępczą, która przemyciła ponad 40 kg kokainy i 200 kg haszyszu. Akcję przeprowadziło ponad 300 funkcjonariuszy, dokonując aresztowania 21 osób, w tym znanego polskiego zawodnika MMA Michała M.

W środę pojawiła się informacja o zatrzymaniu przez CBŚP jednego z najbardziej znanych polskich zawodników KSW Michała M., z Berserkers Team Szczecin. Śledczy zdradzili więcej szczegółów operacji rozbicia narkotykowej grupy przestępczej. 

„Rozbiliśmy typowo grupę multiprzestępczą. Jej członkowie zajmowali się jednak głównie przemytem kokainy z Aruby, haszyszu, jak też handlem tytoniem i nielegalnymi papierosami. W akcji zatrzymań wzięło udział 300 funkcjonariuszy, którzy jednocześnie weszli do 40 miejsc w czterech województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim, mazowieckim i wielkopolskim” - powiedziała w rozmowie z tvp.info kom. Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP. 

Gang był rozpracowywany od niespełna roku, a na jego trop natrafiono podczas ścigania przemytników kokainy. Ich źródło wskazał szlak przerzutowy, a także kurierów, którzy przemycali narkotyki tzw. metodą na połyk, przewożąc w ten sposób od kilku do kilkunastu pakietów z czystą kokainą. 

Dodatkowo w trakcie czynności śledczych prokuratura doprowadziła do ekshumacji mężczyzny, który zmarł w lutym 2012 po przylocie z Aruby na Morzu Karaibskim. W jego żołądku i jelicie grubym znaleziono 12 pakietów zawierających 740 gramów czystej, płynnej kokainy. Z takiej ilości narkotyku można wyprodukować od 5 do 7 kg „białego proszku”. 

Oprócz kokainy, jak ustaliło CBŚP, grupa przemytnicza zajmowała się wprowadzeniem do obrotu haszyszu, a także handlem tytoniem i papierosami bez akcyzy. 

Zdaniem śledczych gang starał się przejąć handel narkotykami w Szczecinie, w którym od kilkunastu miesięcy trwa wojna o wpływy w półświatku. 

W grupę przestępczą zaangażowani byli znani zawodnicy sportów walki, w tym wspomniany wcześniej Michał M. Z gangiem współpracowali także także dwaj czynni policjanci i jeden emerytowany funkcjonariusz. Ich zadaniem było ostrzeganie przestępców przed działaniem stróżów prawa. 

Policjanci zabezpieczyli w trakcie przeszukań domów i kryjówek zatrzymanych przestępców luksusowe samochody, ponad 117 tys. zł w gotówce, czy zegarki i złoto. 

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała wniosek o areszt wobec 18 osób. 

„Zatrzymanym zarzucono między innymi przemyt co najmniej 40 kilogramów kokainy o wartości czarnorynkowej 14 milionów złotych i 200 kg haszyszu. Straty Skarbu Państwa z tytułu obrotu tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy wyniosły ponad 17 mln złotych” - dodała rzeczniczka CBŚP. 

Zapowiadane są w tej sprawie kolejne zatrzymania. 


ak/tvp.info 

[fot. cbsp.policja.pl]

Warto poczytać

 1. kwiatek 26.05.2018

  Życzenia od premiera Morawieckiego z okazji z Dnia Matki

  Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Matki przekazał mamom najlepsze życzenia. Pamiętajmy o naszych Mamach dzisiaj i we wszystkie pozostałe 364 dni roku! - dodał premier we wpisie na Twitterze.

 2. JablonskiPomnik 26.05.2018

  Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

  Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

 3. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 4. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 5. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 6. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

 7. kaczynski02022018 25.05.2018

  Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Zaskakująca kwota

  Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) to najbogatsi liderzy partyjni; oboje mają po kilkaset tys. zł oszczędności - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych posłów za 2017 rok. Najskromniej wygląda stan posiadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 8. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook