Jedynie prawda jest ciekawa


CBA zatrzymuje byłego szefa delegatury UOP

16.03.2017

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali go wraz z innym b. oficerem służb specjalnych.

Były szef rzeszowskiej delegatury Urzędu Ochrony Państwa został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratura postawiła mu zarzuty korupcyjne, a sąd aresztował na trzy miesiące - poinformowało PAP CBA.

Były szef rzeszowskiej delegatury UOP Janusz W. miał od wielu lat powołując się na wpływy między innymi w instytucjach państwowych i samorządowych, załatwiać tam sprawy za łapówki – poinformował PAP Temistokles Brodowski z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali go wraz z innym b. oficerem służb specjalnych Maciejem D., który pracował w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i CBA, w 2007 r. został zwolniony ze służby, zatrzymany i skazany prawomocnym wyrokiem. Teraz ponownie usłyszał zarzut powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkowe.

Sprawę wspólnie z CBA prowadzi śląski wydział zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach - podał Brodowski. Nie chciał udzielać dodatkowych informacji, odsyłając do prokuratury.

Aleksander Główczewski

mly/PAP

fot. [cba.gov.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook