Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

CBA zatrzymało b. dyrektora MPGKiM

11.10.2016

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali b. dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży oraz b. kierownika Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Czartoria w Miastkowie- poinformowało na swoich stronach Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Zatrzymani przyjęli 35 tys. ton odpadów po zaniżonych opłatach. Łomża ma 13 mln zł strat. "W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że urzędnicy działając wspólnie i w porozumieniu spowodowali powstanie szkody wielkich rozmiarów w mieniu Miasta Łomża w łącznej kwocie  ok. 13 mln zł"- napisano w komunikacie.

CBA wskazało, że w 2011 i 2012 r. zawarto umowy z zewnętrznymi firmami na usługi w zakresie składowania i unieszkodliwienia odpadów po zaniżonych opłatach, działając tym samym w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez te firmy, na szkodę swoich przedsiębiorstw i miasta Łomża. Od dwóch spółek przyjęto w ten sposób na składowisko, po zaniżonych cenach, ponad 35 tys. ton odpadów. "Poprzez swoje działania oraz przekroczenie uprawnień dyrektor i kierownik doprowadzili także do nałożenia na Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wielomilionowych kar" -czytamy w komunikacie.   

Zatrzymani przez białostockich agentów CBA mężczyźni usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Łomży.

fot.[You Tube]

 pc/CBA

Warto poczytać

Facebook