Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

CBA prześwietla prywatyzację Ciechu

06.04.2016

W środę rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do spółki Kulczyk Holding oraz do byłego prezesa spółki Ciech S.A. Dariusza Krawczyka i jednego z byłych wiceprezesów odpowiedzialnego za proces zbywania akcji spółki Ciech S.A. Działania CBA są związane z niejasnościami i kontrowersjami wokół prywatyzacji spółki Ciech.

O sprawie jako pierwszy poinformował Cezary Gmyz z Telewizji Republika. Sprawa ta przejawiała się wcześniej w jednym z wątków afery taśmowej, na której zarejestrowano również rozmowy dotyczące prywatyzacji Ciechu.

Akcja funkcjonariuszy CBA - na polecenie prokuratury - trwa w kilku miejscach – m.in. w siedzibie KULCZYK INVESTMENTS w Warszawie przy ulicy Kruczej i w siedzibie Ciech S.A. przy ulicy Wspólnej.

Jak mówił Gmyz na antenie Republika TV, byli prezesi spółki nie zostali zatrzymani, a działania Biura są skoncentrowane na wydaniu nośników i procedurze sprawdzającej.

wPolityce.pl / frost

[Fot. cba.gov.pl]

Warto poczytać

 1. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 2. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 3. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 4. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 5. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 6. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 7. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook