Jedynie prawda jest ciekawa

CBA prześwietla prywatyzację Ciechu

06.04.2016

W środę rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do spółki Kulczyk Holding oraz do byłego prezesa spółki Ciech S.A. Dariusza Krawczyka i jednego z byłych wiceprezesów odpowiedzialnego za proces zbywania akcji spółki Ciech S.A. Działania CBA są związane z niejasnościami i kontrowersjami wokół prywatyzacji spółki Ciech.

O sprawie jako pierwszy poinformował Cezary Gmyz z Telewizji Republika. Sprawa ta przejawiała się wcześniej w jednym z wątków afery taśmowej, na której zarejestrowano również rozmowy dotyczące prywatyzacji Ciechu.

Akcja funkcjonariuszy CBA - na polecenie prokuratury - trwa w kilku miejscach – m.in. w siedzibie KULCZYK INVESTMENTS w Warszawie przy ulicy Kruczej i w siedzibie Ciech S.A. przy ulicy Wspólnej.

Jak mówił Gmyz na antenie Republika TV, byli prezesi spółki nie zostali zatrzymani, a działania Biura są skoncentrowane na wydaniu nośników i procedurze sprawdzającej.

wPolityce.pl / frost

[Fot. cba.gov.pl]

Warto poczytać

 1. waszczykowski22092017 23.10.2017

  Waszczykowski krytykuje artykuły we włoskiej prasie. "Są jednostronne"

  Szef dyplomacji Witold Waszczykowski stwierdził, że niektóre artykuły na temat Polski we włoskiej prasie są "skrajnie jednostronne" i w sposób nieprawdziwy przedstawiają sytuację. Tak odniósł się do publikacji między innymi na temat migrantów.

 2. KaminskiWasik23102017 23.10.2017

  Jest już projekt ustawy o jawności życia publicznego. Ma zwiększyć transparentność

  Wzmocnienie przejrzystości państwa poprzez m.in. stworzenie jawnego rejestru umów cywilnoprawnych w sektorze publicznym, nowy wzór jawnych i jednakowych dla wszystkich zobowiązanych oświadczeń majątkowych - zakłada przedstawiony w poniedziałek projekt ustawy o jawności życia publicznego

 3. Rodzina 23.10.2017

  Takich słów oczekujemy w Sejmie! "Fundamentem naszej zbiorowości jest rodzina"

  Pełna rodzina najbardziej opłaca się nam jako wspólnocie, dlatego powinniśmy prowadzić politykę, która zachęca do zakładanie rodziny i usuwa instrumenty zniechęcające np. do zawierania związku małżeńskiego - powiedział wiceminister rodziny Bartosz Marczuk podczas kongresu "Europa Christi".

 4. Rezydenci23102017 23.10.2017

  Radziwiłł: zmiany w rezydenturze są potrzebne

  Od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat zmian dotyczących rezydentury, rozważane są różne scenariusze; rezydentura powinna być narzędziem motywowania do wybierania specjalności, na które jest zapotrzebowanie - uważa szef MZ Konstanty Radziwiłł.

 5. Warszawapoznanskawiki 23.10.2017

  Poseł PiS zapowiada bezpardonową walkę z reprywatyzacyjnymi oszustami

  Chcemy dokonać kontroli reprywatyzacji kamienic w całej Polsce - powiedział w poniedziałek w Kaliszu, członek komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji w Warszawie, poseł PiS Jan Mosiński.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook