Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Caritas zaprasza bezdomnych i samotnych

24.12.2014

Ok. 1,8 tys. osób zasiądzie w Poznaniu do wigilijnego stołu w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wigilię dla samotnych i bezdomnych mieszkańców miasta organizuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Jak co roku na spotkanie wigilijne i wspólne kolędowanie zaprasza samotnych także poznańska fundacja Barka.

„Wieczór wigilijny to czas, kiedy chcemy być razem. Rzeczywistość dla tych ludzi jest bardzo trudna i dlatego pochylamy się nad ich trudem, cierpieniem. Chcemy być razem w ich utrudzeniu, w ich trudnych wyborach” - powiedział zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Tomasz Ren.

Życzenia uczestnikom spotkania złoży metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, oraz prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. Do przygotowań tegorocznej wigilii włączyło się prawie 900 wolontariuszy. Młodzież z wielkopolskich szkół pomagała m.in. ustawiać stoły i choinki w hali MTP a także dekorować całe pomieszczenie.

Caritas wesprze potrzebujących nie tylko w Wigilię. Podczas pierwszego i drugiego dnia Bożego Narodzenia, w trzech jadłodajniach w Poznaniu będą wydawane posiłki.

O osobach samotnych i zmagających się z trudnościami życiowymi nie zapomni w święta także działająca w Poznaniu Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka. Co roku fundacja organizuje wigilijne spotkanie. W środę spodziewanych jest ok. 250 osób.

„Coraz mniej jest na spotkaniach wigilijnych osób bezdomnych, za to przybywa osób bezrobotnych, w trudnej sytuacji życiowej, osób starszych, ludzi, których na taką tradycyjną wigilię po prostu nie stać” - powiedział współorganizator świątecznego spotkania Edward Skoryna.

Organizacja spotkania wigilijnego jest możliwa dzięki wsparciu sponsorów, oraz funduszom, jakie udało się Barce zgromadzić podczas sprzedaży rogali świętomarcińskich w listopadzie w Poznaniu.

AM/PAP

[fot. GFDL/CC/Wikimedia Commons]

Słowa kluczowe:

rzeczywistość

,

ludzie

,

spotkanie

,

fundacja

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 4. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 5. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 6. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 7. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 8. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook