Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Caritas apeluje o pomoc dla bezdomnych

31.10.2013

Caritas Polska apeluje o pomoc dla bezdomnych. Organizacja od 1 do 20 listopada będzie prowadzić zbiórkę funduszy na rzecz prowadzonych przez nią jadłodajni i noclegowni.

Caritas przypomina, że w Polsce jest ponad 30 tysięcy bezdomnych; najcięższym okresem jest dla nich zima. "Dlatego zwracam się z apelem, aby wspierać instytucje, które zajmują się osobami bezdomnymi ze względu na godność drugiego człowieka" - podkreślił dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Placówki można wesprzeć, wpłacając pieniądze na konto Caritas z dopiskiem "Bezdomni" oraz wysyłając SMS z hasłem "Pomagam" na numer 72052 (2,46 zł z vat) - poinformowała Caritas w przekazanym PAP w czwartek apelu.

Caritas od lat pomaga bezdomnym, m.in. udostępnia 3 tysiące miejsc noclegowych na terenie całego kraju. W 2012 roku organizacja udzieliła pomocy 7 tys. bezdomnym; m.in. wydano 1 milion 800 tysięcy posiłków.

Tegoroczną akcję pomocy bezdomnych rozpoczyna sprzedaż zniczy. Znicze, z których dochód będzie przeznaczony na wsparcie bezdomnych, będą sprzedawane przez hufce Związku Harcerstwa Polskiego od 1 do 3 listopada.

Kolejnym etapem akcji będzie organizowana 16 listopada wraz z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ósma Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę.

Caritas Polska od sierpnia tego roku realizuje także pilotażowy program wychodzenia z wczesnych stadiów bezdomności i związanych z nią uzależnień. Program "Damy radę!" adresowany jest do mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat.

PAP/kop
[Fot. sxc.hu]
Słowa kluczowe:

bezdomni

,

Caritas

,

znicze

Warto poczytać

  1. MKaminski2852017 28.05.2017

    SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

    Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

  2. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

    Łoziński nowym szefem KOD

    "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

  3. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

    Macierewicz spotkał się z weteranami

    Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

  4. Czabanski-gfgdfgdfgfdgg 27.05.2017

    Czabański do Kurskiego ws. Opola

    "Czekam na rzeczową odpowiedź prezesa TVP Jacka Kurskiego na moje pismo ws. opolskiego festiwalu".

  5. dudapapSITurczyk 27.05.2017

    Prezydent o atakach opozycji: eksplozja frustracji

    To tylko eksplozja frustracji. Spokojnie. Robimy swoje i mamy powody do satysfakcji - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

  6. pku76 26.05.2017

    1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

    1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

  7. kpl9 26.05.2017

    Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

    Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

  8. konferencja-PO 26.05.2017

    PO znowu o Berczyńskim

    Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook