Jedynie prawda jest ciekawa


Były opozycjonista: Frasyniuk jest w ruchu będącym dopełnieniem ONR, tylko w lewą stronę

16.02.2018
MajorFrasyniuk
Były opozycjonista: Frasyniuk jest w ruchu będącym dopełnieniem ONR, tylko w lewą stronę

Założono mu kajdanki, dzięki temu stworzył nową jakość w polityce - powiedział Waldemar "Major" Frydrych w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Słynny przywódca Pomarańczowej Alternatywy zapytany o to, czy Władysław Frasyniuk ma to, czego chciał, czy też padł ofiarą działań prokuratury powiedział że "Ja myślę, że on w ogóle chce mieć coś, ale od jakiegoś momentu jest ofiarą, bo jak startował w wyborach, to mu mówiłem, żeby sobie takie kartonowe robił popiersia, tak jak Dutkiewicz, i by wygrał wybory - i przegrał." - Przegrał z kimś takim jak Dutkiewicz, natomiast dzisiaj jest w ruchu, który jest dopełnieniem ONR-u, tylko w stronę lewą - dodał. 

Według Fydrycha ONR próbuje blokować legalne manifestacje "tych tęczowych i jeszcze jakiś innych ruchów" zaś Obywatele RP usiłują blokować miesięcznice smoleńskiej i tym samym obie organizacje łamią ten sam paragraf. 

Jak zauważył Frydrych, wyniesienie przez policję na rękach nie było aż tak tragiczne. - Gdyby mieszkał w Izraelu, to prawdopodobnie by został skopany - jest taki film, jak ortodoksów pacyfikują - tak że ja myślę, że Frasyniuk ma duże szczęście, takie jak ja miałem, jak mnie przenoszono, do wołgi wsadzano, to mówili: "uważajcie, żeby panu Waldkowi nóżki tam nie..." - powiedział. 

- Założono mu kajdanki, dzięki temu stworzył nową jakość w polityce - podsumował "Major". 

kh/rfm24.pl
Fot: wikicommons/PAP

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook