Jedynie prawda jest ciekawa


Bydgoscy radni cofają decyzję w sprawie mostu

17.09.2012

Ponad dwa lata temu, niemal jednogłośnie, samorządowcy w Bydgoszczy nadali powstającemu mostowi imię tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dziś zamierzają wycofać się z tamtej decyzji.

Bydgoscy radni zapowiadają zmianę swojej decyzji z 2010 roku. Wtedy to na specjalnej sesji rady miasta podjęli decyzję na mocy której jedna z największych inwestycji w Bydgoszczy, most nad rzeką Brdą będzie nosił imię zmarłego w tragiczny sposób prezydenta Lecha Kaczyńskiego

"Za" głosowali wtedy niemal wszyscy bydgoscy samorządowcy, łącznie z radnymi Platformy Obywatelskiej. Ówczesny prezydent miasta obiecał także postawienie przy powstającej inwestycji obelisku upamiętniającego ofiary katastrofy. Dziś, jak pisze "Gazeta Wyborcza" radni wycofują się z obu tych pomysłów. 

Jak mówi bydgoski radny PO: "Proszę pamiętać, że tamto głosowanie odbyło się w poprzedniej kadencji, a uchwała była intencyjna, czyli nie ostateczna. Musimy się wspólnie zastanowić i zaproponować patrona nie budzącego takich emocji politycznych" - argumentuje. Murem za posłem PO stoją samorządowcy z SLD: "Mamy tyle osób bardziej zasłużonych dla Bydgoszczy niż prezydent Kaczyński, że na pewno znajdzie się ktoś, kogo imię mógłby nosić nowy most" - mówi Jacek Bukowski z bydgoskiego SLD.

Zmianom sprzeciwia się Prawo i Sprawiedliwość. 

ll, gazeta.pl

[Fot. Materiały prasowe miasta Bydgoszcz]

Warto poczytać

 1. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 2. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 3. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 4. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 5. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 6. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 7. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook