Jedynie prawda jest ciekawa


Bydgoscy radni cofają decyzję w sprawie mostu

17.09.2012

Ponad dwa lata temu, niemal jednogłośnie, samorządowcy w Bydgoszczy nadali powstającemu mostowi imię tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dziś zamierzają wycofać się z tamtej decyzji.

Bydgoscy radni zapowiadają zmianę swojej decyzji z 2010 roku. Wtedy to na specjalnej sesji rady miasta podjęli decyzję na mocy której jedna z największych inwestycji w Bydgoszczy, most nad rzeką Brdą będzie nosił imię zmarłego w tragiczny sposób prezydenta Lecha Kaczyńskiego

"Za" głosowali wtedy niemal wszyscy bydgoscy samorządowcy, łącznie z radnymi Platformy Obywatelskiej. Ówczesny prezydent miasta obiecał także postawienie przy powstającej inwestycji obelisku upamiętniającego ofiary katastrofy. Dziś, jak pisze "Gazeta Wyborcza" radni wycofują się z obu tych pomysłów. 

Jak mówi bydgoski radny PO: "Proszę pamiętać, że tamto głosowanie odbyło się w poprzedniej kadencji, a uchwała była intencyjna, czyli nie ostateczna. Musimy się wspólnie zastanowić i zaproponować patrona nie budzącego takich emocji politycznych" - argumentuje. Murem za posłem PO stoją samorządowcy z SLD: "Mamy tyle osób bardziej zasłużonych dla Bydgoszczy niż prezydent Kaczyński, że na pewno znajdzie się ktoś, kogo imię mógłby nosić nowy most" - mówi Jacek Bukowski z bydgoskiego SLD.

Zmianom sprzeciwia się Prawo i Sprawiedliwość. 

ll, gazeta.pl

[Fot. Materiały prasowe miasta Bydgoszcz]

Warto poczytać

 1. Cieleckasmolensk 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

  - Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - tak mówiła niedawno o swoim mężu Magdalena Cielecka. Teraz aktorka drwi z ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Krótko mówiąc, dno i metry mułu

 2. duda200402018 20.04.2018

  Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi

 3. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 4. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 5. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 6. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 7. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 8. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook