Jedynie prawda jest ciekawa

Bydgoscy radni cofają decyzję w sprawie mostu

17.09.2012

Ponad dwa lata temu, niemal jednogłośnie, samorządowcy w Bydgoszczy nadali powstającemu mostowi imię tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dziś zamierzają wycofać się z tamtej decyzji.

Bydgoscy radni zapowiadają zmianę swojej decyzji z 2010 roku. Wtedy to na specjalnej sesji rady miasta podjęli decyzję na mocy której jedna z największych inwestycji w Bydgoszczy, most nad rzeką Brdą będzie nosił imię zmarłego w tragiczny sposób prezydenta Lecha Kaczyńskiego

"Za" głosowali wtedy niemal wszyscy bydgoscy samorządowcy, łącznie z radnymi Platformy Obywatelskiej. Ówczesny prezydent miasta obiecał także postawienie przy powstającej inwestycji obelisku upamiętniającego ofiary katastrofy. Dziś, jak pisze "Gazeta Wyborcza" radni wycofują się z obu tych pomysłów. 

Jak mówi bydgoski radny PO: "Proszę pamiętać, że tamto głosowanie odbyło się w poprzedniej kadencji, a uchwała była intencyjna, czyli nie ostateczna. Musimy się wspólnie zastanowić i zaproponować patrona nie budzącego takich emocji politycznych" - argumentuje. Murem za posłem PO stoją samorządowcy z SLD: "Mamy tyle osób bardziej zasłużonych dla Bydgoszczy niż prezydent Kaczyński, że na pewno znajdzie się ktoś, kogo imię mógłby nosić nowy most" - mówi Jacek Bukowski z bydgoskiego SLD.

Zmianom sprzeciwia się Prawo i Sprawiedliwość. 

ll, gazeta.pl

[Fot. Materiały prasowe miasta Bydgoszcz]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook