Jedynie prawda jest ciekawa

Bydgoscy radni cofają decyzję w sprawie mostu

17.09.2012

Ponad dwa lata temu, niemal jednogłośnie, samorządowcy w Bydgoszczy nadali powstającemu mostowi imię tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dziś zamierzają wycofać się z tamtej decyzji.

Bydgoscy radni zapowiadają zmianę swojej decyzji z 2010 roku. Wtedy to na specjalnej sesji rady miasta podjęli decyzję na mocy której jedna z największych inwestycji w Bydgoszczy, most nad rzeką Brdą będzie nosił imię zmarłego w tragiczny sposób prezydenta Lecha Kaczyńskiego

"Za" głosowali wtedy niemal wszyscy bydgoscy samorządowcy, łącznie z radnymi Platformy Obywatelskiej. Ówczesny prezydent miasta obiecał także postawienie przy powstającej inwestycji obelisku upamiętniającego ofiary katastrofy. Dziś, jak pisze "Gazeta Wyborcza" radni wycofują się z obu tych pomysłów. 

Jak mówi bydgoski radny PO: "Proszę pamiętać, że tamto głosowanie odbyło się w poprzedniej kadencji, a uchwała była intencyjna, czyli nie ostateczna. Musimy się wspólnie zastanowić i zaproponować patrona nie budzącego takich emocji politycznych" - argumentuje. Murem za posłem PO stoją samorządowcy z SLD: "Mamy tyle osób bardziej zasłużonych dla Bydgoszczy niż prezydent Kaczyński, że na pewno znajdzie się ktoś, kogo imię mógłby nosić nowy most" - mówi Jacek Bukowski z bydgoskiego SLD.

Zmianom sprzeciwia się Prawo i Sprawiedliwość. 

ll, gazeta.pl

[Fot. Materiały prasowe miasta Bydgoszcz]

Warto poczytać

 1. 1270kwatera 22.10.2017

  Otwarto kwaterę żołnierzy poległych w obronie Warszawy w 1939 r.

  W niedzielę na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej na Służewie kardynał Kazimierz Nycz poświęcił pomnik i nowo otwartą kwaterę wojenną żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Warszawy w 1939 r. i ofiar cywilnych zabitych w wyniku niemieckich bombardowań.

 2. 1270policja 22.10.2017

  Mariusz Kamiński przedstawi założenia ustawy o jawności życia publicznego

  Założenia ustawy o jawności życia publicznego przedstawią w poniedziałek na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik. Ustawa ma zmienić polskie prawo antykorupcyjne.

 3. Misjewiki 22.10.2017

  "Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami"

  Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa w swoich środowiskach - mówił z okazji Światowego Dnia Misyjnego przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur. Podziękował też za ofiary składane na rzecz misji.

 4. Rezydenciprotest22102017 22.10.2017

  Prezydent włączy się w spór dotyczący rezydentów? Jest komentarz ministra

  W tym momencie protestu rezydentów nie ma potrzeby wchodzenia prezydenta w jego rozstrzygnięcie, ponieważ to sprawa między rządem, a protestującymi lekarzami - uważa prezydencki minister Andrzej Dera.

 5. MuzeumIIWSwiki 22.10.2017

  W Gdańsku stanie pomnik bohatera? "Zrobię wszystko żeby powstał".

  Składam dziś deklarację, że zrobię wszystko, aby przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku stanął pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego - powiedział w sobotę dyrektor tej placówki Karol Nawrocki. Dodał, że powoła w tym celu społeczny komitet budowy pomnika.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook