Jedynie prawda jest ciekawa


Burze i nawałnice przeszły nad Polską

05.09.2016

Opady deszczu, miejscami intensywne i z gradem w całej Polsce. Lokalnie pojawiają się także burze. Nawałnica przeszła w niedzielę wieczorem m.in. nad Warszawą, powodując liczne podtopienia.

Potężna burza przeszła po godz. 21 nad stolicą. Widzowie informowali o licznych połamanych drzewach m.in. w centrum, na Woli i Pradze Południe. Aleją Jana PawłaII w Śródmieściu przestały kursować tramwaje. ZTM Warszawa uruchomił zastępczą linię autobusową „Z”. 

Straż pożarna otrzymała ponad 200 zgłoszeń.Burze pojawiły się w niedzielę głównie w województwach: mazowieckim, łódzkim, śląskim i opolskim. Wszystko przez to, że Polska jest pod wpływem niżu od Morza Północnego z przemieszczającymi się frontami ciepłym i chłodnym. Ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego będzie od zachodu stopniowo wypierane przez chłodne powietrze polarne, płynące z północnego zachodu. 

Zderzenie układów nad krajem prowadzi do silnych wyładowań atmosferycznych.W nocy w wielu miejscach nocą spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu. Może spaść nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Na zachodzie i w centrum mogą pojawić się także burze z gradem. Wiatr okaże się zazwyczaj słaby i umiarkowany, lokalnie silny, w porywach nawet do 90 km/h.

kk/wPolityce.pl

[fot. Pixabay]

Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 3. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 4. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 5. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 6. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 7. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook