Jedynie prawda jest ciekawa


Burza po ohydnym ataku Bodnara. Internauci żądają dymisji RPO

30.08.2017

Rzecznik Praw Obywatelskich nie zamierza przepraszać za doprowadzenie do sytuacji w której w mediach pojawił się fake news, wedle którego 95-letni powstaniec miał otrzymać decyzję o obniżeniu emerytury na podstawie ustawy dezubekizacyjnej

Po tym, jak okazało się że decyzja o obniżeniu emerytury 95-letniemu Powstańcowi Warszawskiemu nie została wydana, na Rzecznika Praw Obywatelskich spadła fala krytyki, to na jego stronie bowiem opublikowany został list powstańca. Adam Bodnar nie zadał sobie trudu by zweryfikować, czy faktycznie doszło do obniżenia emerytury i fałszywa informacja trafiła do mediów.

Całą sytuację związaną z sytuacją powstańca podsumował portal demaskator.


Tymczasem Adam Bodnar wciąż brnie w stronę oskarżania rządzących o to, że są winni całej tej sytuacji. "95-letni powstaniec  BAŁ SIĘ, że go zdezubekizują. Dobrze, że MSW sprawdziło mu akta.  Straszne, że taką mamy ustawę" - napisał wczoraj wieczorem na Twitterze.


 "Mija się Pan z prawdą w kolejnym komunikacie pisząc, że Powstaniec jedynie obawiał się, że zostanie poddany dezubekizacji. W jego liście, który Pan zamieścił na stronach RPO padają słowa "zostałem poddany odpowiedzialności zbiorowej i dezubekizacji". Tryb dokonany" - odpisał Bodnarowi dziennikarz Do Rzeczy Wojciech Wybranowski. Podobnie wypowiedziała się członkini KRRiT, Teresa Bochwic. - Do tej pory mówił Pan o tym jako o fakcie, a nie jako emocjach 95-letniego powstańca - napisała. Do czego jeszcze posunie się Bodnar? - pytają internauci. 


- Czy oszukiwanie Polaków mieści się w kompetencjach Rzecznika Praw Obywatelskich? Jeżeli nie, to podaj się pan, panie Bodnar, do dymisji! - napisał jeden z internautów. Inny z kolei zamieścił w mediach społecznościowych sondę, w której zagłosowało niemal 3 tysiące osób. Jej wynik jest dla Bodnara bezlitosny - aż 90% osób życzy sobie jego odejścia. 


Smutne, że dr Bodnar jeszcze w to brnie. Jedyne słowa jakie tu powinny z jego strony paść to "przepraszam, nie zweryfikowałem:" - podsumował całą sytuację na Twitterze Wojciech Wybranowski.

Warto poczytać

 1. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 2. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 3. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 4. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 5. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 6. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 7. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook