Jedynie prawda jest ciekawa

Burza po głosowaniu w sprawie KRS "Zostali ukarani"

13.07.2017

Takiego wsparcia Prawo i Sprawiedliwość się nie spodziewało. W znowelizowaniu ustawy o KRS pomogli posłowie opozycji

W głosowaniu nad nowelą ustawy o KRS wzięło udział zaledwie 232 posłów, a więc minimalnie powyżej 230-osobowego kworum.

Zagłosowało 224 posłów PiS, a więc do ważności głosowania partii rządzącej zabrakłoby zaledwie sześciu głosów. Z pomocą przyszli jednak posłowie innych ugrupowań, w tym dwoje parlamentarzystów… Platformy Obywatelskiej. Obaj zostali już zawieszeni w prawach członków klubuW rozmowie z PAP Grabiec podkreślił, że dwaj posłowie nie wykazali się dostateczną czujnością. - Przez nieuwagę w trakcie głosowania dopiero wyjęli karty do głosowania co było sprzeczne z decyzją klubu w związku z tym zostali ukarani - powiedział Grabiec.

Dodał, że posłowie tłumaczyli swoje zachowanie nieuwagą i tym, że zgłosili to od razu marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu. - Ale widocznie nie jest to korzystne dla wizerunku klubu w związku z tym kara została już nałożona - powiedział rzecznik PO.

W głosowaniu wzięli udział również członkowie kół poselskich Republikanie (wprawdzie głosowali przeciw, ale sam udział w głosowaniu zapewnił PiS kworum) oraz Wolność i Solidarność. Nowelizację poparł również poseł niezrzeszony Jan Klawiter. Pozostali posłowie PO, Nowoczesnej i Kukiz`15 nie wzięli udziału w głosowaniu.

Kontrowersje wzbudziła zwłaszcza postawa posłów Kukiz`15, na których suchej nitki nie zostawili działacze i sympatycy PiS


W obronie klubu poselskiego Pawła Kukiza wystąpił Rafał Ziemkiewicz

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook