Jedynie prawda jest ciekawa


Bunt w Platformie!

05.04.2016

Platformie Obywatelskiej grozi rozłam! Zbuntowani przeciwko Grzegorzowi Schetynie posłowie rozważają utworzenie własnego klubu w Sejmie!

- Platforma grzęźnie w konfliktach. Części posłów nie odpowiada styl zarządzania Grzegorza Schetyny. W nieoficjalnych rozmowach mówią nawet o możliwym rozłamie w klubie parlamentarnym – alarmuje „Gazeta Wyborcza”.

Powodem buntu w Platformie mają być decyzje Schetyny o rozwiązaniu struktur partyjnych na Dolnym Śląsku oraz w Lubuskiem.

- Posłom nie podoba się, że Schetyna zaczął rządy od rozprawy z osobistymi wrogami, co okazało się bardzo kosztowne. Pozbawienie stanowiska szefa regionu Jacka Protasiewicza zakończyło się rozłamem w dolnośląskiej PO, wyrzuceniem Platformy z koalicji sejmikowej i związaniem nowej z prezydentem miasta Rafałem Dutkiewiczem, Bezpartyjnymi Samorządowcami oraz PSL. Tym samym Platforma utraciła władzę w jednym z mateczników – opisuje „GW”.

Z kolei w Lubuskiem „wycięto” ze stanowiska szefa regionu stronniczkę Ewy Kopacz, a całą strukturę rozwiązano po wewnętrznym audycie. Audyty miano przeprowadzić tylko w tych regionach, które nie poparły Schetyny.

Wśród krytykujących Schetynę posłów znajduje się Stefan Niesiołowski.

- Nie ma powodu, by rozwiązywać regiony, zwłaszcza te, których kierownictwo nie podoba się panu Schetynie. Przez to się rozpadają partie, że ktoś wygrywa wybory i zaczyna od czystek – grzmi w "Wyborczej".
Niesiołowski nie wyklucza nawet odejścia z PO!

Jak opisuje gazeta Michnika,  wśród najbardziej niezadowolonych z przywództwa Schetyny są posłowie skupieni wokół odsuniętej na boczny tor Kopacz.

- Zmarginalizowani zostali także jej dawni współpracownicy - były rzecznik rządu Cezary Tomczyk, doradca Kopacz Michał Kamiński, poseł Sławomir Nitras, a także Cezary Grabarczyk. Mają pretensje do Schetyny, że otoczył się tylko swoimi ludźmi – wylicza „GW”.

Według gazety, ekipa Kopacz czeka Donalda Tuska z Brukseli do krajowej polityki. - Część niezadowolonych rozważa nawet wyjście z klubu i założenie własnego. Jeden z rozmówców liczy, że za rok do Polski wróci Donald Tusk i wtedy odbije PO z rąk Schetyny – pisze „Wyborcza”

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”GW”

[fot. PAP/Waldemar Deska]

Warto poczytać

 1. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 2. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 3. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 4. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 5. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 6. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 7. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

 8. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook