Jedynie prawda jest ciekawa


Bunt w Platformie!

05.04.2016

Platformie Obywatelskiej grozi rozłam! Zbuntowani przeciwko Grzegorzowi Schetynie posłowie rozważają utworzenie własnego klubu w Sejmie!

- Platforma grzęźnie w konfliktach. Części posłów nie odpowiada styl zarządzania Grzegorza Schetyny. W nieoficjalnych rozmowach mówią nawet o możliwym rozłamie w klubie parlamentarnym – alarmuje „Gazeta Wyborcza”.

Powodem buntu w Platformie mają być decyzje Schetyny o rozwiązaniu struktur partyjnych na Dolnym Śląsku oraz w Lubuskiem.

- Posłom nie podoba się, że Schetyna zaczął rządy od rozprawy z osobistymi wrogami, co okazało się bardzo kosztowne. Pozbawienie stanowiska szefa regionu Jacka Protasiewicza zakończyło się rozłamem w dolnośląskiej PO, wyrzuceniem Platformy z koalicji sejmikowej i związaniem nowej z prezydentem miasta Rafałem Dutkiewiczem, Bezpartyjnymi Samorządowcami oraz PSL. Tym samym Platforma utraciła władzę w jednym z mateczników – opisuje „GW”.

Z kolei w Lubuskiem „wycięto” ze stanowiska szefa regionu stronniczkę Ewy Kopacz, a całą strukturę rozwiązano po wewnętrznym audycie. Audyty miano przeprowadzić tylko w tych regionach, które nie poparły Schetyny.

Wśród krytykujących Schetynę posłów znajduje się Stefan Niesiołowski.

- Nie ma powodu, by rozwiązywać regiony, zwłaszcza te, których kierownictwo nie podoba się panu Schetynie. Przez to się rozpadają partie, że ktoś wygrywa wybory i zaczyna od czystek – grzmi w "Wyborczej".
Niesiołowski nie wyklucza nawet odejścia z PO!

Jak opisuje gazeta Michnika,  wśród najbardziej niezadowolonych z przywództwa Schetyny są posłowie skupieni wokół odsuniętej na boczny tor Kopacz.

- Zmarginalizowani zostali także jej dawni współpracownicy - były rzecznik rządu Cezary Tomczyk, doradca Kopacz Michał Kamiński, poseł Sławomir Nitras, a także Cezary Grabarczyk. Mają pretensje do Schetyny, że otoczył się tylko swoimi ludźmi – wylicza „GW”.

Według gazety, ekipa Kopacz czeka Donalda Tuska z Brukseli do krajowej polityki. - Część niezadowolonych rozważa nawet wyjście z klubu i założenie własnego. Jeden z rozmówców liczy, że za rok do Polski wróci Donald Tusk i wtedy odbije PO z rąk Schetyny – pisze „Wyborcza”

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”GW”

[fot. PAP/Waldemar Deska]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook