Jedynie prawda jest ciekawa


Bunt w Platformie!

05.04.2016

Platformie Obywatelskiej grozi rozłam! Zbuntowani przeciwko Grzegorzowi Schetynie posłowie rozważają utworzenie własnego klubu w Sejmie!

- Platforma grzęźnie w konfliktach. Części posłów nie odpowiada styl zarządzania Grzegorza Schetyny. W nieoficjalnych rozmowach mówią nawet o możliwym rozłamie w klubie parlamentarnym – alarmuje „Gazeta Wyborcza”.

Powodem buntu w Platformie mają być decyzje Schetyny o rozwiązaniu struktur partyjnych na Dolnym Śląsku oraz w Lubuskiem.

- Posłom nie podoba się, że Schetyna zaczął rządy od rozprawy z osobistymi wrogami, co okazało się bardzo kosztowne. Pozbawienie stanowiska szefa regionu Jacka Protasiewicza zakończyło się rozłamem w dolnośląskiej PO, wyrzuceniem Platformy z koalicji sejmikowej i związaniem nowej z prezydentem miasta Rafałem Dutkiewiczem, Bezpartyjnymi Samorządowcami oraz PSL. Tym samym Platforma utraciła władzę w jednym z mateczników – opisuje „GW”.

Z kolei w Lubuskiem „wycięto” ze stanowiska szefa regionu stronniczkę Ewy Kopacz, a całą strukturę rozwiązano po wewnętrznym audycie. Audyty miano przeprowadzić tylko w tych regionach, które nie poparły Schetyny.

Wśród krytykujących Schetynę posłów znajduje się Stefan Niesiołowski.

- Nie ma powodu, by rozwiązywać regiony, zwłaszcza te, których kierownictwo nie podoba się panu Schetynie. Przez to się rozpadają partie, że ktoś wygrywa wybory i zaczyna od czystek – grzmi w "Wyborczej".
Niesiołowski nie wyklucza nawet odejścia z PO!

Jak opisuje gazeta Michnika,  wśród najbardziej niezadowolonych z przywództwa Schetyny są posłowie skupieni wokół odsuniętej na boczny tor Kopacz.

- Zmarginalizowani zostali także jej dawni współpracownicy - były rzecznik rządu Cezary Tomczyk, doradca Kopacz Michał Kamiński, poseł Sławomir Nitras, a także Cezary Grabarczyk. Mają pretensje do Schetyny, że otoczył się tylko swoimi ludźmi – wylicza „GW”.

Według gazety, ekipa Kopacz czeka Donalda Tuska z Brukseli do krajowej polityki. - Część niezadowolonych rozważa nawet wyjście z klubu i założenie własnego. Jeden z rozmówców liczy, że za rok do Polski wróci Donald Tusk i wtedy odbije PO z rąk Schetyny – pisze „Wyborcza”

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”GW”

[fot. PAP/Waldemar Deska]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook