Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: rewolucja w polskiej policji będzie postępowała

18.01.2018
mirzec-policja
Brudziński: rewolucja w polskiej policji będzie postępowała

Kolejny posterunek wraca na policyjną mapę Polski. To już 72 jednostka przywrócona przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Minister Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wziął udział w otwarciu posterunku policji w Mircu (województwo świętokrzyskie).

Uroczystość odbyła się we wtorek po południu. Uczestniczyli w niej także zastępca komendanta głównego policji Andrzej Szymczyk, komendant policji w Kielcach Dariusz Augustyniak, posłowie: Anna Krupka, Maria Zuba, Krzysztof Lipiec, Marek Kwitek wojewoda Agata Wojtyszek z zastępcą Andrzejem Bętkowskim, wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn wraz z przewodniczącą Rady Gminy Agnieszką Idzik - Napiórkowską.

- Polska jest jedna i każdy obywatel ma prawo do bezpieczeństwa niezależnie od tego czy mieszka w Warszawie czy w mniejszej miejscowości jak Mirzec- mówił szef MSZ.  

-Chcę z tego miejsca zadeklarować, że rewolucja w polskiej policji będzie postępowała. Do 2020 roku do policji popłynie 6 miliardów złotych na wyposażenie w sprzęt. Będę zabiegła o to, aby polska policja była godziwie wynagradzana. Oczekiwał będę pełnego zaangażowania i świadomości, że wasza praca jest służbą .

Posterunek w Mircu został zamknięty w grudniu 2012 roku. Podczas konsultacji społecznych mieszkańcy gminy zgłosili potrzebę reaktywacji posterunku. Z wnioskiem wystąpił wójt gminy.

Do końca 2020 roku ma powstać nowy budynek posterunku. W budżecie Komendy Wojewódzkiej w Kielcach na budowę zarezerwowano 1,5 miliona złotych. Gmina Mirzec przekaże na ten cel działkę w centrum Mirca.

echodnia.eu

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 5. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 7. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook