Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: Liczymy na co najmniej trzy kadencje

12.01.2017

-Nie ma wygranych, ani przegranych. Przegrał wizerunek polskiego parlamentaryzmu. Naszym zadaniem jest teraz przywrócenie elementarnej powagi wokół tego świętego miejsca polskiej demokracji- powiedział Joachim Brudziński w TVN 24, komentując sytuację w Sejmie.

-Wszystko już jest jasne. Mówię to bez złośliwej satysfakcji. Udało nam się doprowadzić do tego, że marszałek Sejmu w warunkach nie do końca komfortowych, 34. posiedzenie Sejmu otworzył. Jesteśmy gotowi przejść do robienia tego, za co nam płacą- powiedział polityk PiS. Jak zapowiedział wicemarszałek o 10. planowane jest wznowienie posiedzenia. O 9-tej ma odbyć się kolejny  konwent seniorów. Przyznał , że możliwe jest kolejne odroczenie posiedzenia.

Zapewnił równocześnie, że budżet został przyjęty prawidłowo i nie ma żadnego zagrożenia jeśli chodzi o podważenie jego legalności. -Odpowiadam Grzegorzowi Schetynie - nielegalnym działaniem było uniemożliwienie prowadzenia obrad marszałkowi Kuchcińskiemu. Jego politycy mogą mieć z tym duży problem- tak skomentował zastrzeżenia lidera PO. -Wierzę, że zostanie włączony rozum i zdrowy rozsądek- podkreślił, zaznaczając, że z kosztami jakie  poniosła polska demokracja ze względu na zachowanie opozycji Polska będzie borykać się przez lata.

Na pytanie czy możliwe jest kolejne odroczenie posiedzenia - Brudziński nie zaprzeczył. -Jest prawdopodobne. Ale wierzę w to, że ci ludzie wyciągną wnioski: kończcie z tymi wygłupami- zaapelował. Na pytanie co się stanie, jeśli PO zdecyduje się kontynuować protest - odpowiedział: -Będzie dołowała w sondażach. Nie będziemy abdykowali przed posłem Nitrasem, Szczerbą, czy posłanką Pomaską- zapewnił. 

-W którymś momencie kierownictwo PO będzie musiało przyjąć twardy kurs wobec tych, co się wygłupiają- zauważył. Komentując słowa Donalda Tuska, który sugerował, że uznanie budżetu za nielegalny może doprowadzić do wstrzymania wypłaty funduszy unijnych dla Polski - Brudziński powiedział: -Czyje interesy reprezentują politycy opozycji?  Jeżeli będą grzać wokół tego,  jeżeli doprowadzą do sytuacji ze może sie pojawić zagrożenie wykorzystania środków unijnych, jeżeli chcieli doprowadzić do tego, by budżet był nieprzyjęty, by zostało zablokowane  500 plus, Mieszkanie plus było zagrożona, płynność finansowa wobec polskich emerytów- to  czy to jest postawa odpowiedzialna?- pytał. 

-Nie można było się zgodzić na łamanie prawa- podkreślił , odpowiadając na pytanie, czemu nie doprowadzono do reasumpcji kwestionowanego przez opozycję głosowania. Jak zapewnił wszystkie zarzuty opozycji zostały wyjaśnione i obalone. -W jakim stanie jest marszałek Kuchciński?- pytał Bogdan Rymanowski, nawiązując do słów Ludwika Dorna , który sugerował, że marszałek przechodzi załamanie nerwowe. -W znakomitej- zapewnił Brudziński. I zdementował pogłoski,  jakoby marszałek po wybuchu kryzysu chciał podać się do dymisji. 

-Nie było takiego momentu. Jest w znakomitej formie. Jestem mu wdzięczny, że okazał się politykiem twardym i roztropnym. Zaczepki posła Szczerby potrafił utrzymać na wodzy- mówił wicemarszałek. -Nie ma pomysłów na to, by teraz dokonywać zmiany marszałka- zadeklarował Joachim Brudziński. -Awanturnikom politycznym nie udało się obalić rządu PiS- oświadczył. Zapewnił, że sam nie zamierza  zastępować marszałka Kuchcińskiego na jego funkcji. 

-Spełniam się jako wicemarszałek- powiedział. -Jedynym sposobem na odwołanie rządu PiS jest głos Polaków przy urnie za trzy lata. Ale liczymy na co najmniej trzy kadencje- podkreślił Joachim Brudziński.

fot.[PAP/Radek Pietruszka]

pc/ansa/ TVN 24


.Warto poczytać

 1. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 2. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 3. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 4. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 5. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 7. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

 8. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook