Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: Kaczyński to mąż stanu, Schetyna żałosny

03.07.2017

Podczas sobotniego kongresu PiS Jarosław Kaczyński potwierdził, że jest politykiem z charyzmą i prawdziwym mężem stanu; z kolei Grzegorz Schetyna na Radzie Krajowej PO dał "żałosny występ" - ocenił w poniedziałek wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

W sobotę w Przysusze na Mazowszu odbyła się druga część kongresu PiS oraz konwencja Zjednoczonej Prawicy. "Musimy budować Polskę sprawiedliwą, zasobną i nowoczesną" - mówił prezes PiS. Podkreślał, że reforma sądów jest kwestią fundamentalną, chwalił zmiany dotyczące spraw społecznych i apelował o szybszą realizację programu Mieszkanie Plus. 

Również w sobotę odbyła się Rada Krajowa PO. Grzegorz Schetyna przekonywał, że Polacy mają do wyboru dwie wizje: "Jarosława Kaczyńskiego - państwa autorytarnego, budowanego na nienawiści, dryfującego po peryferiach Europy i wizję PO - kraju wolnego, solidarnego, bezpiecznego i europejskiego".

Brudziński był pytany w TVN24 o ocenę wystąpień liderów PiS i PO. "Każdy, nawet najbardziej antypisowsko zacietrzewiony obserwator sceny politycznej, gdyby obiektywnie zechciał zestawić sobie wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetyny, to odpowiedź nasuwa się jedna. Schetyna po tym sobotnim, żałosnym wystąpieniu wręcz został zniesiony z ringu, a Jarosław Kaczyński potwierdził, ze jest prawdziwym mężem stanu i politykiem z charyzmą" - powiedział. 

Brudziński został również spytany, dlaczego podczas kongresu PiS nie przemawiała premier Beata Szydło. "Ci wszyscy, którzy przez ostatnie miesiące niejednokrotnie atakowali panią premier Beatę Szydło (...) od soboty stają w pierwszym szeregu w jej obronie" - ironizował polityk. Dodał, że Szydło jest "najjaśniejszym punktem tego rządu". "Gdyby nie ona, na pewno takich sondaży by nie było" - zaznaczył. 


Jak zauważył, sobotni kongres był kongresem programowym, a nie wyborczym. "Rzeczą oczywistą jest, że na kongresie programowym rozkłada się odpowiednie akcenty. Naszym głównym akcentem dzisiaj, po tych dwóch latach rządów jest z jednej strony próba zobaczenie jakich spraw, które obiecaliśmy Polakom, nie udało się do końca zrealizować i załatwić, wyciągnąć z tego wnioski. Ale przede wszystkim też wskazanie nowego kierunku. (...) Tam gdzie idzie dobrze, jest pochwała, tam gdzie buksuje, pokazujemy te błędy" - powiedział Brudziński. 

Wiceprezes PiS był też pytany o dalsze losy ustawy abonamentowej. 8 czerwca większość posłów opowiedziała się podczas głosowania w Sejmie za dalszymi pracami nad rządowym projektem nowelizacji ustawy abonamentowej oraz nad projektem PSL dotyczącym likwidacji tej opłaty.

"Zrobimy wszystko, żeby media publiczne miały stabilne finansowanie i żeby było to takie finansowanie, które będzie również akceptowalne przez tych, którzy są głównymi odbiorcami" - odparł polityk. Dodał, że jest to projekt ministerstwa kultury. "Nie znam szczegółów, w którą stronę pójdą tutaj ostateczne rozwiązania" - oświadczył.

Zgodnie z projektem rządowym poprawa poboru opłat abonamentowych ma nastąpić dzięki włączeniu dostawców telewizji płatnej (operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych) do procesu rejestracji odbiorników oraz identyfikacji ich użytkowników.

Projekt przewiduje, że czynności związane z rejestracją odbiorników, poborem opłat, kontrolą abonamentową i weryfikowaniem zwolnień realizowane będą nadal przez Pocztę Polską. Projekt zakłada też, że Poczta Polska będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów, by ustalić obowiązek zarejestrowania przez nich odbiornika.

Warto poczytać

 1. 1270jarrekk 20.05.2018

  Posłanka PiS zdradza: „Projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy”

  "Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego"

 2. morawiecki20052018 20.05.2018

  Skandaliczna sytuacja w Gdańsku. Totalni przerwali spotkanie premiera Morawieckiego!

  Grupa zadymiarzy KOD-u w agresywny sposób przerwała dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 3. pope20052018 20.05.2018

  Polski duchowny oddał mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii. Otrzyma godność kardynała od papieża

  Oddał służbowe mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii i zamieszkał w biurze, zimą roznosi śpiwory i ciepłe jedzenie bezdomnym koło bazyliki św. Piotra.

 4. Woronicza17a 20.05.2018

  Puste fotele totalnej opozycji w Woronicza 17. Boją się kolejnego skandalu z Gawłowskim?

  Andrzej Halicki (PO), Urszula Pasławska (PSL-UED) i Mirosław Suchoń (Nowoczesna) nie wzięli udziału w niedzielnym programie "Woronicza 17" w TVP Info. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podkreślali, że audycja jest stronnicza, manipuluje informacjami i pomija ważne tematy

 5. DarMlodziezy20052018 20.05.2018

  Wzruszający widok w Gdyni. "Dar Młodzieży" wypływa w Rejs Niepodległości

  W południe w Gdyni, z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, rozpoczęła się uroczystość przed wypłynięciem "Daru Młodzieży" w Rejs Niepodległości

 6. ObywateleRP20052018 20.05.2018

  Obywatele RP w znów w akcji. Tak wykorzystują niepełnosprawnych podczas protestu [WIDEO]

  Powoli opadają maski pod protestem niepełnosprawnych. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że jest on w coraz większym stopniu wykorzystywany do walki z obecnym rządem? Zamieszczone na Twitterze nagranie spod Sejmu w dużym stopniu je rozwiewa

 7. 1270bettysz 19.05.2018

  Szydło: mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem

  Możemy różnić się zdaniami, ale mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem i musimy mieć poczucie, że jesteśmy u siebie - powiedziała wicepremier Beata Szydło, która w sobotę spotkała się z mieszkańcami Świątnik Górnych (Małopolskie).

Wiadomości ze świata

więcej
CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook