Jedynie prawda jest ciekawa


Bp Janocha: Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga

24.03.2018
1270janocha
Bp Janocha: Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga

Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga, a my ciągle uciekamy w rozrywkę - mówił w sobotę bp Michał Janocha do młodzieży, zgromadzonej w Świątyni Opatrzności Boże z okazji obchodów XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

W sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, obchodzony pod hasłem: "Nie bój się Maryjo, bowiem znalazłaś łaskę u Boga". W łączności z papieżem i młodzieżą całego świata ponad tysiąc młodych z całej Archidiecezji Warszawskiej spotkało się z biskupem, a z rówieśnikami dzieliło wiarą. Uroczystej mszy św. przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

W homilii skierowanej do młodzieży, biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej bp Michał Janocha podkreślił, że "każdy z nas został uratowany na wieczność przez śmierć Chrystusa". Dodał, że "Chrystus przyjął krzyż, żebyśmy my mogli żyć na wieki, żeby życie nasze nie skończyło się razem z naszą śmiercią, po to umarł na krzyżu. I to jest tajemnica wiary, to jest serce Kościoła".

"Dzisiaj - mówił dalej bp Janocha - gromadzimy się tutaj w Świątyni Bożej Opatrzności, wokół Wielkiego Tygodnia, wokół tych wydarzeń, które zadecydowały o naszej duchowej godności na wieczność". "Każdy z nas został włączony w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa" - podkreślił.

Zwracając się do licznie zgromadzonej młodzieży, bp Janocha powiedział: "Przynosicie do tej świątyni swoje pytania, swoje lęki, swoje intencje, zawierzając je Bogu".

W archidiecezji warszawskiej spotkanie młodych poprowadziła wspólnota ewangelizacyjna "Mocni w Duchu" oraz młodzi z "Młodość - Lubię to!". Uczestniczyli w nim gimnazjaliści, licealiści, studenci warszawskich uczelni, młodzi zaangażowani w duszpasterstwa młodzieżowe i akademickie, ruchy i stowarzyszenia katolickie ale też młodzi niezrzeszeni. Na spotkanie wielu młodych przybyło w grupach wraz ze swoimi duszpasterzami.

Spotkaniu towarzyszyły "Targi Wspólnot Młodzieżowych". W namiocie obok świątyni swoje propozycje dla młodzieży przedstawiały działające w archidiecezji warszawskiej instytucje i środowiska. Młodzi mogli zapoznać się z ofertą szkół katolickich prowadzonych przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej, zaprezentowały się też różne wspólnoty formacyjne: Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, duszpasterstwa akademickie i wiele innych. Swoją obecność zapowiedziało też Centrum Myśli Jana Pawła II oraz redakcja audycji katolickich TVP. 

PAP)

autor: Stanisław Karnacewicz

fot. archwwa.pl

Warto poczytać

 1. boni18042018 18.04.2018

  Boni znów skarży się na Polskę. Pisze list do europosłów: "Areszt dla Gawłowskiego to cios dla demokracji”

  "Areszt dla Stanisława Gawłowskiego to cios dla demokracji i poszanowania prawa w Polsce"

 2. korea18042018 18.04.2018

  BBC straszy przed polskimi stoczniami. Ukryta kamera pokazuje „niewolników” z Korei Północnej

  Wielka Brytania bezpardonowo walczy z polską konkurencją czy pokazuje realny problem, o którym milczały dotąd polskie media?

 3. gimnaz18042018 18.04.2018

  Egzamin gimnazjalny z polskiego będzie powtórzony. Był przeciek?

  Przed egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego na Twitterze pojawiła się informacja o zarysie tematu tekstu własnego.

 4. 1270chyzyruj 18.04.2018

  Tusk stanie przed sądem więc jątrzy: PiS to mściwa partia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę dziennikarzom, że w poniedziałek stawi się jako świadek w sądzie.

 5. 1270wypadekzach 17.04.2018

  Zderzenie autobusu z ciężarówką w Zachodniopomorskiem: 2 osoby nie żyją, wielu rannych

  Premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji w związku ze zderzeniem ciężarówki z autobusem na DK6; wojewoda zachodniopomorski udaje się na miejsce zdarzenia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 6. 1270gawlowskiareszt 17.04.2018

  Wałęsa i grupa opozycjonistów z czasu PRL: wierzymy w niewinność Gawłowskiego

  Wierzymy w niewinność posła PO Stanisława Gawłowskiego - napisała we wtorek w oświadczeniu grupa b. opozycjonistów z czasu PRL, w tym Lech Wałęsa. Zdaniem autorów pisma, zgoda sejmowej większości PiS-u, na aresztowanie polityka Platformy ma służyć "wywołaniu strachu" i "sianiu terroru".

 7. Warszawa1944wiki 17.04.2018

  Polska nigdy nie zrzekła się reparacji od Niemiec? Sensacyjne informacje w sprawie uchwały rządu Bieruta

  Po przeprowadzeniu kwerendy archiwalnej, okazało się, że nie ma żadnego dokumentu, który spełniałby wymogi uchwały Rady Ministrów ws. zrzeczenia się przez Polskę praw do niemieckich reparacji i odszkodowań wojennych - poinformował we wtorek PAP Arkadiusz Mularczyk (PiS)

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook