Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Borusewicz odznaczył działaczy opozycji demokratycznej

28.07.2015

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz odznaczył we wtorek działaczy opozycji demokratycznej, m.in. z Gdańska, zasłużonych dla przemian demokratycznych w Polsce. Jesteście ludźmi, o których Polska powinna pamiętać - podkreślił Borusewicz.

Za wybitne zasług w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce krzyżem oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Krzysztof Włodarski, działacz Wolnych Związków Zawodowych, który wspólnie z Borusewiczem przebywał w więzieniu, a także pośmiertnie Jan Gogacz, drukarz w Niezależnej Oficynie Wydawniczej NOWA.

Wśród odznaczonych krzyżem kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski znalazł się z kolei Krzysztof Falkowski, absolwent Politechniki Gdańskiej, współpracujący z Borusewiczem drukarz niezależnych wydawnictw.

Borusewicz podkreślił, że odznaczenia, które zostały przyznane opozycjonistom z czasów PRL "to pamięć Polski za to, co robili". Wiem, że nikt z was w zasadzie nie chciał tych zaszczytów i orderów i były duże problemy, żeby was tutaj ściągnąć - dodał. "Czułem i uważałem, że należy wam się podziękowanie" - zaznaczył marszałek Senatu.

Wyraził przekonanie, że odznaczeni we wtorek opozycjoniści to ludzie, o których "Polska powinna pamiętać i których Polska powinna nagradzać". "Będę o was pamiętał niezależnie od tego, gdzie będę funkcjonował, bo sprawdziliście się jako ludzie, przyjaciele i patrioci" - zapewniał Borusewicz. Marszałek Senatu wręczył odznaczenia w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Ryb, PAP

Fot. [PAP/epa]
Słowa kluczowe:

marszałek

,

Senat

,

order

,

odznaczenie

Warto poczytać

 1. mid-17118076 18.01.2017

  Atak na biuro poselskie PiS w Szczecinie

  "Polityka nienawiści i agresji zbiera owoce. Ktoś nakręca tę sprężynę. Niektórzy nie wytrzymują takiej propagandy”.

 2. mid-17118013 18.01.2017

  Premier po przeglądzie pierwszego z resortów

  "Rozmawialiśmy o sprawach, które dla Polaków są najważniejsze - o sprawach bezpieczeństwa, które dla naszego rządu będzie priorytetem".

 3. wsiecitajemnicepawlarabieja2994 18.01.2017

  Nowoczesna tłumaczy się z apelu o interwencję

  Wniosek, który powstał 16 grudnia w Sejmie to był apel do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o uspokojenie sytuacji, a nie apel do instytucji europejskich o interwencję - podkreślił w środę w rozmowie z PAP rzecznik Nowoczesnej Paweł Rabiej.

 4. CyWyVbWgAMLCrd-1 18.01.2017

  CBA w mazowieckim sanepidzie

  Dyrekcja mazowieckiego sanepidu zawarła ze sobą i z kilkudziesięcioma pracownikami umowy zlecenia na prawie 3,5 mln zł.

 5. twarze 18.01.2017

  Twarze zadymiarzy sprzed Sejmu

  Policja publikuje wizerunki uczestników awantur przed Sejmem.

 6. mid-17117016 18.01.2017

  Duda: Budżet uchwalony prawidłowo

  Prezydent Andrzej Duda o podpisaniu ustawy budżetowej.

 7. mid-17117278 17.01.2017

  Rozłam w KOD stał się faktem

  "Zarząd podjął uchwałę, wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia KOD Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego Zarządu".

 8. MAT0971 17.01.2017

  Skandaliczny apel opozycji! Domagano się "interwencji z zewnątrz"

  "16 grudnia, gdy zaczynała się „okupacja Sejmu”, posłowie PO i Nowoczesnej mieli już przygotowany „wspólny apel opozycji”, w którym wzywano Radę Europy i Parlament Europejski do pilnej interwencji".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook