Jedynie prawda jest ciekawa


Borowski pobity na Marszu Pamięci

11.05.2017

- Po chrześcijańsku wybaczam, ale musi nastąpić chwila refleksji dokąd ta nienawiść może doprowadzić… – stwierdził Adam Borowski.

Adam Borowski został uderzony w twarz podczas obchodów 85. miesięcznicy smoleńskiej. Do zdarzenia doszło na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Z kolei portal niezalezna.pl informuje, że napastnik uczestniczył w kontrmanifestacji, w której brali też udział przedstawiciele stowarzyszenia Obywatele RP.

Policja zatrzymała 50-letniego mężczyznę, który miał w środę uderzyć Adama Borowskiego podczas miesięcznicy smoleńskiej. Materiały w tej sprawie mają być w czwartek przekazane do prokuratury.

Jak poinformował PAP w środę późnym wieczorem rzecznik Komendanta Stołecznego Policji Mariusz Mrozek, tożsamość mężczyzny została ustalona.

- Jutro przekażemy materiały do prokuratury — dodał.

Adam Borowski jest szefem warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”. W okresie PRL był działaczem opozycji antykomunistycznej.

- Dziękuje wszystkim za wsparcie… — napisał na swoim profilu na Facebooku Adam Borowski, b. opozycjonista, którego zaatakowano podczas wczorajszego Marszu Pamięci na Krakowskim Przedmieściu.

- Chcę wyjaśnić, że nie pobito mnie a uderzono pięścią w twarz… Jestem dużym mężczyzną i fizycznie nic mi się nie stało… i nie to jest w tym incydencie najgorsze – wyjaśnia Borowski.

Najbardziej bolesne jest to, że są Polacy którzy podczas uroczystości upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej zachowują się jak barbarzyńcy, gwiżdżąc i hałasując przy apelu pamięci i wtedy gdy śpiewaliśmy „Boże coś Polskę”, pieśń świętą dla każdego Polaka… – tłumaczy.

- Ja po chrześcijańsku ten cios mu wybaczam, ale musi nastąpić chwila refleksji dokąd ta nienawiść może doprowadzić… – stwierdził Adam Borowski.

[fot. youtube.com TV Republika]

ems/niezalezna.pl/PAP

Warto poczytać

 1. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 2. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 3. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 4. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 7. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook