Jedynie prawda jest ciekawa


Borowski pobity na Marszu Pamięci

11.05.2017

- Po chrześcijańsku wybaczam, ale musi nastąpić chwila refleksji dokąd ta nienawiść może doprowadzić… – stwierdził Adam Borowski.

Adam Borowski został uderzony w twarz podczas obchodów 85. miesięcznicy smoleńskiej. Do zdarzenia doszło na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Z kolei portal niezalezna.pl informuje, że napastnik uczestniczył w kontrmanifestacji, w której brali też udział przedstawiciele stowarzyszenia Obywatele RP.

Policja zatrzymała 50-letniego mężczyznę, który miał w środę uderzyć Adama Borowskiego podczas miesięcznicy smoleńskiej. Materiały w tej sprawie mają być w czwartek przekazane do prokuratury.

Jak poinformował PAP w środę późnym wieczorem rzecznik Komendanta Stołecznego Policji Mariusz Mrozek, tożsamość mężczyzny została ustalona.

- Jutro przekażemy materiały do prokuratury — dodał.

Adam Borowski jest szefem warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”. W okresie PRL był działaczem opozycji antykomunistycznej.

- Dziękuje wszystkim za wsparcie… — napisał na swoim profilu na Facebooku Adam Borowski, b. opozycjonista, którego zaatakowano podczas wczorajszego Marszu Pamięci na Krakowskim Przedmieściu.

- Chcę wyjaśnić, że nie pobito mnie a uderzono pięścią w twarz… Jestem dużym mężczyzną i fizycznie nic mi się nie stało… i nie to jest w tym incydencie najgorsze – wyjaśnia Borowski.

Najbardziej bolesne jest to, że są Polacy którzy podczas uroczystości upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej zachowują się jak barbarzyńcy, gwiżdżąc i hałasując przy apelu pamięci i wtedy gdy śpiewaliśmy „Boże coś Polskę”, pieśń świętą dla każdego Polaka… – tłumaczy.

- Ja po chrześcijańsku ten cios mu wybaczam, ale musi nastąpić chwila refleksji dokąd ta nienawiść może doprowadzić… – stwierdził Adam Borowski.

[fot. youtube.com TV Republika]

ems/niezalezna.pl/PAP

Warto poczytać

 1. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 2. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 3. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

 4. Petru-15062018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 5. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 6. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 7. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook