Jedynie prawda jest ciekawa


BOR otrzymał dodatkowe miliony od premiera

05.08.2012

Po katastrofie smoleńskiej do Biura Ochrony Rządu skierowano dodatkowe środki. W sumie od 10 kwietnia formacja otrzymała 14 milionów złotych więcej niż zakładano. O sprawie pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

Gazeta zadała pytanie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz BOR o dodatkowe środki przekazane formacji. Zgodnie z przepisami w uzasadnionych premier może przyznać służbie dodatkowo 5 milionów złotych rocznie.

Jak wskazuje gazeta, KPRM oraz BOR odpowiedziały różnie na to samo pytanie. Kancelaria przyznała, że przeznaczono dodatkowe środki. - W ciągu ostatnich trzech lat Kancelaria udzielała wsparcia dla Biura Ochrony Rządu sześciokrotnie. Wsparcie w 2010 r. wyniosło 3 mln 250 tys. zł, w 2011 r. 5 mln i 300 tys. zł, a w 2012 r. 5 mln zł – odpowiedziało Centrum Informacyjne Rządu.

Z kolei por. Grzegorz Bilski z biura prasowego BOR informuje, że Biuro żadnego wsparcia nie otrzymało. - Uprzejmie informuję, że Biuro Ochrony Rządu nie uzyskało wsparcia finansowego z Kancelarii Premiera w rozpatrywanym okresie – napisał Bilski. Później formacja tłumaczyła, że „rozbieżność w udzielonej informacji była niecelowa, a wynikła jedynie z nieporozumienia”.

Jak zaznacza gazeta, dodatkowe sumy, które trafiły do BOR, są gigantyczne w porównaniu z pierwotnym budżetem tej jednostki. W ostatnich trzech latach wynosił on odpowiednio: w 2010 r. 194 tys. zł, w 2011 r. 207 tys. zł a w 2012 r. 190 tys. zł.

Według ustaleń „GPC”, dodatkowe środki zostały przeznaczone na „nieplanowane zadania ochronne lub zabezpieczenia działań związanych z ochroną polskich przedstawicielstw dyplomatycznych”. - Chodzi o wysyłanie funkcjonariuszy w różne miejsca w kraju i poza jego granice, a w związku z tym z zakupem specjalistycznego sprzętu, broni czy samochodów – czytamy w artykule. Gazeta zaznacza, że szczegóły wydatkowania środków przez BOR są objęte tajemnicą.

Więcej w „GPC”

Nal
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 2. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 3. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

 4. KukizSiemoniakwiki 22.01.2018

  Kukiz do Siemoniaka: zastanowię się nad przeprosinami, jeśli przeprosi pan za Nowaka, Rycha, Grzecha

  Kukiz odniósł się do wypowiedzi Tomasza Siemoniaka w programie "Onet Rano". Według Siemoniaka, Kukiz powinien przeprosić za wprowadzenie do parlamentu Roberta Winnickiego

 5. Kaminskiwiki 22.01.2018

  PiS, PJN, PO, UED, a teraz... PSL! Michał Kamiński znów zmienił barwy

  W Sejmie powstanie federacyjny klub parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i PSL - poinformował w poniedziałek PAP poseł koła UED Michał Kamiński. Ma to - jak dodał - uniemożliwić PiS likwidację klubu PSL, po tym jak Stronnictwo opuścił w sobotę poseł Mieczysław Baszko

 6. JakiKogut 22.01.2018

  Jaki o głosowaniu ws senatora Koguta: koledzy chcieli bronić kolegę, popełnili błąd

  Wydarzyła się przykra rzecz, koledzy chcieli bronić kolegę; uważam, że popełnili gigantyczny błąd - w ten sposób wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował decyzję Senatu, który nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i areszt wobec senatora Stanisława Koguta

 7. Dumainowoczesnosc 22.01.2018

  Fundacja z materiału TVN o polskich nazistach dziękuje za reklamę: Czekamy na drugi odcinek

  - Dziękujemy TVN za darmową reklamę naszego stowarzyszenia, czekamy na drugi odcinek - piszą działacze fundacji Duma i Nowoczesność. Śledztwo w sprawie działań fundacji prowadzi już prokuratura

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook