Jedynie prawda jest ciekawa


Bolesny bilans dokonań Platformy

06.10.2011

„Polskość to nienormalność” – słowa premiera Donalda Tuska przypominają autorzy plakatów rozwieszanych m.in. w warszawskim metrze. Można na nich przeczytać bilans „dokonań” partii rządzącej dziś Polską.

W polskiej polityce rozgościła się na stałe atmosfera krytyki Platformy Obywatelskiej oraz nabijania się z jej wątpliwych sukcesów. W tej atmosferze utrzymany jest plakat, który wymienia zmiany zrealizowane przez partię Tuska. Wśród zmian, wymienionych na plakacie, znajdują się m.in. rekordowe zadłużenia państwa, wzrost bezrobocia, afera hazardowa, rozrost biurokracji, podpisanie niekorzystnej umowy gazowej z Rosją, czy nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa.

Plakat informuje również o wzroście liczby podsłuchów, niewiarygodnym śledztwie Smoleńskim oraz zapowiedzi sprzedaży Lotosu i Enei, spółek energetycznych bardzo ważnych z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa.

Z prześmiewczego plakatu srogim wzrokiem patrzy na obywateli lider Platformy Obywatelskiej, premier Donald Tusk. „Pewnie jesteś nienormalny. Dlatego liczymy na twój głos. Platforma Obywatelska” – napisali autorzy plakatu.

Cytat „Polskość to nienormalność”, na którego kanwie zbudowano plakat, pochodzi z artykułu Donalda Tuska, opublikowanego w 1987 roku w Miesięczniku „Znak”. Obecny lider PO pisał w nim, z czym kojarzy mu się polskość. Choć słowa premiera wywołują kontrowersję od dawna szef rządu nigdy się od nich nie odciął, ani nie wyjaśnił o co mu chodziło.

saż

[Fot. Kprm.gov.pl]

Warto poczytać

 1. morawieckimay18032018 18.03.2018

  Morawiecki rozmawiał z May na temat Rosji. „Reakcja musi być zdecydowana”

  Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w niedzielę z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, która chciała skonsultować dalsze postępowanie wobec Rosji

 2. 1270merkelina 18.03.2018

  W poniedziałek w Warszawie wizyta kanclerz Niemiec

  Współpraca dwustronna, przyszłość UE po Brexicie, unijny budżet, bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny

 3. 1270manifestacja 17.03.2018

  W największych miastach odbyły się demonstracje przeciwko rasizmowi

  Nie chcemy w Polsce zwolenników brunatnych poglądów i rasizmu; nie ma tutaj miejsca na faszyzm - mówili przedstawiciele koalicji Zjednoczeni Przeciwko Rasizmowi. W sobotę w największych miastach kraju odbyły się demonstracje w związku ze Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową.

 4. 1270zziobro 17.03.2018

  Ziobro: musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce

  Musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce - oświadczył w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zapowiadając projekt zmian w przepisach dot. usuwania sędziów z zawodu. Dodał, że powstał już zespół roboczy, który pracuje nad nowelizacją.

 5. 1270wstyd 17.03.2018

  "Konwój Wstydu" jeździ po Polsce - PO apeluje do polityków PiS

  W ramach akcji "Konwój Wstydu", zorganizowanej przez Platformę Obywatelską, po Polsce jeżdżą billboardy z wizerunkami polityków PiS oraz kwotami ich jednorazowych nagród. W sobotę politycy PO w różnych miastach apelowali do polityków PiS o oddanie pieniędzy podatników.

 6. Anders17032018 17.03.2018

  Anders zapowiada: oddam premię

  Oddam premię, którą otrzymałam w styczniu - zapowiedziała w sobotę w radiu RMF FM senator, sekretarz stanu w kancelarii premiera Anna Maria Anders. Oceniła, że jeżeli kogoś chce się wynagrodzić za działanie, to się powinno mu podwyższyć pensję

 7. MajewskiBaranPozniak 17.03.2018

  Gdańsk będzie wspierał... zmianę płci? "Musimy się temu stanowczo sprzeciwić"

  Refundacja przez miasto operacji zmiany płci, czy stworzenie tymczasowych dokumentów dla osób przechodzących taką operację - takie rekomendacje w Modelu na rzecz Równego Traktowania wzbudziły protesty środowisk związanych z Koalicją dla Gdańska

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook