Jedynie prawda jest ciekawa

Bolesny bilans dokonań Platformy

06.10.2011

„Polskość to nienormalność” – słowa premiera Donalda Tuska przypominają autorzy plakatów rozwieszanych m.in. w warszawskim metrze. Można na nich przeczytać bilans „dokonań” partii rządzącej dziś Polską.

W polskiej polityce rozgościła się na stałe atmosfera krytyki Platformy Obywatelskiej oraz nabijania się z jej wątpliwych sukcesów. W tej atmosferze utrzymany jest plakat, który wymienia zmiany zrealizowane przez partię Tuska. Wśród zmian, wymienionych na plakacie, znajdują się m.in. rekordowe zadłużenia państwa, wzrost bezrobocia, afera hazardowa, rozrost biurokracji, podpisanie niekorzystnej umowy gazowej z Rosją, czy nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa.

Plakat informuje również o wzroście liczby podsłuchów, niewiarygodnym śledztwie Smoleńskim oraz zapowiedzi sprzedaży Lotosu i Enei, spółek energetycznych bardzo ważnych z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa.

Z prześmiewczego plakatu srogim wzrokiem patrzy na obywateli lider Platformy Obywatelskiej, premier Donald Tusk. „Pewnie jesteś nienormalny. Dlatego liczymy na twój głos. Platforma Obywatelska” – napisali autorzy plakatu.

Cytat „Polskość to nienormalność”, na którego kanwie zbudowano plakat, pochodzi z artykułu Donalda Tuska, opublikowanego w 1987 roku w Miesięczniku „Znak”. Obecny lider PO pisał w nim, z czym kojarzy mu się polskość. Choć słowa premiera wywołują kontrowersję od dawna szef rządu nigdy się od nich nie odciął, ani nie wyjaśnił o co mu chodziło.

saż

[Fot. Kprm.gov.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook