Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Bolesny bilans dokonań Platformy

06.10.2011

„Polskość to nienormalność” – słowa premiera Donalda Tuska przypominają autorzy plakatów rozwieszanych m.in. w warszawskim metrze. Można na nich przeczytać bilans „dokonań” partii rządzącej dziś Polską.

W polskiej polityce rozgościła się na stałe atmosfera krytyki Platformy Obywatelskiej oraz nabijania się z jej wątpliwych sukcesów. W tej atmosferze utrzymany jest plakat, który wymienia zmiany zrealizowane przez partię Tuska. Wśród zmian, wymienionych na plakacie, znajdują się m.in. rekordowe zadłużenia państwa, wzrost bezrobocia, afera hazardowa, rozrost biurokracji, podpisanie niekorzystnej umowy gazowej z Rosją, czy nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa.

Plakat informuje również o wzroście liczby podsłuchów, niewiarygodnym śledztwie Smoleńskim oraz zapowiedzi sprzedaży Lotosu i Enei, spółek energetycznych bardzo ważnych z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa.

Z prześmiewczego plakatu srogim wzrokiem patrzy na obywateli lider Platformy Obywatelskiej, premier Donald Tusk. „Pewnie jesteś nienormalny. Dlatego liczymy na twój głos. Platforma Obywatelska” – napisali autorzy plakatu.

Cytat „Polskość to nienormalność”, na którego kanwie zbudowano plakat, pochodzi z artykułu Donalda Tuska, opublikowanego w 1987 roku w Miesięczniku „Znak”. Obecny lider PO pisał w nim, z czym kojarzy mu się polskość. Choć słowa premiera wywołują kontrowersję od dawna szef rządu nigdy się od nich nie odciął, ani nie wyjaśnił o co mu chodziło.

saż

[Fot. Kprm.gov.pl]

Warto poczytać

 1. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 2. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 3. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 4. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 5. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 6. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 7. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook