Jedynie prawda jest ciekawa


Bolesna wpadka Krajewskiej. Zapomniała się przelogować?

07.01.2018
Krajewskatt
Bolesna wpadka Krajewskiej. Zapomniała się przelogować?

Była poseł PO podejrzana jest o przywłaszczenie 320 tysięcy złotych na szkodę Fundacji Szkoły Społecznej w Warszawie.

Tweeta o treści "Boże, Pani Ligio przeczytałam właśnie….bardzo mi przykro i bardzo pani współczuje! Absolutnie nie zasłużyła Pani na takie oszczerstwa!!! Tyle ile pracy, serca, dobrej energii włożyła Pani w każdego ucznia, nauczyciela, rodzica przez te wszystkie lata….po prostu brak mi słów!" można było przeczytać na Twitterze... samej zainteresowanej, czyli Ligii Krajewskiej.

Dopiero po jakimś czasie była posłanka przyznała, że wrzuciła po prostu cytat z jednego z SMS-ów jakie otrzymała. Niestety, zapomniała, że w takim przypadku należy użyć pewnego znaku interpunkcyjnego. Ale to nieważne, bo i tak winne są "pisowskie mendy".Ligia Krajewska podejrzana jest o przywłaszczenie 320 tysięcy złotych na szkodę Fundacji Szkoły Społecznej w Warszawie. Według tekstu na portalu Onet.pl, prokuratura postawiła już zarzuty byłej posłance Platformy Obywatelskiej.

Według tekstu w serwisie Onet.pl, była posłanka miała obciążyć fundację prywatnymi zakupami, a braki uzupełniała fałszywymi fakturami. Krajewska nie przyznaje się do winy, jednocześnie podjęła decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii.

Fundacja i szkoła funkcjonowały od 1989 roku, Ligia Krajewska była dyrektorką placówki. Według pierwszych ustaleń śledczych, posłanka przedstawiała fałszywe faktury, by ukryć brakujące w Fundacji pieniądze.

Była już posłanka Platformy Obywatelskiej zapowiada, iż będzie walczyć o oczyszczenie swojego dobrego imienia.

– Osoby, które doniosły na mnie z zemsty, w tym czasie, którego dotyczą te zarzuty, czyli przed 2007 rokiem, pełniły funkcje w zarządzie fundacji –
mówi w rozmowie z Onetem.

Na zarzuty zareagowała już fundacja, która usunęła zdjęcie Ligii Krajewskiej ze swojej strony internetowej. - Nie wygumkujecie mnie,dzięki mnie macie pracę wszyscy. Teraz chcecie mnie dokuczyć,wstyd‼️ - napisała na Facebooku Krajewska, publikując sreenshoty z wyglądu strony przed zmianami.

kh

Warto poczytać

 1. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 2. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 3. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 4. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 5. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 6. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 7. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 8. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook