Jedynie prawda jest ciekawa

Bolesna porażka Owsiaka

02.01.2015

Nie będzie finału WOŚP m.in. w Ostrołęce. Czy to sprzeciw wobec krętactw finansowych?

W Ostrołęce nie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To bolesny cios, ponieważ właśnie tam produkuje się skarbonki, do których wolontariusze zbierają co roku pieniądze. Czy to wynik kompromitacji dotyczącej finansów Owsiaka?

Jak informuje „Tygodnik Ostrołęcki” do tej pory nie wpłynęła prośba o zgodę na organizację finału WOŚP w mieście. I nie jest to przypadek. Stowarzyszenie, które dotychczas było organizatorem imprezy, wycofało się z tej inicjatywy. Czas na rejestracje wniosku w tej sprawie już dawno minął.

„Nie będzie światełka do nieba, koncertów, nowych rekordów zbiórki pieniędzy, a najprawdopodobniej także wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestujących z puszkami po ulicach Ostrołęki” – pisze „Tygodnik Ostrołęcki”.

Jak wskazują lokalne media mamy do czynienia ze sporym zaskoczeniem, a także poważną porażką wizerunkową Owsiaka. To bowiem właśnie w ostrołęckiej fabryce celulozy i papieru od lat produkuje się skarbonki, w które wolontariusze zbierają pieniądze.

W tym roku Owsiak ma problemy w wielu miastach. W Poznaniu finał WOŚP nie odbędzie się tam, gdzie zawsze, czyli przed Zamkiem. Nie ma na to bowiem pieniędzy. W Elblągu imprezy nie będzie w ogóle. Problemy akcji Owsiaka zbiegają się w czasie z coraz bardziej oczywistymi nieprawidłowościami finansowymi wokół WOŚP. Jak wynika z ustaleń sądu inicjatywy Owsiaka są nieczytelne finansowo, a relacje między firmami Owsiaka i WOŚP służą żerowaniu na pieniądzach zebranych w czasie Finału Orkiestry. Odwrót Polaków od akcji może być sygnałem, że na dalsze kręcenie Owsiaka nie ma zgody. Być może sprzeciw spowoduje, że Owsiak zacznie przejrzyście rozliczać się z zebranych sum.

TK,Niezalezna.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook