Jedynie prawda jest ciekawa


Bolesna porażka Owsiaka

02.01.2015

Nie będzie finału WOŚP m.in. w Ostrołęce. Czy to sprzeciw wobec krętactw finansowych?

W Ostrołęce nie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To bolesny cios, ponieważ właśnie tam produkuje się skarbonki, do których wolontariusze zbierają co roku pieniądze. Czy to wynik kompromitacji dotyczącej finansów Owsiaka?

Jak informuje „Tygodnik Ostrołęcki” do tej pory nie wpłynęła prośba o zgodę na organizację finału WOŚP w mieście. I nie jest to przypadek. Stowarzyszenie, które dotychczas było organizatorem imprezy, wycofało się z tej inicjatywy. Czas na rejestracje wniosku w tej sprawie już dawno minął.

„Nie będzie światełka do nieba, koncertów, nowych rekordów zbiórki pieniędzy, a najprawdopodobniej także wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestujących z puszkami po ulicach Ostrołęki” – pisze „Tygodnik Ostrołęcki”.

Jak wskazują lokalne media mamy do czynienia ze sporym zaskoczeniem, a także poważną porażką wizerunkową Owsiaka. To bowiem właśnie w ostrołęckiej fabryce celulozy i papieru od lat produkuje się skarbonki, w które wolontariusze zbierają pieniądze.

W tym roku Owsiak ma problemy w wielu miastach. W Poznaniu finał WOŚP nie odbędzie się tam, gdzie zawsze, czyli przed Zamkiem. Nie ma na to bowiem pieniędzy. W Elblągu imprezy nie będzie w ogóle. Problemy akcji Owsiaka zbiegają się w czasie z coraz bardziej oczywistymi nieprawidłowościami finansowymi wokół WOŚP. Jak wynika z ustaleń sądu inicjatywy Owsiaka są nieczytelne finansowo, a relacje między firmami Owsiaka i WOŚP służą żerowaniu na pieniądzach zebranych w czasie Finału Orkiestry. Odwrót Polaków od akcji może być sygnałem, że na dalsze kręcenie Owsiaka nie ma zgody. Być może sprzeciw spowoduje, że Owsiak zacznie przejrzyście rozliczać się z zebranych sum.

TK,Niezalezna.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 2. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 3. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 4. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 5. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 6. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook