Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Bolesna porażka Owsiaka

02.01.2015

Nie będzie finału WOŚP m.in. w Ostrołęce. Czy to sprzeciw wobec krętactw finansowych?

W Ostrołęce nie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To bolesny cios, ponieważ właśnie tam produkuje się skarbonki, do których wolontariusze zbierają co roku pieniądze. Czy to wynik kompromitacji dotyczącej finansów Owsiaka?

Jak informuje „Tygodnik Ostrołęcki” do tej pory nie wpłynęła prośba o zgodę na organizację finału WOŚP w mieście. I nie jest to przypadek. Stowarzyszenie, które dotychczas było organizatorem imprezy, wycofało się z tej inicjatywy. Czas na rejestracje wniosku w tej sprawie już dawno minął.

„Nie będzie światełka do nieba, koncertów, nowych rekordów zbiórki pieniędzy, a najprawdopodobniej także wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestujących z puszkami po ulicach Ostrołęki” – pisze „Tygodnik Ostrołęcki”.

Jak wskazują lokalne media mamy do czynienia ze sporym zaskoczeniem, a także poważną porażką wizerunkową Owsiaka. To bowiem właśnie w ostrołęckiej fabryce celulozy i papieru od lat produkuje się skarbonki, w które wolontariusze zbierają pieniądze.

W tym roku Owsiak ma problemy w wielu miastach. W Poznaniu finał WOŚP nie odbędzie się tam, gdzie zawsze, czyli przed Zamkiem. Nie ma na to bowiem pieniędzy. W Elblągu imprezy nie będzie w ogóle. Problemy akcji Owsiaka zbiegają się w czasie z coraz bardziej oczywistymi nieprawidłowościami finansowymi wokół WOŚP. Jak wynika z ustaleń sądu inicjatywy Owsiaka są nieczytelne finansowo, a relacje między firmami Owsiaka i WOŚP służą żerowaniu na pieniądzach zebranych w czasie Finału Orkiestry. Odwrót Polaków od akcji może być sygnałem, że na dalsze kręcenie Owsiaka nie ma zgody. Być może sprzeciw spowoduje, że Owsiak zacznie przejrzyście rozliczać się z zebranych sum.

TK,Niezalezna.pl
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

rząd

,

Jerzy Owsiak

Warto poczytać

 1. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 2. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 3. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 4. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 5. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 6. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 7. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook