Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Bochniarz broni premiera: „jest głębokim patriotą”

05.06.2014

Henryka Bochniarz wzięła na siebie nie lada zadanie. Postanowiła bronić dobrego imienia premiera Donalda Tuska.

„Myślę, że jest głębokim patriotą. Odkąd jest premierem, trudnych wydarzeń nie brakowało i wychodził z nich obronną ręką, dbając o stabilność państwa” - przekonuje w tygodniku „Newsweek”.

I dodaje, że „jako polityk musi iść na kompromisy, aby zdobyć poparcie. To jest cena demokracji”. Bochniarz mimo wszystko przyznaje, że „w czasie swego urzędowania mógł zrobić więcej”.

Pytana, czy Tusk nie zdradził wolnościowych ideałów, Bochniarz znów tłumaczy: „na pewno postrzegamy dziś pewne sprawy odmiennie, ale byłoby kuriozalne, gdyby 25 lat po rozpoczęciu ustrojowej transformacji nasze poglądy nie ewoluowały. W jednych sprawach się zgadzamy, w innych nie”.

Jak się okazuje, w sprawach fatalnych decyzji dla Polaków Bochniarz i Tusk się zgadzają. „Rząd wprowadził wiele dobrych rozwiązań: ustawę antykryzysową, podniesienie wieku emerytalnego, ograniczenie emerytur pomostowych. Natomiast zdecydowanie rozeszliśmy się w ocenie reformy systemu emerytalnego. Narzucenie narracji, że OFE to samo zło i na dodatek poprzez zakaz reklamy niedopuszczenie, by oskarżony mógł się bronić, uważam za nadużycie. To może się obrócić przeciw obecnej władzy, bo przyjdzie kolejna i powie: tylko OFE, a ZUS zły, i także zakaże dyskusji” - przekonuje.

I murem staje za decyzjami podjętymi w czasie transformacji. „Uważam, że zrobiliśmy to, co można było zrobić w okolicznościach, w jakich się znaleźliśmy po 1989 r. Naprawdę nie zaprzepaściliśmy szansy!” - przekonuje Henryka Bochniarz.

A następnie modelowo odwraca kota ogonem. Krytyków pyta: „gdzie jest ta oaza szczęśliwości, do której podobno nie udało nam się trafić?!” „Popatrzmy, co się stało w Hiszpanii, w Grecji. W niektórych krajach Europy bezrobocie młodych sięga 50 proc. A u nas jest wyraźnie mniejsze i nierówności mamy na poziomie europejskiej średniej. Tych nierówności nie można lekceważyć, ale dane statystyczne wyraźnie pokazują, że to nie jest dominujący obraz polskiej rzeczywistości” - twierdzi Bochniarz.

Jak widać obrońcy premiera Tuska podobnie, jak on sam bujają często w obłokach...

ez
[Fot. Ryszard Hołubowicz/Wikipedia.org na lic. CC BY-SA 3.0]

Warto poczytać

 1. mid-17119112 21.01.2017

  Rafalska: Babcie i dziadkowie to Instytucja

  „Życzę, by znaleźli czas na realizowanie własnych pasji i zainteresowań. By czuli się potrzebni, by jak najdłużej mogli cieszyć się bezinteresowną miłością wnuków”.

 2. mid-17120119 21.01.2017

  Ziobro: Sprawa finansowania Solidarnej Polski jest jasna

  Solidarna Polska była finansowana jak inne partie, a rozliczenia zostały zaakceptowane przez Parlament Europejski - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 3. premierszydlozyczeniadobabcidziadkow 21.01.2017

  Życzenia premier dla babć i dziadków. WIDEO

  „Jesteście opoką naszych rodzin, to wy dajecie naszym dzieciom, swoim wnukom szczęście, radość i ciepło”.

 4. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

 5. mid-17120116-1 20.01.2017

  Premier po rozmowach z ministrami Kamińskim i Ziobrą

  "Dziś służby są pod kontrolą państwa i na służbie państwa i polskich obywateli. To ważne, aby Polacy czuli się bezpiecznie, a zagrożenia były eliminowane" - podkreśliła premier Szydło.

 6. mid-17117278 20.01.2017

  Kijowski: Będę kandydował na szefa KOD

  „Chcę, bo KOD potrzebuje dzisiaj doświadczonego i odpowiedzialnego przywództwa. Chcę, bo nie mogę pozwolić by „ciemna strona” była górą!”

 7. KalitaTomasz 20.01.2017

  Prezydent weźmie udział w pogrzebie T. Kality

  Prezydent Andrzej Duda w sobotę weźmie udział w pogrzebie byłego rzecznika SLD Tomasza Kality.

 8. stanislawtyszkayoutubewsensie 20.01.2017

  Tyszka chce wyjaśnień ws. Straży Marszałkowskiej

  "Będę domagał się wyjaśnień od pana marszałka, bo bardzo mnie to zaskoczyło".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook