Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Bochniarz broni premiera: „jest głębokim patriotą”

05.06.2014

Henryka Bochniarz wzięła na siebie nie lada zadanie. Postanowiła bronić dobrego imienia premiera Donalda Tuska.

„Myślę, że jest głębokim patriotą. Odkąd jest premierem, trudnych wydarzeń nie brakowało i wychodził z nich obronną ręką, dbając o stabilność państwa” - przekonuje w tygodniku „Newsweek”.

I dodaje, że „jako polityk musi iść na kompromisy, aby zdobyć poparcie. To jest cena demokracji”. Bochniarz mimo wszystko przyznaje, że „w czasie swego urzędowania mógł zrobić więcej”.

Pytana, czy Tusk nie zdradził wolnościowych ideałów, Bochniarz znów tłumaczy: „na pewno postrzegamy dziś pewne sprawy odmiennie, ale byłoby kuriozalne, gdyby 25 lat po rozpoczęciu ustrojowej transformacji nasze poglądy nie ewoluowały. W jednych sprawach się zgadzamy, w innych nie”.

Jak się okazuje, w sprawach fatalnych decyzji dla Polaków Bochniarz i Tusk się zgadzają. „Rząd wprowadził wiele dobrych rozwiązań: ustawę antykryzysową, podniesienie wieku emerytalnego, ograniczenie emerytur pomostowych. Natomiast zdecydowanie rozeszliśmy się w ocenie reformy systemu emerytalnego. Narzucenie narracji, że OFE to samo zło i na dodatek poprzez zakaz reklamy niedopuszczenie, by oskarżony mógł się bronić, uważam za nadużycie. To może się obrócić przeciw obecnej władzy, bo przyjdzie kolejna i powie: tylko OFE, a ZUS zły, i także zakaże dyskusji” - przekonuje.

I murem staje za decyzjami podjętymi w czasie transformacji. „Uważam, że zrobiliśmy to, co można było zrobić w okolicznościach, w jakich się znaleźliśmy po 1989 r. Naprawdę nie zaprzepaściliśmy szansy!” - przekonuje Henryka Bochniarz.

A następnie modelowo odwraca kota ogonem. Krytyków pyta: „gdzie jest ta oaza szczęśliwości, do której podobno nie udało nam się trafić?!” „Popatrzmy, co się stało w Hiszpanii, w Grecji. W niektórych krajach Europy bezrobocie młodych sięga 50 proc. A u nas jest wyraźnie mniejsze i nierówności mamy na poziomie europejskiej średniej. Tych nierówności nie można lekceważyć, ale dane statystyczne wyraźnie pokazują, że to nie jest dominujący obraz polskiej rzeczywistości” - twierdzi Bochniarz.

Jak widać obrońcy premiera Tuska podobnie, jak on sam bujają często w obłokach...

ez
[Fot. Ryszard Hołubowicz/Wikipedia.org na lic. CC BY-SA 3.0]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook