Jedynie prawda jest ciekawa


Bochenek: UE mówi głosem Polski

10.05.2017

Z satysfakcją możemy teraz powiedzieć, iż wreszcie, tak naprawdę Unia Europejska mówi teraz głosem Polski – powiedział Rafał Bochenek podczas krótkiego briefingu w Sejmie.

Rzecznik rządu dodał, że „stanowisko Polski, tak naprawdę staje się stanowiskiem Unii Europejskiej”. Z ust polityków Platformy Obywatelskiej od kilku dni padają nieprawdziwe informacje na temat tego jaka polityka przez polski rząd jest prowadzona, na temat tego – sugestie oczywiście – jaka polityka migracyjna powinna być prowadzona- stwierdził Bochenek.

Chciałbym poinformować polityków Platformy Obywatelskiej, m.in. pana posła Neumanna, który sugeruje, iż polski rząd powinien dążyć do tego, żeby kryzys migracyjny był rozwiązywany poza granicami Unii Europejskiej (…), że pani premier Beata Szydło była jednym z pierwszych premierów europejskich, który bardzo głośno na forum Rady Europejskiej podnosił tę kwestię i bardzo jasno mówiła, iż problem migracji powinien być rozwiązywany poza granicami UE- dodał rzecznik rządu.

Bochenek wyraźnie podkreślił, że polski rząd nigdy nie zgodzi się na to, aby Komisja Europejska odgórnie narzucała nam jakiekolwiek kwoty uchodźców. To było w opozycji do tego, co przez wiele miesięcy, a właściwie lat mówiła Platforma Obywatelska, która bezwzględnie i w sposób bardzo otwarty godziła się z polityką Komisji Europejskiej i Unii Europejskiej- zauważył.

Jak podkreśliłhttp://wpolityce.pl/backend/zbiornik/publications/create głos premier Beaty Szydło, powoli był przyjmowany i akceptowany przez rożne kraje europejskie, „czego wyrazem są różne konkluzje, które były przyjmowane na Radach Europejskich”.

pc/TVP Info
fot. [PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 2. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 3. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 4. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 5. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 6. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 7. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook