Jedynie prawda jest ciekawa


Bochenek: Teraz czas na Polskę

25.04.2017

Targi w Hanowerze i polskie uczestnictwo w tego typu historycznym wydarzeniu pokazują, że Polska jest krajem, który rozwija się bardzo dobrze i ma potencjał także wśród polskich przedsiębiorców- ocenił we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Na rozpoczętych w poniedziałek Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze, oprócz prezentacji ok. 200 polskich firm, można obejrzeć 27 rodzimych koncepcji technologicznych, przygotowanych przez polskie instytuty naukowe oraz wynalazców. Targi, których partnerem jest w tym roku Polska wspólnie otworzyły w niedzielę premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Rzecznik rządu, który był we wtorek gościem "Sygnałów Dnia" w Polskim Radiu podkreślił, że Polska po raz pierwszy jest "partnerem strategicznym tak dużego wydarzenia". -Bardzo ważne targi, jedne z największych na świecie. W zeszłym roku Stany Zjednoczone, wcześniej Chiny, Indie, teraz czas na Polskę. To pokazuje tylko i wyłącznie to, że Polska jest krajem dobrze rozwijającym się, gdzie gospodarka cały czas idzie do przodu- mówił Bochenek.

-Państwo jest do tego, żeby wspierać przedsiębiorców, aby tworzyć im dobre warunki do funkcjonowania i rząd PiS zdecydowanie różni się od tego, co było przez ostatnie lata - stara się tworzyć takie warunki, które będą sprzyjały rozwojowi przedsiębiorczości, start-upów, firm innowacyjnych, początkujących, jak również rozwojowi małych rodzinnych biznesów- powiedział rzecznik rządu. -Temu mają m.in. służyć działania podejmowane w ramach strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju- dodał.

Bochenek podkreślił, że targi są nie tylko szansą na promocję polskiego biznesu i polskich firm, ale też nawiązanie współpracy handlowej z partnerami z zagranicy. Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2017 odbywają się w Hanowerze (Niemcy) między 24 a 28 kwietnia. Prezentują się tam polskie firmy i jednostki naukowe. W tym roku Polska jest partnerem targów i promuje się hasłem: Smart means Poland. 

fot. [PAP/Rafał Guz]

pc/kk/PAP

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 7. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook