Jedynie prawda jest ciekawa


Bochenek: Teraz czas na Polskę

25.04.2017

Targi w Hanowerze i polskie uczestnictwo w tego typu historycznym wydarzeniu pokazują, że Polska jest krajem, który rozwija się bardzo dobrze i ma potencjał także wśród polskich przedsiębiorców- ocenił we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Na rozpoczętych w poniedziałek Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze, oprócz prezentacji ok. 200 polskich firm, można obejrzeć 27 rodzimych koncepcji technologicznych, przygotowanych przez polskie instytuty naukowe oraz wynalazców. Targi, których partnerem jest w tym roku Polska wspólnie otworzyły w niedzielę premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Rzecznik rządu, który był we wtorek gościem "Sygnałów Dnia" w Polskim Radiu podkreślił, że Polska po raz pierwszy jest "partnerem strategicznym tak dużego wydarzenia". -Bardzo ważne targi, jedne z największych na świecie. W zeszłym roku Stany Zjednoczone, wcześniej Chiny, Indie, teraz czas na Polskę. To pokazuje tylko i wyłącznie to, że Polska jest krajem dobrze rozwijającym się, gdzie gospodarka cały czas idzie do przodu- mówił Bochenek.

-Państwo jest do tego, żeby wspierać przedsiębiorców, aby tworzyć im dobre warunki do funkcjonowania i rząd PiS zdecydowanie różni się od tego, co było przez ostatnie lata - stara się tworzyć takie warunki, które będą sprzyjały rozwojowi przedsiębiorczości, start-upów, firm innowacyjnych, początkujących, jak również rozwojowi małych rodzinnych biznesów- powiedział rzecznik rządu. -Temu mają m.in. służyć działania podejmowane w ramach strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju- dodał.

Bochenek podkreślił, że targi są nie tylko szansą na promocję polskiego biznesu i polskich firm, ale też nawiązanie współpracy handlowej z partnerami z zagranicy. Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2017 odbywają się w Hanowerze (Niemcy) między 24 a 28 kwietnia. Prezentują się tam polskie firmy i jednostki naukowe. W tym roku Polska jest partnerem targów i promuje się hasłem: Smart means Poland. 

fot. [PAP/Rafał Guz]

pc/kk/PAP

Warto poczytać

 1. petru09042018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 2. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 3. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 4. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 5. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 6. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 7. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 8. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook