Jedynie prawda jest ciekawa


Bochenek: Premier wyznacza ministrom priorytety

20.01.2017

Bochenek powiedział w piątek w Radiu Plus, że przegląd resortów, to dobry moment, żeby dokonać szybkiego podsumowania, tego co działo się w ostatnim roku.

- Przegląd resortów jest po to, aby premier Beata Szydło wyznaczyła ministrom priorytety i wskazała konkretne cele - powiedział w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Zapewnił, że to nie jest żaden PR, ale konkretne, merytoryczne dyskusje.

Bochenek powiedział w piątek w Radiu Plus, że przegląd resortów, to dobry moment, żeby dokonać szybkiego podsumowania, tego co działo się w ostatnim roku. "Spotkania są organizowane przede wszystkim po to, żeby zadaniować ministrów i wyznaczyć im priorytety na najbliższy rok. Program PiS był rozpisany na całą kadencję, nie tylko na jeden rok działalności, w związku z tym premier Beata Szydło stwierdziła, że będzie spotykała się z ministrami po to, żeby ich zadaniować na ten najbliższy rok i konkretnie wskazać cele" - podkreślił rzecznik rządu.

Zapewnił, że spotkania z ministrami, to nie jest "żaden PR". "Odbywają się konkretne, merytoryczne dyskusje na temat tego, co można realizować" - dodał.

Premier Szydło spotka się w piątek w ramach przeglądu resortów z ministrem sprawiedliwości-prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą oraz koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim rządu. Dotychczas szefowa rządu spotkała się z ministrami: obrony Antonim Macierewiczem, spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem, rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską oraz zdrowia Konstantym Radziwiłłem.

Rzecznik rządu potwierdził, że w marcu odbędzie się kongres PiS. "Takie spotkanie Prawa i Sprawiedliwości jest przygotowane, myślę że to dobre otwarcie dla całej partii, żeby zmobilizować szeregi również parlamentarzystów, do to, aby szczegółowo informowali społeczeństwo w swoich okręgach o tym, co się dzieje w rządzie, nad czym pracuje rząd i oczywiście, by podejmować kolejne inicjatywy, te regionalne" - zaznaczył Bochenek.

Pytany, czy policja, która publikuje zdjęcia osób protestujących przed Sejmem 16 grudnia, nie jest nadgorliwa, rzecznik rządu powiedział: "Gdyby te osoby tylko demonstrowały, to na pewno nikt by się nie przyczepiał i nikt by nie zwracał na to uwagi, to (demonstrowanie) naturalne prawo każdego obywatela, my jesteśmy partią demokratyczną". Jak dodał, osoby, których wizerunek został opublikowany "demonstrowały siłę w stosunku do funkcjonariuszy publicznych, pani premier i parlamentarzystów".

Bochenek powiedział też, że do końca stycznia będą trwały konsultacje dotyczące ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej (POZ). "Nie sądzę, żeby lekarze pediatrzy byli wyrugowani z przychodni, robimy wszystko, żeby ułatwić Polakom dostęp i kontakt z lekarzem" - zadeklarował.

Resort zdrowia przygotował projekt ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej; w opinii Rzecznika Praw Dziecka planowane zmiany mogą przyczynić się do pogorszenia poziomu zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych dzieci, ponieważ projekt zakłada, że docelowo lekarzem pierwszego kontaktu, również dla dzieci, będzie lekarz rodzinny. Według RPD, lekarz pediatra powinien zawsze być dla dziecka lekarzem pierwszego kontaktu

Pytany, czy rząd pracuje nad wprowadzeniem tzw. podatku katastralnego od wartości nieruchomości, Bochenek powiedział: "Nie, w ogóle takie prace się nie toczą, w tym momencie nie ma takich planów, żeby ten podatek w Polsce wprowadzić".

[fot. PAP/Marcin Obara]

(PAP)/ems

Warto poczytać

 1. szczerba23072018 23.07.2018

  Poseł Szczerba będzie miał kłopoty? Prokuratura zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa

  W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów i falą gróźb kierowanych w stosunku funkcjonariuszy oraz ich rodzin Komendant Główny Policji złoży zawiadomienie do prokuratury - zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

 2. 1270kgrobyu 23.07.2018

  Skandal! Hieny cmentarne obrabowały groby polskich żołnierzy pod Lwowem

  To raczej nie jest rosyjska prowokacja, przejaw nienawiści ze strony ukraińskich nacjonalistów tylko zwykła, ale jakże ordynarna bandycka grabież. Jak informuje „Nasz Dziennik” na lwowskich i podlwowskich cmentarzach rozkopywane i bezczeszczone są groby polskich żołnierzy

 3. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 4. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 5. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 6. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 7. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook