Jedynie prawda jest ciekawa


Bochenek: Na dzień dzisiejszy wykluczam rekonstrukcję rządu

05.04.2017

Na dzień dzisiejszy można wykluczyć jakąkolwiek rekonstrukcję rządu - mówił w środę w Telewizji WP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Podkreślił, że premier na pewno pojawi się w Sejmie w trakcie piątkowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło.

Rzecznik rządu na uwagę, że PiS posiada większość parlamentarną, w związku z czym wniosek o wotum nieufności wobec rządu to "czysto polityczna gra" stwierdził, że PO najbardziej zależy dziś na politycznej awanturze. -Myślę, że dzisiaj powinniśmy przede wszystkim rozmawiać konstruktywnie. Ze strony PO, jak się prześledzi całą tę dyskusję, która przez ostatnie miesiące ma miejsce w polskim parlamencie, bardzo rzadko padają jakiekolwiek konstruktywne propozycje co do tego, w którym kierunku należałoby pójść, co należałoby zrobić, aby Polakom żyło się lepiej, co poprawić - czegoś takiego nie ma- mówił Bochenek. -Jest blokada, obstrukcja, nieustanna krytyka wszystkich programów- dodał.

Bochenek pytany o to, czy Beata Szydło weźmie udział w piątkowej debacie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec jej rządu odpowiedział, że na pewno premier pojawi się w Sejmie. Dopytywany, czy Szydło zabierze głos w debacie odparł: "Zobaczymy". -Zawsze działamy według dobrze przygotowanego planu, także również i wtedy będziemy przygotowani- podkreślił. Rzecznik rządu pytany, czy można wykluczyć jakąkolwiek rekonstrukcję rządu zaznaczył: "Na dzień dzisiejszy tak". -Jeżeli będzie taka konieczność przeprowadzenia jakichkolwiek zmian w rządzie, to pani premier na pewno się tutaj nie zawaha i podejmie tę decyzję- powiedział Bochenek.

-Pani premier jest w pełni świadoma tego, że odpowiada w całości za funkcjonowanie swojego gabinetu, swojego rządu, na czele którego stoi i na pewno będzie wyciągała wnioski i konsekwencje wobec tych osób, które nie będą realizowały programu Prawa i Sprawiedliwości, które nie będą skuteczne w tym, które nie będą realizowały celów, które zostały wyznaczone przez panią premier- dodał. 

fot.[PAP/Leszek Szymański]

pc/PAP
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook