Jedynie prawda jest ciekawa


Bochenek: Na dzień dzisiejszy wykluczam rekonstrukcję rządu

05.04.2017

Na dzień dzisiejszy można wykluczyć jakąkolwiek rekonstrukcję rządu - mówił w środę w Telewizji WP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Podkreślił, że premier na pewno pojawi się w Sejmie w trakcie piątkowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło.

Rzecznik rządu na uwagę, że PiS posiada większość parlamentarną, w związku z czym wniosek o wotum nieufności wobec rządu to "czysto polityczna gra" stwierdził, że PO najbardziej zależy dziś na politycznej awanturze. -Myślę, że dzisiaj powinniśmy przede wszystkim rozmawiać konstruktywnie. Ze strony PO, jak się prześledzi całą tę dyskusję, która przez ostatnie miesiące ma miejsce w polskim parlamencie, bardzo rzadko padają jakiekolwiek konstruktywne propozycje co do tego, w którym kierunku należałoby pójść, co należałoby zrobić, aby Polakom żyło się lepiej, co poprawić - czegoś takiego nie ma- mówił Bochenek. -Jest blokada, obstrukcja, nieustanna krytyka wszystkich programów- dodał.

Bochenek pytany o to, czy Beata Szydło weźmie udział w piątkowej debacie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec jej rządu odpowiedział, że na pewno premier pojawi się w Sejmie. Dopytywany, czy Szydło zabierze głos w debacie odparł: "Zobaczymy". -Zawsze działamy według dobrze przygotowanego planu, także również i wtedy będziemy przygotowani- podkreślił. Rzecznik rządu pytany, czy można wykluczyć jakąkolwiek rekonstrukcję rządu zaznaczył: "Na dzień dzisiejszy tak". -Jeżeli będzie taka konieczność przeprowadzenia jakichkolwiek zmian w rządzie, to pani premier na pewno się tutaj nie zawaha i podejmie tę decyzję- powiedział Bochenek.

-Pani premier jest w pełni świadoma tego, że odpowiada w całości za funkcjonowanie swojego gabinetu, swojego rządu, na czele którego stoi i na pewno będzie wyciągała wnioski i konsekwencje wobec tych osób, które nie będą realizowały programu Prawa i Sprawiedliwości, które nie będą skuteczne w tym, które nie będą realizowały celów, które zostały wyznaczone przez panią premier- dodał. 

fot.[PAP/Leszek Szymański]

pc/PAP

Warto poczytać

 1. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 2. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 3. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 7. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 8. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook