Jedynie prawda jest ciekawa

Błaszczak: Skład rządu już wkrótce

04.11.2015

Teoretycznie może się tak zdarzyć, ale w praktyce może być jeszcze kilka dni później. To pan prezydent Andrzej Duda zwołuje Sejm nowej kadencji - powiedział w radiowych Sygnałach Dnia Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwość.

- Skład rządu będzie znany albo na końcu tego tygodnia, albo na początku przyszłego - dodał.

Nie chciał powiedzieć, czy obejmie stanowisko szefa MSW, ale przyznał, że brał udział w panelu dotyczącym spraw wewnętrznych w kampanii wyborczej podczas konwencji w Katowicach.

- No, ale decyzje ostateczne jeszcze nie zapadły. To będzie gabinet ludzi kompetentnych, ludzi przygotowanych, ludzi zaangażowanych w pracę. Takie mamy zasady

- Tu nie chodzi o radość, czy smutek, ale o proporcje - kolejny raz polityk PiS wyjaśniał dlaczego PSL i Nowoczesna nie może otrzymać wicemarszałków, jeśli nie chce się sztucznie generować koszty powiększonego Prezydium Sejmu.

- Taki mamy system, system reprezentacji narodu.

Błaszczak dodał, że jedną z cech nowego rządu będzie "brak przywiązania do ministerialnych stołków". Na czele Rady Ministrów ma stanąć Beata Szydło. 

Slaw/ "polskieradio.pl"

[FOTO: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

 2. waszczykowski22092017 22.09.2017

  Szef MSZ zakończył wizytę w USA. Zaprosił do Polski amerykańskiego sekretarza stanu

  - Szef MSZ Witold Waszczykowski zakończył tygodniową wizytę w USA, podczas której m.in. towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w 72. Sesji Zgromadzenia ONZ. Minister zaprosił do złożenia wizyty w Polsce amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona.

 3. Duda22092017 22.09.2017

  Najnowszy sondaż miażdży opozycję! Ogromne zaufanie dla Prezydenta i Premier

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (74 proc.) zaufaniem społecznym - wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (57 proc.) i Paweł Kukiz (51 proc.).

 4. OrbanSzydlo22092017 22.09.2017

  Orban w Warszawie: z Polską należy rozmawiać z szacunkiem

  - To nie jest tylko błąd polityczny, niegodne, ale to brak szacunku. Uważam, że z Polską należy rozmawiać z szacunkiem. Tak, jak jest napisane w traktacie - tak o obecnej sytuacji Polski w UE powiedział Orban po rozmowie z Premier Beatą Szydło

 5. Sad 22.09.2017

  Kampania "Sprawiedliwe sądy" przynosi skutek? Nie przerwą kary skazanemu za pedofilię

  Wrocławski sąd odwołał przerwę w odbywaniu kary mężczyźnie skazanemu za pedofilię, który jest chory na stwardnienie rozsiane. 27-latek będzie odbywał karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym w Gdański, gdzie będzie miał zapewnioną opiekę medyczną.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook