Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak: Petru nadaje się do kabaretu

22.02.2016

To kolejny dowód szaleństwa ze strony lidera partii N. Nie wiem co teraz wymyśli, żeby zaistnieć. Śmiechu warte, do kabaretu się nadaje – Mariusz Błaszczak ostro ocenił twierdzenia Ryszarda Petru, który sugerował współpracę PiS z Marią Kiszczak ws. teczki TW „Bolka”.

- Pan Petru staje się wielbicielem spisków. Jeśli ulegałbym tym teoriom, to dlaczego nie rozmawiamy o planie ministra Morawieckiego? (…) Dlaczego nie rozmawiamy o 500 plus? - pytał szef MSWiA, który był gościem programu „Jeden na Jeden” (TVN24).

Mariusz Błaszczak przyznał, że wolałby rozmawiać o tych kwestiach, a nie o teczce TW „Bolka”.

- Nie wiem, jakie są intencje pani Kiszczakowej. Ale symboliczne wydarzenie, które pokazuje dwie sprawy. Po pierwsze, są to dokumenty autentyczne – pokazują, kim jest Lech Wałęsa, potwierdzają tezy naukowe. A po drugie, to pokazuje, jak wygląda III RP. W domu byłego szefa bezpieki są dokumenty na byłego prezydenta - zauważył rozmówca Bogdana Rymanowskiego.

Odnosząc się do działań IPN w tej sprawie, Błaszczak powiedział: - Jestem zwolennikiem jawności. (…) Trochę dziwi mnie tylko, że tylko 40 użytkowników czytelni będzie mogło je przeczytać.

Minister stwierdził, że jego zdaniem dokumenty powinny trafić do sieci. - Na kłamstwie nie można niczego zbudować. III RP u swoich fundamentów miała kłamstwo - zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podkreślił, że sam Wałęsa przyznał się do współpracy. Gość TVN24 odniósł się również do przegranej kandydata PiS w Radomsku. - Testem będą wybory uzupełniające do Senatu, które odbędą się 6 marce w woj. podlaskim. Naszą kandydatka jest Anna Maria Anders. - To wybory, które pokażą, jakie są oceny rządu i większości parlamentarnej - podkreślił Błaszczak.

Minister przypomniał, iż w Radomsku wygrał kandydat niezależny. Szef MSWiA zapowiedział również, że nie poda się do dymisji. Odnosząc się do zarzutów opozycji, stwierdził: - Nie będę wchodził w żadną awanturę polityczną.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Gah/jkub/TVN24

[fot. PAP/Waldemar Deska]

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook