Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak: Petru nadaje się do kabaretu

22.02.2016

To kolejny dowód szaleństwa ze strony lidera partii N. Nie wiem co teraz wymyśli, żeby zaistnieć. Śmiechu warte, do kabaretu się nadaje – Mariusz Błaszczak ostro ocenił twierdzenia Ryszarda Petru, który sugerował współpracę PiS z Marią Kiszczak ws. teczki TW „Bolka”.

- Pan Petru staje się wielbicielem spisków. Jeśli ulegałbym tym teoriom, to dlaczego nie rozmawiamy o planie ministra Morawieckiego? (…) Dlaczego nie rozmawiamy o 500 plus? - pytał szef MSWiA, który był gościem programu „Jeden na Jeden” (TVN24).

Mariusz Błaszczak przyznał, że wolałby rozmawiać o tych kwestiach, a nie o teczce TW „Bolka”.

- Nie wiem, jakie są intencje pani Kiszczakowej. Ale symboliczne wydarzenie, które pokazuje dwie sprawy. Po pierwsze, są to dokumenty autentyczne – pokazują, kim jest Lech Wałęsa, potwierdzają tezy naukowe. A po drugie, to pokazuje, jak wygląda III RP. W domu byłego szefa bezpieki są dokumenty na byłego prezydenta - zauważył rozmówca Bogdana Rymanowskiego.

Odnosząc się do działań IPN w tej sprawie, Błaszczak powiedział: - Jestem zwolennikiem jawności. (…) Trochę dziwi mnie tylko, że tylko 40 użytkowników czytelni będzie mogło je przeczytać.

Minister stwierdził, że jego zdaniem dokumenty powinny trafić do sieci. - Na kłamstwie nie można niczego zbudować. III RP u swoich fundamentów miała kłamstwo - zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podkreślił, że sam Wałęsa przyznał się do współpracy. Gość TVN24 odniósł się również do przegranej kandydata PiS w Radomsku. - Testem będą wybory uzupełniające do Senatu, które odbędą się 6 marce w woj. podlaskim. Naszą kandydatka jest Anna Maria Anders. - To wybory, które pokażą, jakie są oceny rządu i większości parlamentarnej - podkreślił Błaszczak.

Minister przypomniał, iż w Radomsku wygrał kandydat niezależny. Szef MSWiA zapowiedział również, że nie poda się do dymisji. Odnosząc się do zarzutów opozycji, stwierdził: - Nie będę wchodził w żadną awanturę polityczną.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Gah/jkub/TVN24

[fot. PAP/Waldemar Deska]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook