Jedynie prawda jest ciekawa

Błaszczak: Petru nadaje się do kabaretu

22.02.2016

To kolejny dowód szaleństwa ze strony lidera partii N. Nie wiem co teraz wymyśli, żeby zaistnieć. Śmiechu warte, do kabaretu się nadaje – Mariusz Błaszczak ostro ocenił twierdzenia Ryszarda Petru, który sugerował współpracę PiS z Marią Kiszczak ws. teczki TW „Bolka”.

- Pan Petru staje się wielbicielem spisków. Jeśli ulegałbym tym teoriom, to dlaczego nie rozmawiamy o planie ministra Morawieckiego? (…) Dlaczego nie rozmawiamy o 500 plus? - pytał szef MSWiA, który był gościem programu „Jeden na Jeden” (TVN24).

Mariusz Błaszczak przyznał, że wolałby rozmawiać o tych kwestiach, a nie o teczce TW „Bolka”.

- Nie wiem, jakie są intencje pani Kiszczakowej. Ale symboliczne wydarzenie, które pokazuje dwie sprawy. Po pierwsze, są to dokumenty autentyczne – pokazują, kim jest Lech Wałęsa, potwierdzają tezy naukowe. A po drugie, to pokazuje, jak wygląda III RP. W domu byłego szefa bezpieki są dokumenty na byłego prezydenta - zauważył rozmówca Bogdana Rymanowskiego.

Odnosząc się do działań IPN w tej sprawie, Błaszczak powiedział: - Jestem zwolennikiem jawności. (…) Trochę dziwi mnie tylko, że tylko 40 użytkowników czytelni będzie mogło je przeczytać.

Minister stwierdził, że jego zdaniem dokumenty powinny trafić do sieci. - Na kłamstwie nie można niczego zbudować. III RP u swoich fundamentów miała kłamstwo - zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podkreślił, że sam Wałęsa przyznał się do współpracy. Gość TVN24 odniósł się również do przegranej kandydata PiS w Radomsku. - Testem będą wybory uzupełniające do Senatu, które odbędą się 6 marce w woj. podlaskim. Naszą kandydatka jest Anna Maria Anders. - To wybory, które pokażą, jakie są oceny rządu i większości parlamentarnej - podkreślił Błaszczak.

Minister przypomniał, iż w Radomsku wygrał kandydat niezależny. Szef MSWiA zapowiedział również, że nie poda się do dymisji. Odnosząc się do zarzutów opozycji, stwierdził: - Nie będę wchodził w żadną awanturę polityczną.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Gah/jkub/TVN24

[fot. PAP/Waldemar Deska]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook