Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak: Petru nadaje się do kabaretu

22.02.2016

To kolejny dowód szaleństwa ze strony lidera partii N. Nie wiem co teraz wymyśli, żeby zaistnieć. Śmiechu warte, do kabaretu się nadaje – Mariusz Błaszczak ostro ocenił twierdzenia Ryszarda Petru, który sugerował współpracę PiS z Marią Kiszczak ws. teczki TW „Bolka”.

- Pan Petru staje się wielbicielem spisków. Jeśli ulegałbym tym teoriom, to dlaczego nie rozmawiamy o planie ministra Morawieckiego? (…) Dlaczego nie rozmawiamy o 500 plus? - pytał szef MSWiA, który był gościem programu „Jeden na Jeden” (TVN24).

Mariusz Błaszczak przyznał, że wolałby rozmawiać o tych kwestiach, a nie o teczce TW „Bolka”.

- Nie wiem, jakie są intencje pani Kiszczakowej. Ale symboliczne wydarzenie, które pokazuje dwie sprawy. Po pierwsze, są to dokumenty autentyczne – pokazują, kim jest Lech Wałęsa, potwierdzają tezy naukowe. A po drugie, to pokazuje, jak wygląda III RP. W domu byłego szefa bezpieki są dokumenty na byłego prezydenta - zauważył rozmówca Bogdana Rymanowskiego.

Odnosząc się do działań IPN w tej sprawie, Błaszczak powiedział: - Jestem zwolennikiem jawności. (…) Trochę dziwi mnie tylko, że tylko 40 użytkowników czytelni będzie mogło je przeczytać.

Minister stwierdził, że jego zdaniem dokumenty powinny trafić do sieci. - Na kłamstwie nie można niczego zbudować. III RP u swoich fundamentów miała kłamstwo - zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podkreślił, że sam Wałęsa przyznał się do współpracy. Gość TVN24 odniósł się również do przegranej kandydata PiS w Radomsku. - Testem będą wybory uzupełniające do Senatu, które odbędą się 6 marce w woj. podlaskim. Naszą kandydatka jest Anna Maria Anders. - To wybory, które pokażą, jakie są oceny rządu i większości parlamentarnej - podkreślił Błaszczak.

Minister przypomniał, iż w Radomsku wygrał kandydat niezależny. Szef MSWiA zapowiedział również, że nie poda się do dymisji. Odnosząc się do zarzutów opozycji, stwierdził: - Nie będę wchodził w żadną awanturę polityczną.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Gah/jkub/TVN24

[fot. PAP/Waldemar Deska]

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 7. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook