Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak o ustawach o KRS i SN: liczę, że prezydent spełni obietnice

24.09.2017

- Szef MSWiA Mariusz Błaszczak liczy na to, że projekty ustaw o KRS i SN, które w poniedziałek ma przedstawić prezydent Andrzej Duda, będą "odpowiadać zobowiązaniom, jakie składał w kampanii wyborczej". Mam nadzieję, że będą to głębokie zmiany - dodał Błaszczak.

Jak mówił minister w niedzielę wieczorem w TVP Info, rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim o jego piątkowym spotkaniu z prezydentem Dudą. "Pan premier Kaczyński jest optymistą. Ma głębokie przekonanie, że te projekty będą projektami głęboko reformującymi i uzdrawiającymi wymiar sprawiedliwości" - powiedział Błaszczak. 

Jak dodał, "opowiadamy się za głębokimi zmianami, również personalnymi, bo to one muszą towarzyszyć zmianom instytucjonalnym, żeby zmiana była rzeczywista". Błaszczak powiedział też, że jest "dobrej myśli", w czym utwierdza go "pan premier Jarosław Kaczyński, który mówił, że ta ostatnia piątkowa rozmowa z prezydentem była dobrą rozmową". "Mam nadzieję, zresztą to wynika z rozmowy prezydenta z premierem Kaczyńskim, że to będą głębokie zmiany, odpowiadające zobowiązaniom, jakie prezydent składał w kampanii wyborczej" - dodał Błaszczak. 

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. Projekty mają być przedstawione w poniedziałek 25 września.

 

Warto poczytać

 1. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

 2. jaki18062018 18.06.2018

  Wpadka Jakiego w sieci. Jak wyglądały jego przeprosiny?

  Wiceszef MS, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że w ramach przeprosin za udostępnione na jego profilu na Facebooku zdjęcie z pogrzebu polityka PO Sebastiana Karpiniuka wyśle "sprzęt dla dzieciaków" na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 3. trzasko06062018 18.06.2018

  Trzaskowski naprawdę to powiedział! "Pieniądze z UE popłyną wówczas, gdy PiS przegra wybory"

  Rafał Trzaskowski był w poniedziałek gościem Konrada Piaseckiego w porannym programie Radia Zet. Kandydat opozycji na prezydenta Warszawy opowiadał m.in. o swojej kandydaturze, odnosił się także do sporu Polski z Komisją Europejską

 4. pogotowie12062018 18.06.2018

  Śmierelny wypadek. Autobus wpadł do rowu

  W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

 5. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

 6. tvn17062018 17.06.2018

  Tą wpadką żyje internet! Prezenterka TVN24 opowiada o meczu Hiszpania-Portugalia

  Ogromna popularność mundialu sprawia, iż w każdej stacji widzimy mniej lub bardziej poważnych ekspertów komentujących wyczyny futbolistów w Rosji.

 7. 1270pomniklk 16.06.2018

  Odsłonięto pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

  Pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r., odsłonięto w sobotę w Szczecinie. Na uroczystości obecny był premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu, samorządów, a także kilkuset mieszkańców regionu.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook