Jedynie prawda jest ciekawa


Biznesowy motyw mordu Zalewskiego

11.12.2012

Wszystko wskazuje, że motywem zabicia eksperta lotniczego Krzysztofa Zalewskiego przez prezesa wydawnictwa były sprawy biznesowe i rozliczeń w ramach spółki - oświadczył prok. Mariusz Piłat, wiceszef Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

W poniedziałek w budynku na warszawskim Grochowie, gdzie mieści się wydawnictwo wydające specjalistyczne pisma lotnicze, od ran nożem zginął Krzysztof Zalewski - ekspert lotniczy, wiceprezes wydawnictwa Magnum X. Napastnikiem był 48-letni mężczyzna, ujawniono potem, że prezes tego wydawnictwa. Oprócz ataku nożem zdetonował on też ładunek pirotechniczny - w wyniku detonacji sam także doznał obrażeń.

We wtorek zastępca Prokuratora Okręgowego Warszawa-Praga Mariusz Piłat powiedział dziennikarzom, że wszczęto w tej sprawie śledztwo i że nie ma wątpliwości, iż zatrzymany został sprawca śmierci Zalewskiego - prezes wydawnictwa Cezary S. Usłyszy zarzuty po tym, jak jego stan się poprawi. Piłat podkreślił, że prokuratura doszła do wniosku, iż motyw zdarzenia miał charakter biznesowy i wynikał z kwestii rozliczeń w ramach spółki oraz braku konsensusu co do dalszych kierunków prowadzenia interesu.

Wydawnictwo Magnum X wydaje magazyny poświęcone tematyce wojskowej, m.in.: "Nowa Technika Wojskowa", "Lotnictwo", "Morze Statki i Okręty", "Strzał" i "Poligon".

PAP/run

fot. PAP/Paweł Supernak

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook