Jedynie prawda jest ciekawa


Biuro Ochrony Rządu się kurczy... przez rząd

13.10.2011

Ponad pięciuset funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu złożyło wnioski o odejście ze służby - ustalił "Nasz Dziennik". Powodem niezadowolenia jest projekt zmian w ustawach dotyczących służb mundurowych, przygotowany przez koalicję rządzącą.

Przywileje, jakie do tej pory posiadali funkcjonariusze BOR-u, nabyte na mocy ustawy o Biurze Ochrony Rządu, mają ulec drastycznym zmianom. Chodzi o odebranie uprawnień socjalnych i wydłużenie okresu przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Projekt autorstwa Platformy Obywatelskiej czeka na wprowadzenie w życie.

Zgodnie z ustawą o Biurze Ochrony Rządu funkcjonariusze mogą ubiegać się o wcześniejszą emeryturę po 15 latach służby. Projekt Platformy Obywatelskiej wydłuża ten okres do 25 lat. Funkcjonariusz, który będzie ubiegał się o wcześniejszą emeryturę, musi mieć skończone 55 lat życia - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Informacji o masowych odejściach ze służby nie potwierdza rzecznik BOR-u. Major Dariusz Aleksandrowicz mówi, że to plotka i dodaje, że w tym miesiącu trzy albo cztery osoby złożyły podania o zwolnienie. Zaprzecza temu były szef BOR-u pułkownik Andrzej Pawlikowski, który podkreśla, że informacje o planowanej skali odejść z BOR ma od samych funkcjonariuszy.

IAR/"Nasz Dziennik"

[fot.bor.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 2. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 3. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 4. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 5. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 6. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 7. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 8. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook