Jedynie prawda jest ciekawa

Biuro Ochrony Rządu się kurczy... przez rząd

13.10.2011

Ponad pięciuset funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu złożyło wnioski o odejście ze służby - ustalił "Nasz Dziennik". Powodem niezadowolenia jest projekt zmian w ustawach dotyczących służb mundurowych, przygotowany przez koalicję rządzącą.

Przywileje, jakie do tej pory posiadali funkcjonariusze BOR-u, nabyte na mocy ustawy o Biurze Ochrony Rządu, mają ulec drastycznym zmianom. Chodzi o odebranie uprawnień socjalnych i wydłużenie okresu przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Projekt autorstwa Platformy Obywatelskiej czeka na wprowadzenie w życie.

Zgodnie z ustawą o Biurze Ochrony Rządu funkcjonariusze mogą ubiegać się o wcześniejszą emeryturę po 15 latach służby. Projekt Platformy Obywatelskiej wydłuża ten okres do 25 lat. Funkcjonariusz, który będzie ubiegał się o wcześniejszą emeryturę, musi mieć skończone 55 lat życia - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Informacji o masowych odejściach ze służby nie potwierdza rzecznik BOR-u. Major Dariusz Aleksandrowicz mówi, że to plotka i dodaje, że w tym miesiącu trzy albo cztery osoby złożyły podania o zwolnienie. Zaprzecza temu były szef BOR-u pułkownik Andrzej Pawlikowski, który podkreśla, że informacje o planowanej skali odejść z BOR ma od samych funkcjonariuszy.

IAR/"Nasz Dziennik"

[fot.bor.gov.pl]

Warto poczytać

 1. erdogan16102017 16.10.2017

  Kolejny akt izolacji Polski na arenie międzynarodowej. Tym razem Polskę odwiedzi prezydent Erdogan

  O czym będą rozmawiać Duda z Erdoganem? Minister Szczerski zdradził plany

 2. janpawel2pielg16102017 16.10.2017

  IPN ujawnił nowe dokumenty dot. działań SB wobec Jana Pawła II.

  - Wytyczne SB w zakresie fotografowania i filmowania pobytu Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce w 1987 r. są wśród ok. 40 nowych dokumentów na portalu Archiwum IPN.

 3. Ziobro16102017 16.10.2017

  Startują pierwsze zmiany w sądownictwie. Nowy system ma zagwarantować bezstronność

  W trzech sądach - w Warszawie, Gliwicach i Suwałkach - rusza pilotażowy system losowego przydzielania sędziom spraw. Jak ocenił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro celem rozwiązania jest m.in. zapewnienie bezstronności i równomiernego obciążenia sędziów.

 4. Protestywiki 16.10.2017

  Wojna polsko-polska to mit? Nie identyfikujemy się z popieranymi przez nas ugrupowaniami

  Prawie 80 proc. Polaków o sprecyzowanych preferencjach wyborczych w niewielkim lub żadnym stopniu identyfikuje się z popieranym ugrupowaniem - wynika z badania CBOS. Najczęściej z preferowaną partią identyfikują się wyborcy PiS. Największy negatywny elektorat ma PO.

 5. Szydlo16102017 16.10.2017

  Szydło o nauczycielach: nie ma zawodu, jest służba

  Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba - pedagoga, nauczyciela, wychowawcy; to jest wielkie poświęcenie - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło podczas uroczystości wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów oraz odznaczeń dla nauczycieli.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook