Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Biuro Ochrony Rządu się kurczy... przez rząd

13.10.2011

Ponad pięciuset funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu złożyło wnioski o odejście ze służby - ustalił "Nasz Dziennik". Powodem niezadowolenia jest projekt zmian w ustawach dotyczących służb mundurowych, przygotowany przez koalicję rządzącą.

Przywileje, jakie do tej pory posiadali funkcjonariusze BOR-u, nabyte na mocy ustawy o Biurze Ochrony Rządu, mają ulec drastycznym zmianom. Chodzi o odebranie uprawnień socjalnych i wydłużenie okresu przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Projekt autorstwa Platformy Obywatelskiej czeka na wprowadzenie w życie.

Zgodnie z ustawą o Biurze Ochrony Rządu funkcjonariusze mogą ubiegać się o wcześniejszą emeryturę po 15 latach służby. Projekt Platformy Obywatelskiej wydłuża ten okres do 25 lat. Funkcjonariusz, który będzie ubiegał się o wcześniejszą emeryturę, musi mieć skończone 55 lat życia - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Informacji o masowych odejściach ze służby nie potwierdza rzecznik BOR-u. Major Dariusz Aleksandrowicz mówi, że to plotka i dodaje, że w tym miesiącu trzy albo cztery osoby złożyły podania o zwolnienie. Zaprzecza temu były szef BOR-u pułkownik Andrzej Pawlikowski, który podkreśla, że informacje o planowanej skali odejść z BOR ma od samych funkcjonariuszy.

IAR/"Nasz Dziennik"

[fot.bor.gov.pl]
CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook