Jedynie prawda jest ciekawa


Bielan: „Zmiany w rządzie się po prostu ogłasza”

04.04.2017

Wielomiesięczne zapowiedzi rekonstrukcji rządu, przed samą rekonstrukcją, są politycznym błędem; to rozpręża działalność ministrów - powiedział we wtorek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Zmiany w rządzie się po prostu ogłasza, a nie mówi o nich przez wiele tygodni - dodał.

"Jestem przeciwny zapowiadaniu przez wiele miesięcy rekonstrukcji, bo to rozpręża działalność ministrów. Media oczywiście uwielbiają sprawy personalne, bo to się najlepiej sprzedaje, natomiast sądzę, że wielomiesięczne zapowiedzi jakiejś rekonstrukcji, przed samą rekonstrukcją, są politycznym błędem" - powiedział Bielan we wtorek w Radiu Plus. 

Bielan był pytany o wypowiedź rzecznika rządu Rafała Bochenka, który we wtorek w Polskim Radiu 24 stwierdził, że premier Beata Szydło nie podjęła żadnych decyzji w sprawie dymisji w rządzie. Wcześniej, w poniedziałek, marszałek Senatu Stanisław Karczewskiego powiedział w Radiu Zet, że intuicja podpowiada mu, iż być może dojdzie do płytkiej rekonstrukcji rządu. 

Zdaniem Bielana "zmiany w rządzie się po prostu ogłasza, a nie mówi o nich przez wiele tygodni". "Jedyną osobą, która powinna na bieżąco oceniać pracę poszczególnych ministrów, a później ewentualnie dokonywać decyzji o zmianach personalnych, jest pani premier, bo to ona ponosi konstytucyjną i polityczną odpowiedzialność przed parlamentem" - zaznaczył. 

Jak dodał, jeśli rzecznik rządu mówi, że w najbliższym czasie nie będzie zmian w rządzie, to on przyjmuje to do wiadomości. "Tak zapewne będzie" - podkreślił. 

Pytany, czy wszyscy ministrowie rządu Beaty Szydło, to "wartość dodana", Bielan powiedział: "Jak w każdej grupie osób są ministrowie bardziej sprawni i mniej sprawni". "Pełną wiedzę w tej sprawie, pełen dostęp do informacji w tej sprawie ma pani premier. To ona wie, jakie zadania wyznaczyła ministrom i wie, czy oni te obowiązki wypełniają" - zaznaczył. 

"Są lepsi ministrowie i są ministrowie, którzy nie są aż tak dobrzy" - dodał Bielan.

 

ak/PAP 

[fot. Fratria/Adam Chełstowski]

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook