Jedynie prawda jest ciekawa


Bielan: Jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa

13.05.2015

Polityk Polski Razem Adam Bielan podkreśla, że wierzy w sukces Andrzeja Dudy w II turze wyborów prezydenckich. Były europoseł podkreśla, że to kandydat PiS jest w tej kampanii postacią pierwszoplanową w partii.

„Kandydatem Zjednoczonej Prawicy w tych wyborach jest Andrzej Duda. I naturalnie to on jest pierwszoplanową postacią kampanii prezydenckiej. Zupełnie nie rozumiem dyskusji o tym, czy Jarosława Kaczyńskiego jest za mało, czy za dużo. Gdyby pojawił się częściej, to zapewne odciągałby uwagę mediów od tego, co mówi kandydat” - mówi Bielan w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Były europoseł podkreśla jednak, że Andrzej Duda jest związany z PiS od dłuższego czasu. „Andrzej Duda jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat. Jak sądzę, dla Polaków podstawowe znaczenie mają jednak kompetencje i determinacja w dążeniu do rozwoju Polski, a Andrzej Duda jest szansą, aby zmieniać Polskę na lepsze” - podkreśla Adam Bielan.

Polityk Polski Razem zwraca również uwagę na nieobecność Donalda Tuska w czasie kampanii Bronisława Komorowskiego. „Myślę, że brak zaangażowania ze strony Donalda Tuska był związany m.in. z tarciami wewnątrz obozu władzy o kształt rządu po wyborach parlamentarnych” - zauważa Bielan.

Rozmówca „Super Expressu” zauważa jednak, że nawet udział Donalda Tuska w kampanii nie zapewniłby Bronisławowi Komorowskiego utrzymania początkowego poparcia. „Nawet mocne zaangażowanie Tuska w kampanii nie zahamowałoby spadku poparcia urzędującego prezydenta. Zgadzam się ze słowami Bronisława Komorowskiego, że wynik wyborów to żółta kartka dla całego obozu władzy. Wróży to fatalnie Platformie Obywatelskiej w kontekście wyborów parlamentarnych. Ewa Kopacz wspierała urzędującego prezydenta, uczestniczyła w konwencjach. Jak widać, to wsparcie nie pomogło” - zaznacza były europoseł.

Bielan porównuje poczynania Bronisława Komorowskiego do startu Tadeusza Mazowieckiego w wyborach prezydenckich w 1990 roku. „Kampania Komorowskiego jest najgorszą od czasu startu śp. Tadeusza Mazowieckiego w 1990 roku. Wtedy urzędujący premier nie wszedł nawet do drugiej tury. Potem żaden ze znaczących polityków nie prowadził już tak słabej kampanii” - przypomina polityk Polski Razem.

Zdaniem Adama Bielana Andrzej Duda ma większe szanse na zwycięstwo w II turze wyborów prezydenckich, ponieważ wyborcy Pawła Kukiza i Janusza Korwin-Mikkego swoje głosy oddadzą teraz na kandydata największej partii opozycyjnej. „Andrzej Duda ma większą możliwość dotarcia do zbuntowanych. Nie jest postacią zużytą, w przeciwieństwie do obecnego prezydenta, którego dzisiejsze próby przekonania wyborców, że może stanąć na czele obozu zmian, wyglądają komicznie” - podkreśla Bielan.

„Jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa, ale oczywiście nie mamy go jeszcze w kieszeni. Potrzebna jest olbrzymia mobilizacja, ponieważ Platforma będzie walczyć do ostatniej chwili” - zaznacza były europoseł.

gah/Super Express

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 2. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 3. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 4. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 5. bydgoszcz-RM-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 6. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 7. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 8. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook