Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Bielan: Jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa

13.05.2015

Polityk Polski Razem Adam Bielan podkreśla, że wierzy w sukces Andrzeja Dudy w II turze wyborów prezydenckich. Były europoseł podkreśla, że to kandydat PiS jest w tej kampanii postacią pierwszoplanową w partii.

„Kandydatem Zjednoczonej Prawicy w tych wyborach jest Andrzej Duda. I naturalnie to on jest pierwszoplanową postacią kampanii prezydenckiej. Zupełnie nie rozumiem dyskusji o tym, czy Jarosława Kaczyńskiego jest za mało, czy za dużo. Gdyby pojawił się częściej, to zapewne odciągałby uwagę mediów od tego, co mówi kandydat” - mówi Bielan w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Były europoseł podkreśla jednak, że Andrzej Duda jest związany z PiS od dłuższego czasu. „Andrzej Duda jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat. Jak sądzę, dla Polaków podstawowe znaczenie mają jednak kompetencje i determinacja w dążeniu do rozwoju Polski, a Andrzej Duda jest szansą, aby zmieniać Polskę na lepsze” - podkreśla Adam Bielan.

Polityk Polski Razem zwraca również uwagę na nieobecność Donalda Tuska w czasie kampanii Bronisława Komorowskiego. „Myślę, że brak zaangażowania ze strony Donalda Tuska był związany m.in. z tarciami wewnątrz obozu władzy o kształt rządu po wyborach parlamentarnych” - zauważa Bielan.

Rozmówca „Super Expressu” zauważa jednak, że nawet udział Donalda Tuska w kampanii nie zapewniłby Bronisławowi Komorowskiego utrzymania początkowego poparcia. „Nawet mocne zaangażowanie Tuska w kampanii nie zahamowałoby spadku poparcia urzędującego prezydenta. Zgadzam się ze słowami Bronisława Komorowskiego, że wynik wyborów to żółta kartka dla całego obozu władzy. Wróży to fatalnie Platformie Obywatelskiej w kontekście wyborów parlamentarnych. Ewa Kopacz wspierała urzędującego prezydenta, uczestniczyła w konwencjach. Jak widać, to wsparcie nie pomogło” - zaznacza były europoseł.

Bielan porównuje poczynania Bronisława Komorowskiego do startu Tadeusza Mazowieckiego w wyborach prezydenckich w 1990 roku. „Kampania Komorowskiego jest najgorszą od czasu startu śp. Tadeusza Mazowieckiego w 1990 roku. Wtedy urzędujący premier nie wszedł nawet do drugiej tury. Potem żaden ze znaczących polityków nie prowadził już tak słabej kampanii” - przypomina polityk Polski Razem.

Zdaniem Adama Bielana Andrzej Duda ma większe szanse na zwycięstwo w II turze wyborów prezydenckich, ponieważ wyborcy Pawła Kukiza i Janusza Korwin-Mikkego swoje głosy oddadzą teraz na kandydata największej partii opozycyjnej. „Andrzej Duda ma większą możliwość dotarcia do zbuntowanych. Nie jest postacią zużytą, w przeciwieństwie do obecnego prezydenta, którego dzisiejsze próby przekonania wyborców, że może stanąć na czele obozu zmian, wyglądają komicznie” - podkreśla Bielan.

„Jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa, ale oczywiście nie mamy go jeszcze w kieszeni. Potrzebna jest olbrzymia mobilizacja, ponieważ Platforma będzie walczyć do ostatniej chwili” - zaznacza były europoseł.

gah/Super Express

[fot. YouTube]


Warto poczytać

Facebook