Jedynie prawda jest ciekawa


Biedroń bez absolutorium i bez obniżki pensji

27.06.2018
biedron-27062018
Biedroń bez absolutorium i bez obniżki pensji

Drugi rok z rzędu prezydent Słupska Robert Biedroń nie otrzymał absolutorium do miejskich radnych.

Słupscy radni Prawa i Sprawiedliwości wnioskowali również o obniżenie pensji prezydenta o 1140 zł brutto. Projekt nie został jednak przegłosowany, przeciwna takiemu wnioskowi była Platforma Obywatelska, której politycy stanowią większość wśród słupskich radnych. 

Nieco inaczej wyglądała sprawa z udzieleniem prezydentowi Słupska absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Tu był większy konsensus między radnymi, którzy dość zgodnie (drugi rok z rzędu) nie udzielili Biedroniowi absolutorium za wykonanie budżetu. 

Ostateczne wyniki debaty nad udzieleniem absolutorium ukształtowały się następująco: 5 radnych za, 5 radnych przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że Robertowi Biedroniowi nie zostanie udzielone absolutorium za wykonanie budżetu. Radni PiS byli przeciwni, wstrzymali się radni Platformy Obywatelskiej. 

– Zupełnie nie wiadomo w co oni grają. Niby chcą ukarać prezydenta, a tak naprawdę go wspierają – mówił radny PiS cytowany przez lokalny portal gp24.pl.

Prezydent Słupska odniósł się do zaistniałej sytuacji na Facebooku, gdzie wytłumaczył brak absolutorium... kampanią wyborczą:

- Widać, że kampania wyborcza już się rozpoczęła. Koalicja PO i PiS przemówiła jednym głosem. Fakty nie mają znaczenia. To co jest najważniejsze to walka o stołki i zabetonowanie sceny politycznej - komentował Robert Biedroń.

ac za Radio Gdańsk/ gp24.pl/

fot. twitter.com

Warto poczytać

 1. szczerba23072018 23.07.2018

  Poseł Szczerba będzie miał kłopoty? Prokuratura zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa

  W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów i falą gróźb kierowanych w stosunku funkcjonariuszy oraz ich rodzin Komendant Główny Policji złoży zawiadomienie do prokuratury - zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

 2. 1270kgrobyu 23.07.2018

  Skandal! Hieny cmentarne obrabowały groby polskich żołnierzy pod Lwowem

  To raczej nie jest rosyjska prowokacja, przejaw nienawiści ze strony ukraińskich nacjonalistów tylko zwykła, ale jakże ordynarna bandycka grabież. Jak informuje „Nasz Dziennik” na lwowskich i podlwowskich cmentarzach rozkopywane i bezczeszczone są groby polskich żołnierzy

 3. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 4. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 5. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 6. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 7. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 8. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook