Jedynie prawda jest ciekawa


Bezrobocie rykoszetem uderza w pacjentów

29.09.2012

Do kasy Narodowego funduszu Zdrowia wpłynęło w pierwszym półroczu 2012 r. 700 milionów złotych mniej niż zaplanowano – pisze „Dziennik Polski”. Wszystko z powodu rosnącego bezrobocia.

Sytuacja jest niepokojąca, ponieważ odbija się na dostępności pacjentów do usług medycznych. Już obecnie wielu z nich jest odsyłanych z przysłowiowym kwitkiem. Pacjenci liczą, że lepiej będzie w przyszłym roku. To jednak jest jedną wielką zagadką.

Zdaniem autora artykułu, rok 2013 może być niestety jeszcze gorszy. W „DP” czytamy, że należy się raczej spodziewać pogorszenia sytuacji. „Kolejki nie zmaleją, a w wielu wypadkach będą dłuższe” - pisze gazeta.

Wiele wskazuje również na to, że sytuacja na rynku pracy się nie poprawi. Jeśli bezrobocie będzie rosło, czego spodziewa się wielu ekonomistów, to znów odbije się na wpływach do NFZ. To zdaniem dr. Adama Kozierkiewicza, z którym rozmawiał „Dziennik Polski”, znów spowoduje zmniejszenie dostępności leczenia.

„W przyszłym roku dojdzie do dantejskich scen, bo szpitale, nie widząc innego wyjścia, będą likwidować nierentowne oddziały” - przewiduje Bolesław Piecha, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia.

Nastroje stara się uspokoić NFZ. "Mimo mniejszej ściągalności składki nie zakładamy w przyszłorocznym budżecie ograniczenia dostępności świadczeń" – zapewnia Aleksandra Kwiecień z biura prasowego małopolskiego oddziału funduszu.

TK,Dziennikpolski24.pl
[Fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 5. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 6. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 7. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 8. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook