Jedynie prawda jest ciekawa


Bez pracy, za to z pieniędzmi na zakup domu w Chorwacji. Są zarzuty dla teściów Gawłowskiego

13.04.2018
Gawlowski13042018
Bez pracy, za to z pieniędzmi na zakup domu w Chorwacji. Są zarzuty dla teściów Gawłowskiego

Piotrowi i Halinie K. - teściom pasierba posła Stanisława Gawłowskiego - prokuratura postawiła zarzuty związane z domem w Chorwacji, którego są właścicielami - dowiedziała się w piątek PAP. Zarzuty postawiono też Bogdanowi K. podejrzanemu o wręczenie łapówki Gawłowskiemu.

Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa w domu Gawłowskiego podczas przeszukań CBA w grudniu ubr. znaleziono akt notarialny nieruchomości w Chorwacji.

Teraz ABW przeszukała mieszkania małżeństwa K., kilkanaście miejsc i nieruchomości, w tym osób spokrewnionych z Gawłowskim. W wyniku działań Agencji teściowie pasierba Gawłowskiego usłyszeli zarzut prania pieniędzy - 403 tys. zł.

Z dokumentów dot. nieruchomości znalezionych w mieszkaniu Gawłowskiego wynikało, że to teściowie pasierba są jego właścicielami.

Z ustaleń śledztwa wynika, że Piotr K. w chwili zakupu mieszkania był bezrobotnym, zaś Halina K. pracowała jako pielęgniarka, a zgodnie z aktem notarialnym są oni właścicielami nieruchomości zakupionej w Chorwacji za ok. 50 tys. euro - wynika z informacji PAP.

Prokuratorzy podejrzewają, że rzeczywistym właścicielem nieruchomości był Stanisław G., a zakup nieruchomości może być formą korzyści majątkowej, udzielonej posłowi. Prokuratura nie wyklucza skierowania do Sejmu nowego wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności posła również w tych sprawach.

W piątek ABW zatrzymała Bogdana K., który usłyszał kolejne zarzuty w śledztwie dotyczącym "afery melioracyjnej" w Szczecinie. Prokuratura zarzuciła mu m.in. przekazanie 100 tys. zł korzyści majątkowej posłowi Gawłowskiemu.

Śledczy ustalili, że Bogdan K. chciał przy pomocy łapówki zapewnić sobie przychylność posła dla swojej firmy przy realizacji inwestycji na rzecz Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Jako pierwsza informacje o zarzutach dla K. podało RMF FM. Według stacji, z materiałów śledztwa wynika, że Bogdan K. chciał "zapewnić sobie przychylność polityka PO przy realizacji przez jego firmę inwestycji w województwie zachodniopomorskim".

PAP
Fot: PAP/Marcin Bielecki

Warto poczytać

 1. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 2. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 3. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 4. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 5. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 6. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 7. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 8. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook