Jedynie prawda jest ciekawa


Bez pracy, za to z pieniędzmi na zakup domu w Chorwacji. Są zarzuty dla teściów Gawłowskiego

13.04.2018
Gawlowski13042018
Bez pracy, za to z pieniędzmi na zakup domu w Chorwacji. Są zarzuty dla teściów Gawłowskiego

Piotrowi i Halinie K. - teściom pasierba posła Stanisława Gawłowskiego - prokuratura postawiła zarzuty związane z domem w Chorwacji, którego są właścicielami - dowiedziała się w piątek PAP. Zarzuty postawiono też Bogdanowi K. podejrzanemu o wręczenie łapówki Gawłowskiemu.

Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa w domu Gawłowskiego podczas przeszukań CBA w grudniu ubr. znaleziono akt notarialny nieruchomości w Chorwacji.

Teraz ABW przeszukała mieszkania małżeństwa K., kilkanaście miejsc i nieruchomości, w tym osób spokrewnionych z Gawłowskim. W wyniku działań Agencji teściowie pasierba Gawłowskiego usłyszeli zarzut prania pieniędzy - 403 tys. zł.

Z dokumentów dot. nieruchomości znalezionych w mieszkaniu Gawłowskiego wynikało, że to teściowie pasierba są jego właścicielami.

Z ustaleń śledztwa wynika, że Piotr K. w chwili zakupu mieszkania był bezrobotnym, zaś Halina K. pracowała jako pielęgniarka, a zgodnie z aktem notarialnym są oni właścicielami nieruchomości zakupionej w Chorwacji za ok. 50 tys. euro - wynika z informacji PAP.

Prokuratorzy podejrzewają, że rzeczywistym właścicielem nieruchomości był Stanisław G., a zakup nieruchomości może być formą korzyści majątkowej, udzielonej posłowi. Prokuratura nie wyklucza skierowania do Sejmu nowego wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności posła również w tych sprawach.

W piątek ABW zatrzymała Bogdana K., który usłyszał kolejne zarzuty w śledztwie dotyczącym "afery melioracyjnej" w Szczecinie. Prokuratura zarzuciła mu m.in. przekazanie 100 tys. zł korzyści majątkowej posłowi Gawłowskiemu.

Śledczy ustalili, że Bogdan K. chciał przy pomocy łapówki zapewnić sobie przychylność posła dla swojej firmy przy realizacji inwestycji na rzecz Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Jako pierwsza informacje o zarzutach dla K. podało RMF FM. Według stacji, z materiałów śledztwa wynika, że Bogdan K. chciał "zapewnić sobie przychylność polityka PO przy realizacji przez jego firmę inwestycji w województwie zachodniopomorskim".

PAP
Fot: PAP/Marcin Bielecki

Warto poczytać

 1. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 2. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 3. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 4. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 5. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 6. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 7. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 8. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook