Jedynie prawda jest ciekawa


"Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

24.05.2018
1270joachim
"Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

"Będziemy dokładać wszelkich starań, aby wszyscy Polacy, niezależnie od ich przekonań i sympatii politycznych (...) mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, że państwo polskie zawsze będzie stało na straży ich bezpieczeństwa, a ci, którzy za to bezpieczeństwo odpowiadają, czyli wy - panie i panowie funkcjonariusze - będziecie mieli warunki godne do tego, aby o to bezpieczeństwo dbać" - powiedział szef MSWiA podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę komisariatu policji Gdynia Witomino.

Podkreślił, że rząd dotrzymuje obietnic i "cały program modernizacji służb mundurowych rzeczywiście jest realizowany".

"Politycy muszą wiedzieć, że ich odpowiedzialnością jest dbanie o grosz publiczny, o jego racjonalne wydatkowanie, o jego skuteczne pozyskiwanie do budżetu państwa. Ale na jednym nie można oszczędzać, nie można oszczędzać na bezpieczeństwie, nie można też oszczędzać na jakości tych, którzy o to bezpieczeństwo mają zabiegać, czyli funkcjonariuszy" - powiedział Brudziński.

Obecny podczas czwartkowej uroczystości prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wskazywał w swoim wystąpieniu, że nowy komisariat dzięki wsparciu MSWiA będzie pozytywnie wpływał na rozwój dzielnicy.

"Witomino, Chwarzno i Wiczlino to dzielnice mające największą dynamikę rozwoju, ale i rejon uwielbiany przez gdynian, którzy widzą tutaj miejsce dla realizowania swoich aspiracji. A dla miasta troska o bezpieczeństwo jest jednym z podstawowych wymiarów kreujących jakość życia" - mówił Szczurek. Prezydent Gdyni podkreślił, że zadaniem samorządów jest nie tylko dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także zapewnienie policji i innym służbom warunków pozwalających na skuteczną służbę.

Komisariat policji przy ul. Staniszewskiego w Gdyni ma zastąpić komisariat mieszczący się na parterze bloku mieszkalnego przy ul. Chwarznieńskiej 4 w dzielnicy Witomino. Podlegać placówce mają dzielnice Chwarzno, Wiczlino i Witomino. Pieniądze na budowę nowego komisariatu pochodzą z programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. Koszt budowy to ponad 9,5 mln zł.

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji podyktowana była m.in. koniecznością poprawy warunków lokalowych, w których funkcjonariusze pełnią służbę, oraz poprawą warunków przyjęć interesantów. Dotychczasowy komisariat policji w Gdyni Witominie zostanie oddany do użytku Straży Miejskiej. 

W gdyńskiej policji pracuje około 650 funkcjonariuszy. 

(PAP)

Autor: Karolina Kropiwiec, Arkady Saulski

fot. PAP/Adam Warżawa

Warto poczytać

 1. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 2. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 3. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 4. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 5. bydgoszcz-RM-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 6. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 7. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 8. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook