Jedynie prawda jest ciekawa


Będzie można zobaczyć hostię z Sokółki

22.09.2011

Hostia, która zamieniła się w elementy ludzkiego serca zostanie po raz pierwszy pokazana w niedzielę, 2 października w kościele świętego Antoniego w Sokółce (woj.podlaskie)- Nie mam wątpliwości, że był to nadzwyczajny znak od Boga - mówi ks. Stanisław Gniedziejko, proboszcz z Sokółki.

- Ten Znak - Relikwie Ciała Pańskiego, będzie ukazany wiernym podczas uroczystości wystawienia do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Różańcowej – zapowiada ks. Gniedziejko. Mszy św. podczas której będzie się to działo odprawi metropolita białostocki abp Edward Ozorowski.

- Nie szukanie sensacji, ale konieczność zatrzymania się nad najważniejszą sprawą - sugeruje publicysta „Gościa Niedzielnego” Bogumił Łoziński. – Pan Bóg chce zwrócić naszą uwagę na swoją realną obecność w Eucharystii. Warto nad tym pomedytować – mówi portalowi Stefczyk.info Łoziński.

Trwają ostatnie przygotowania do wyeksponowania cudownej hostii. Na razie jest strzeżona i przechowywana w małej kaplicy na terenie plebanii. W jej centrum jest tabernakulum, a w nim biały korporał (tkanina liturgiczna) z fragmentem włókien mięśnia sercowego, w które przemieniła się hostia.

Zasuszone już włókna zostaną wycięte z płótna i umieszczone w specjalnym relikwiarzu. W niedzielę, 2 października ten relikwiarz zostanie przeniesiony przez abp. Ozorowskiego do kościoła. Zapowiada się wielka uroczystość, bo przez ostatnie miesiące do małej miejscowości na Podlasiu pielgrzymowały tłumy. Jak ujawnia ks. Gniedziejko zdarzały się uzdrowienia,. Ale hostii nikt jeszcze nie widział.

Marcin Romejko

[Fot. PAP/Artur Reszko]

Warto poczytać

 1. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 2. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 3. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 4. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 5. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 6. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 7. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 8. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook