Jedynie prawda jest ciekawa

Będzie można zobaczyć hostię z Sokółki

22.09.2011

Hostia, która zamieniła się w elementy ludzkiego serca zostanie po raz pierwszy pokazana w niedzielę, 2 października w kościele świętego Antoniego w Sokółce (woj.podlaskie)- Nie mam wątpliwości, że był to nadzwyczajny znak od Boga - mówi ks. Stanisław Gniedziejko, proboszcz z Sokółki.

- Ten Znak - Relikwie Ciała Pańskiego, będzie ukazany wiernym podczas uroczystości wystawienia do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Różańcowej – zapowiada ks. Gniedziejko. Mszy św. podczas której będzie się to działo odprawi metropolita białostocki abp Edward Ozorowski.

- Nie szukanie sensacji, ale konieczność zatrzymania się nad najważniejszą sprawą - sugeruje publicysta „Gościa Niedzielnego” Bogumił Łoziński. – Pan Bóg chce zwrócić naszą uwagę na swoją realną obecność w Eucharystii. Warto nad tym pomedytować – mówi portalowi Stefczyk.info Łoziński.

Trwają ostatnie przygotowania do wyeksponowania cudownej hostii. Na razie jest strzeżona i przechowywana w małej kaplicy na terenie plebanii. W jej centrum jest tabernakulum, a w nim biały korporał (tkanina liturgiczna) z fragmentem włókien mięśnia sercowego, w które przemieniła się hostia.

Zasuszone już włókna zostaną wycięte z płótna i umieszczone w specjalnym relikwiarzu. W niedzielę, 2 października ten relikwiarz zostanie przeniesiony przez abp. Ozorowskiego do kościoła. Zapowiada się wielka uroczystość, bo przez ostatnie miesiące do małej miejscowości na Podlasiu pielgrzymowały tłumy. Jak ujawnia ks. Gniedziejko zdarzały się uzdrowienia,. Ale hostii nikt jeszcze nie widział.

Marcin Romejko

[Fot. PAP/Artur Reszko]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook