Jedynie prawda jest ciekawa

Będzie można zobaczyć hostię z Sokółki

22.09.2011

Hostia, która zamieniła się w elementy ludzkiego serca zostanie po raz pierwszy pokazana w niedzielę, 2 października w kościele świętego Antoniego w Sokółce (woj.podlaskie)- Nie mam wątpliwości, że był to nadzwyczajny znak od Boga - mówi ks. Stanisław Gniedziejko, proboszcz z Sokółki.

- Ten Znak - Relikwie Ciała Pańskiego, będzie ukazany wiernym podczas uroczystości wystawienia do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Różańcowej – zapowiada ks. Gniedziejko. Mszy św. podczas której będzie się to działo odprawi metropolita białostocki abp Edward Ozorowski.

- Nie szukanie sensacji, ale konieczność zatrzymania się nad najważniejszą sprawą - sugeruje publicysta „Gościa Niedzielnego” Bogumił Łoziński. – Pan Bóg chce zwrócić naszą uwagę na swoją realną obecność w Eucharystii. Warto nad tym pomedytować – mówi portalowi Stefczyk.info Łoziński.

Trwają ostatnie przygotowania do wyeksponowania cudownej hostii. Na razie jest strzeżona i przechowywana w małej kaplicy na terenie plebanii. W jej centrum jest tabernakulum, a w nim biały korporał (tkanina liturgiczna) z fragmentem włókien mięśnia sercowego, w które przemieniła się hostia.

Zasuszone już włókna zostaną wycięte z płótna i umieszczone w specjalnym relikwiarzu. W niedzielę, 2 października ten relikwiarz zostanie przeniesiony przez abp. Ozorowskiego do kościoła. Zapowiada się wielka uroczystość, bo przez ostatnie miesiące do małej miejscowości na Podlasiu pielgrzymowały tłumy. Jak ujawnia ks. Gniedziejko zdarzały się uzdrowienia,. Ale hostii nikt jeszcze nie widział.

Marcin Romejko

[Fot. PAP/Artur Reszko]

Warto poczytać

 1. 1270krakowdeszcz 23.09.2017

  W Krakowie pogotowie przeciwpowodziowe. Wisła może przekroczyć stan alarmowy

  Deszcz nie przestaje padać w Małopolsce, pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w ok. 20 gminach, w tym w Krakowie, gdzie - z powodu wysokiego poziomu Wisły - zostały zamknięte tunele dla pieszych (pod rondem Grunwaldzkim i pod ul. Konopnickiej na wysokości hotelu Forum).

 2. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

 3. waszczykowski22092017 22.09.2017

  Szef MSZ zakończył wizytę w USA. Zaprosił do Polski amerykańskiego sekretarza stanu

  - Szef MSZ Witold Waszczykowski zakończył tygodniową wizytę w USA, podczas której m.in. towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w 72. Sesji Zgromadzenia ONZ. Minister zaprosił do złożenia wizyty w Polsce amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona.

 4. Duda22092017 22.09.2017

  Najnowszy sondaż miażdży opozycję! Ogromne zaufanie dla Prezydenta i Premier

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (74 proc.) zaufaniem społecznym - wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (57 proc.) i Paweł Kukiz (51 proc.).

 5. OrbanSzydlo22092017 22.09.2017

  Orban w Warszawie: z Polską należy rozmawiać z szacunkiem

  - To nie jest tylko błąd polityczny, niegodne, ale to brak szacunku. Uważam, że z Polską należy rozmawiać z szacunkiem. Tak, jak jest napisane w traktacie - tak o obecnej sytuacji Polski w UE powiedział Orban po rozmowie z Premier Beatą Szydło

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook