Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Będzie można zobaczyć hostię z Sokółki

22.09.2011

Hostia, która zamieniła się w elementy ludzkiego serca zostanie po raz pierwszy pokazana w niedzielę, 2 października w kościele świętego Antoniego w Sokółce (woj.podlaskie)- Nie mam wątpliwości, że był to nadzwyczajny znak od Boga - mówi ks. Stanisław Gniedziejko, proboszcz z Sokółki.

- Ten Znak - Relikwie Ciała Pańskiego, będzie ukazany wiernym podczas uroczystości wystawienia do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Różańcowej – zapowiada ks. Gniedziejko. Mszy św. podczas której będzie się to działo odprawi metropolita białostocki abp Edward Ozorowski.

- Nie szukanie sensacji, ale konieczność zatrzymania się nad najważniejszą sprawą - sugeruje publicysta „Gościa Niedzielnego” Bogumił Łoziński. – Pan Bóg chce zwrócić naszą uwagę na swoją realną obecność w Eucharystii. Warto nad tym pomedytować – mówi portalowi Stefczyk.info Łoziński.

Trwają ostatnie przygotowania do wyeksponowania cudownej hostii. Na razie jest strzeżona i przechowywana w małej kaplicy na terenie plebanii. W jej centrum jest tabernakulum, a w nim biały korporał (tkanina liturgiczna) z fragmentem włókien mięśnia sercowego, w które przemieniła się hostia.

Zasuszone już włókna zostaną wycięte z płótna i umieszczone w specjalnym relikwiarzu. W niedzielę, 2 października ten relikwiarz zostanie przeniesiony przez abp. Ozorowskiego do kościoła. Zapowiada się wielka uroczystość, bo przez ostatnie miesiące do małej miejscowości na Podlasiu pielgrzymowały tłumy. Jak ujawnia ks. Gniedziejko zdarzały się uzdrowienia,. Ale hostii nikt jeszcze nie widział.

Marcin Romejko

[Fot. PAP/Artur Reszko]

Warto poczytać

 1. komisjawer 24.05.2017

  Kandydaci do komisji weryfikacyjnej-zaopiniowani

  Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała w środę siedmiu kandydatów do komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji w stolicy. Negatywnie zaopiniowano zaś kandydata Nowoczesnej posła Jerzego Meysztowicza. Sejm ma wybrać członków komisji w czwartek.

 2. szczerskipapSISI 24.05.2017

  Szczerski o szczycie NATO

  Naszym oczekiwaniem jest potwierdzenie trwałości zobowiązań warszawskiego szczytu NATO - powiedział w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiadając udział prezydenta Andrzeja Dudy w spotkaniu szefów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

 3. mid-17524148 24.05.2017

  B. właściciel Jet Air przed komisją ds. Amber Gold

  "Pierwszy kontakt z Marcinem P. miałem w czerwcu 2011 r.; dzień po naszym spotkaniu i przedstawieniu propozycji inwestycji w Jet Air przelano nam pieniądze" – mówił były właściciel OLT Jet Air Poland Krzysztof Wicherek w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

 4. mid-17523010 24.05.2017

  Macierewicz: Zobowiązuję się do służby Polsce

  „Trzeba, by na czele rządu stali tacy ludzie, którzy rozumieją, czym jest bezpieczeństwo, patriotyzm i Ojczyzna”.

 5. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 6. mid-17524161 24.05.2017

  Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

  "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!"

 7. bkempa1270x714sgs1bs32b2sb 24.05.2017

  Kempa: Budka godzi w moje dobre imię

  „Mam prawo, aby chronić moje dobre imię i będę korzystać z tych instrumentów” - podkreśliła szefowa KPRM.

 8. carac21 24.05.2017

  Airbus Helicopters poszkodowanym?

  Grupa Airbus Helicopters wystąpiła o dołączenie jej w charakterze poszkodowanego do postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień - poinformowała firma w środę PAP.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook