Jedynie prawda jest ciekawa

Będzie katolicki marsz PiS w stolicy dla TV Trwam

20.03.2012

Partia Jarosława Kaczyńskiego na 21 kwietnia planuje 100-tysięczną manifestację, by bronić TV Trwam, tradycyjnych wartości i Kościoła.

"Rzeczpospolita" donosi, że wielotysięczne manifestacje, które przeszły przez miasta w całej Polsce w obronie TV Trwam, zainspirowały polityków PiS do działania. Zamierzają zorganizować marsz, który przyćmi wszystkie dotychczasowe.

Poseł Andrzej Jaworski (PiS) mówi, że manifestacja nie będzie dotyczyła tylko TV Trwam.

Temat manifestacji będzie znacznie szerszy. Chodzi o coraz częstsze dyskryminowanie katolików w różnych dziedzinach

 - dodaje Jaworski.

Politycy oppozycji są przekonani, że konfrontacyjna postawa PO wobec Kościoła zmobilizuje tłumy - nawet 100 tysięcy ludzi. PiS ma nadzieję na dobrą frekwencję po sukcesie protestów w obronie TV Trwam, m.in. w minioną niedzielę w Gdańsku. - Jest sporo czasu, by sprawę nagłośnić i zorganizować transport nawet z najdalszych zakątków Polski - mówią organizatorzy.

miz, "Rzeczpospolita"

[fot.SI]

Warto poczytać

 1. 1270kwatera 22.10.2017

  Otwarto kwaterę żołnierzy poległych w obronie Warszawy w 1939 r.

  W niedzielę na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej na Służewie kardynał Kazimierz Nycz poświęcił pomnik i nowo otwartą kwaterę wojenną żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Warszawy w 1939 r. i ofiar cywilnych zabitych w wyniku niemieckich bombardowań.

 2. 1270policja 22.10.2017

  Mariusz Kamiński przedstawi założenia ustawy o jawności życia publicznego

  Założenia ustawy o jawności życia publicznego przedstawią w poniedziałek na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik. Ustawa ma zmienić polskie prawo antykorupcyjne.

 3. Misjewiki 22.10.2017

  "Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami"

  Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa w swoich środowiskach - mówił z okazji Światowego Dnia Misyjnego przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur. Podziękował też za ofiary składane na rzecz misji.

 4. Rezydenciprotest22102017 22.10.2017

  Prezydent włączy się w spór dotyczący rezydentów? Jest komentarz ministra

  W tym momencie protestu rezydentów nie ma potrzeby wchodzenia prezydenta w jego rozstrzygnięcie, ponieważ to sprawa między rządem, a protestującymi lekarzami - uważa prezydencki minister Andrzej Dera.

 5. MuzeumIIWSwiki 22.10.2017

  W Gdańsku stanie pomnik bohatera? "Zrobię wszystko żeby powstał".

  Składam dziś deklarację, że zrobię wszystko, aby przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku stanął pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego - powiedział w sobotę dyrektor tej placówki Karol Nawrocki. Dodał, że powoła w tym celu społeczny komitet budowy pomnika.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook