Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Będzie czystka w TVP?

15.05.2013

Zarząd TVP S.A. zdecydował o przetransferowaniu większości dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów i grafików do zewnętrznej firmy, która ma być wybrana jesienią w przetargu.

20 maja do decyzji zarządu ustosunkować ma się Rada Nadzorcza TVP.

Decyzja zarządu jest kontynuacją rozpoczętych wcześniej procesów restrukturyzacyjnych w spółce. Wcześniej zarząd i rada nadzorcza zdecydowały o połączeniu czterech strategicznych jednostek organizacyjnych TVP: Agencji Produkcji Telewizyjnej z Agencją Filmową i Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych z TVP Info i w ten sposób utworzenia: Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

Jak wyjaśniła dyrektor biura zarządzania zasobami ludzkimi w Telewizji Polskiej Ewa Ger, z analiz pewnych procesów i funkcji związanych z połączeniem czterech jednostek strategicznych wyszło, że "z powodzeniem spółka mogłaby realizować część swoich zadań zewnętrznie, z założeniem, że funkcja dziennikarska zostaje podzielona na funkcję koordynującą i wykonawczą".

Funkcja dziennikarska koordynująca ma pozostać w spółce, a wykonawcza ma być wyprowadzona na zewnątrz. Na zewnątrz wyprowadzony ma być też w całości montaż, charakteryzacja i grafika. "Z analiz wychodzi, że ma to dotyczyć całej spółki, także oddziałów terenowych" - zaznaczyła Ger.

W efekcie przejęcia zadań firma zewnętrzna przejmie również wszystkich pracowników, którzy do tej pory realizowali te zadania w strukturze TVP. Jak poinformował Ger, dotyczyć będzie to 550 osób. Proces przeniesienia zadań do podmiotu zewnętrznego planuje się na przełom października i listopada br.

Jak dodała dyrektor biura zarządzania zasobami ludzkimi, choć z analiz prawnych wynika, że firma zewnętrzna nie musi być wyłoniona w drodze przetargu, to jednak dla czystości i transparentności zastosowany będzie tryb ustawy o zamówieniach publicznych.

Jak można przeczytać w komunikacie Zarządu TVP, pracownicy realizujący funkcje, które w trzecim kwartale br. zostaną przeniesione do zewnętrznej firmy, będą mieli zagwarantowane przez spółkę dotychczasowe warunki pracy i płacy przez okres 12 miesięcy. "Zaakcentować warto, że zniesiony zostanie zakaz konkurencji. Firma zewnętrzna, która przejmie wytypowane funkcje wykonawcze będzie także zobowiązana do zapewnienia niezbędnej infrastruktury organizacyjnej i udzielenia wsparcia pracownikom" - napisano.

ansa/PAP

[fot. Jan Nowak]

Warto poczytać

 1. komisjawer 24.05.2017

  Kandydaci do komisji weryfikacyjnej-zaopiniowani

  Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała w środę siedmiu kandydatów do komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji w stolicy. Negatywnie zaopiniowano zaś kandydata Nowoczesnej posła Jerzego Meysztowicza. Sejm ma wybrać członków komisji w czwartek.

 2. szczerskipapSISI 24.05.2017

  Szczerski o szczycie NATO

  Naszym oczekiwaniem jest potwierdzenie trwałości zobowiązań warszawskiego szczytu NATO - powiedział w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiadając udział prezydenta Andrzeja Dudy w spotkaniu szefów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

 3. mid-17524148 24.05.2017

  B. właściciel Jet Air przed komisją ds. Amber Gold

  "Pierwszy kontakt z Marcinem P. miałem w czerwcu 2011 r.; dzień po naszym spotkaniu i przedstawieniu propozycji inwestycji w Jet Air przelano nam pieniądze" – mówił były właściciel OLT Jet Air Poland Krzysztof Wicherek w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

 4. mid-17523010 24.05.2017

  Macierewicz: Zobowiązuję się do służby Polsce

  „Trzeba, by na czele rządu stali tacy ludzie, którzy rozumieją, czym jest bezpieczeństwo, patriotyzm i Ojczyzna”.

 5. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 6. mid-17524161 24.05.2017

  Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

  "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!"

 7. bkempa1270x714sgs1bs32b2sb 24.05.2017

  Kempa: Budka godzi w moje dobre imię

  „Mam prawo, aby chronić moje dobre imię i będę korzystać z tych instrumentów” - podkreśliła szefowa KPRM.

 8. carac21 24.05.2017

  Airbus Helicopters poszkodowanym?

  Grupa Airbus Helicopters wystąpiła o dołączenie jej w charakterze poszkodowanego do postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień - poinformowała firma w środę PAP.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook