Jedynie prawda jest ciekawa


Będzie czystka w TVP?

15.05.2013

Zarząd TVP S.A. zdecydował o przetransferowaniu większości dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów i grafików do zewnętrznej firmy, która ma być wybrana jesienią w przetargu.

20 maja do decyzji zarządu ustosunkować ma się Rada Nadzorcza TVP.

Decyzja zarządu jest kontynuacją rozpoczętych wcześniej procesów restrukturyzacyjnych w spółce. Wcześniej zarząd i rada nadzorcza zdecydowały o połączeniu czterech strategicznych jednostek organizacyjnych TVP: Agencji Produkcji Telewizyjnej z Agencją Filmową i Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych z TVP Info i w ten sposób utworzenia: Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

Jak wyjaśniła dyrektor biura zarządzania zasobami ludzkimi w Telewizji Polskiej Ewa Ger, z analiz pewnych procesów i funkcji związanych z połączeniem czterech jednostek strategicznych wyszło, że "z powodzeniem spółka mogłaby realizować część swoich zadań zewnętrznie, z założeniem, że funkcja dziennikarska zostaje podzielona na funkcję koordynującą i wykonawczą".

Funkcja dziennikarska koordynująca ma pozostać w spółce, a wykonawcza ma być wyprowadzona na zewnątrz. Na zewnątrz wyprowadzony ma być też w całości montaż, charakteryzacja i grafika. "Z analiz wychodzi, że ma to dotyczyć całej spółki, także oddziałów terenowych" - zaznaczyła Ger.

W efekcie przejęcia zadań firma zewnętrzna przejmie również wszystkich pracowników, którzy do tej pory realizowali te zadania w strukturze TVP. Jak poinformował Ger, dotyczyć będzie to 550 osób. Proces przeniesienia zadań do podmiotu zewnętrznego planuje się na przełom października i listopada br.

Jak dodała dyrektor biura zarządzania zasobami ludzkimi, choć z analiz prawnych wynika, że firma zewnętrzna nie musi być wyłoniona w drodze przetargu, to jednak dla czystości i transparentności zastosowany będzie tryb ustawy o zamówieniach publicznych.

Jak można przeczytać w komunikacie Zarządu TVP, pracownicy realizujący funkcje, które w trzecim kwartale br. zostaną przeniesione do zewnętrznej firmy, będą mieli zagwarantowane przez spółkę dotychczasowe warunki pracy i płacy przez okres 12 miesięcy. "Zaakcentować warto, że zniesiony zostanie zakaz konkurencji. Firma zewnętrzna, która przejmie wytypowane funkcje wykonawcze będzie także zobowiązana do zapewnienia niezbędnej infrastruktury organizacyjnej i udzielenia wsparcia pracownikom" - napisano.

ansa/PAP

[fot. Jan Nowak]

Warto poczytać

 1. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 2. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 3. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 4. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 5. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 6. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 7. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook