Jedynie prawda jest ciekawa


Beata Szydło na posterunku

26.10.2016

Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

Rząd przywraca obywatelom poczucie bezpieczeństwa -– podkreśliła.

Premier podkreśliła, że zła tendencja „likwidowania w małych miastach instytucji państwowych, posterunków, urzędów, również połączeń komunikacyjnych”, została zakończona.

My chcemy obywatelom przywracać ich państwo. Chcemy, żeby każdy czuł się bezpiecznie, aby każdy miał świadomość tego, że ważne dla niego sprawy, może załatwić u siebie, że ma możliwość dojechania do większego miasta, że ma możliwość dojechania do pracy, do szkoły, a u siebie ma się czuć bezpiecznie -– powiedziała Szydło.

Premier zaznaczyła, że służba szefów posterunków wraz z funkcjonariuszami, ma „przywrócić właśnie poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom”.  I będziemy systematycznie otwierać kolejne posterunki tam, gdzie zostały one zlikwidowane – dodała.

Beata Szydło przypomniała, że w ubiegłych latach zostało zlikwidowanych ponad 400 posterunków.

– Zdajemy sobie sprawę, ze praca policji, to jest wielka służba i misja na rzecz obywateli, wymagająca nie tylko odwagi, nie tylko determinacji, ale też po prostu dobrych relacji mieszkańcami. (…) Dlatego tak bardzo nam zależy, żeby w każdej miejscowości w Polsce, także w tych najmniejszych, mieszkańcy mieli poczucie tego, że państwo jest razem z nimi – powiedziała premier.


Premier podziękowała funkcjonariuszom policji za służbę, wytrwałość determinację, pomoc, którą niosą Polakom i Polkom i za to że strzegą naszego bezpieczeństwa.
Chcę zadeklarować, że będziemy robili wszystko, żeby państwa praca była bezpieczna, żeby państwo mieli poczucie godnego wykonywania swojego zawodu. Odprawa służb podległych MSWiA
W Ostrowie Wielkopolskim premier i minister wezmą udział w odprawie policji, straży pożarnej i straży granicznej, dotyczącej programu modernizacyjnego służb podległych MSWiA.

Szef resortu spraw wewnętrznych będzie też na otwarciu pięciu innych posterunków na terenie województwa: w Blizanowie, Liskowie, Lubaszu, Drawsku i Nowym Mieście nad Wartą.

MSWiA zapowiedziało w czerwcu, że przywróci zlikwidowane wcześniej posterunki policji. Według szacunków resortu, w latach 2007-2015 zlikwidowano 418 z 817 posterunków. Do reaktywacji zgłoszono w kraju ponad 150 posterunków, które mają być stopniowo odtwarzane. Na ten cel, na lata 2017-20, zarezerwowano 100 mln zł.

ansa/TVP Parlament

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. gorzelik19062018 19.06.2018

  Szef RAŚ kibicuje Niemcom na mundialu. "Nawet jeśli będą grali z Polską"

  Jerzy Gorzelik, założyciel Śląskiej Partii Regionalnej i równocześnie szef Ruchu Autonomii Śląska szokuje swoją deklaracją. Dzięki specjalnej nakładce na zdjęcie na Facebooku zapowiedział, że na mundialu w Rosji będzie kibicował Niemcom.

 2. kroplowka19062018 19.06.2018

  Nie żyje trzyletni chłopiec. Podczas zabawy zatrzasnął się w pralce

  Nie żyje trzylatek, który w poniedziałek zatrzasnął się w pralce - poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Śledczy będą prowadzić w tej sprawie postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

 3. pracownik19062018 19.06.2018

  Psychiatrzy ostrzegają pracodawców: Uważajcie dziś na pracowników

  Uwaga, kibice mogą mieć osłabioną sprawność w pracy. Szczególnie przy okazji dzisiejszego meczu - ostrzega psychiatra, dr n. med. Agata Wysocka-Studzińska.

 4. ardanowski19062018 19.06.2018

  Wiadomo już kto będzie nowym ministrem rolnictwa. To Jan Krzysztof Ardanowski

  Będę ministrem rolnictwa; premier Mateusz Morawiecki złożył mi taką propozycję, a ja ją przyjąłem - potwierdził w rozmowie z "Gazetą Pomorską" wiceszef sejmowej komisji rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS). Dodał, że uroczystość mianowania go na szefa resortu odbędzie się w środę.

 5. morawiecki19062018 19.06.2018

  Premier Morawiecki spotka się z Angelą Merkel

  Premier Mateusz Morawiecki przybył we wtorek rano do Berlina, gdzie weźmie udział w IX Petersberskim Dialogu Klimatycznym. Planowane jest też spotkanie szefa polskiego rządu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

 6. timmer18062018 18.06.2018

  Obywatele RP proszą Timmermansa o pomoc. Wiceszef KE: „Głos polskiego społeczeństwa jest ważny”

  "Wiceszef KE Frans Timmermans sprawia wrażenie człowieka zdeterminowanego do obrony własnego stanowiska, w kwestiach dot. podstaw UE i praworządności prezentuje stanowisko niewzruszone"

 7. trzaskowskitwt18062018 18.06.2018

  Trzaskowski nadal się pogrąża. To nie koniec skandalicznych wypowiedzi

  Polityk Platformy Obywatelskiej w porannym programie Radia Zet zasugerował, że warunkiem dotacji z Unii Europejskiej jest to, kto rządzi Polską.

 8. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook