Jedynie prawda jest ciekawa


Beata Szydło: "Damy radę!"

24.08.2015

Kandydatka PiS na premiera zaprezentowała nowe hasło wyborcze i plakat.

Kandydatka na premiera Beata Szydło zaprezentowała nowe hasło wyborcze i plakat. Podczas konferencji prasowej odpowiedziała na pytania dziennikarzy, dotyczące m.in. suszy i problemu Lasów Państwowych.

"Chcemy dzisiaj powiedzieć o tym, że w Polsce można zrobić dużo dobrego i że damy radę. Damy radę podejmować te najważniejsze wyzwania, te które są ważne dla ludzi. Codziennie sprawy zwykłych ludzi, którzy są pozostawiani samym sobie, nie mają wtedy żadnego wsparcia i pomocy ze strony rządzących. Wtedy zazwyczaj się gromadzą, biorą sprawy w swoje ręce i mówią: nie poddajemy się. Dzisiaj w Polsce potrzeba nam wspólnego działania i wiary w to, że można dużo zrobić kiedy jest się razem i dużo wiary w to, że można podejmować najtrudniejsze nawet wyzwania. I to budowanie wspólnoty i bycie razem w tym, w tych codziennych najważniejszych sprawach jest, niezwykle potrzebne. Trzeba skończyć  z jęczeniem i mówieniem, że nie można. Słowa: „nie da się, „nie można”, „nie zrobimy tego” - powinny zniknąć z języka polskich polityków i polskiej polityki."  

Dziennikarz pytali m.in. o pytania referendalne zadane przez Andrzej Dudę.

"Pan prezydent Duda ogłosił swoje pytania referendalne, nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. To, że je zgłosił jest wynikiem podpisania porozumienia z „Solidarnością”. My mamy swój program, w którym wskazujemy na obniżenie wieku emerytalnego" — powiedziała Beata Szydło.

"Pytania, które zostały złożone przez pana prezydenta wyczerpują zakres pytania, które zadali Polacy gdy przynieśli 6 mln podpisów pod pytaniami referendalnymi. Dzisiaj pan Prezydent stanął po stronie obywateli" — dodała kandydatka PiS.

Nie mogło też zabraknąć pytania na temat najnowszych rewelacji „Newsweeka” nt. podróży Andrzeja Dudy jako posła.

"Nie skomentuje, bo to nie jest pytanie do mnie" — odpowiedziała Szydło.

"Powtórzę, to nie są pytania do mnie. My standardy zawsze podtrzymywaliśmy. Nie próbowaliśmy odepchnąć rzeczywistości, tak jak to się dzieje w Platformie" — dodała Szydło.

Posłanka PiS odniosła się też do sprawy Lasów Państwowych i ew. projektu ustawy autorstwa rządu Ewy Kopacz.

"Póki co nie ma jeszcze projektu ustawy. Pani premier powiedziała, że jakiś projekt złoży. Jeżeli go złoży, to znaczy, że przychyli się do naszego zdania i, że nasze obawy były słuszne. Mimo, że marszałek Senatu robi wszystko aby nie dopuścić do tego referendum. Wierze, w to, że senatorowie przegłosują to referendum" — skomentowała Szydło.

Od tygodni Polska zmaga się z dotkliwą suszą. Beata Szydło przypomniała jak z podobnym problemem radził sobie rząd PiS-u

"Powinno być konkretne działanie rządu. Kiedy rządziło Prawo i Sprawiedliwość przeznaczona została konkretna suma na pomoc dla rolników. Susza trwa już od dłuższego czasu, a rządzący nie zrobili nic żeby pomoc rolnikom i powiedzieć im jak chcą im pomoc. Apeluję do rządu i pani premier, aby zabrali się wreszcie do roboty" — powiedziała Szydło.

Kandydatka PiS zapowiedziała też, że weźmie udział w pierwszym referendum.

 

"Referendum to największy wymiar możliwości, gdy obywatele maja prawo wypowiedzenia się w ważnych sprawach. referendum trzeba wspierać i ja pójdę na to referendum" — powiedziała.

Następnie Szydło wróciła do sprawy Lasów Państwowych.

"Jeżeli dzisiaj PO będzie próbowało powiedzieć, że Lasy Państwowe to nie jest sprawa dla obywateli istotna i będzie się próbowało szukać informacji, które mogą rzucić na Lasy cień, to jest tylko i dowód na to, że PO nie miała w stosunku do Lasów Państwowych czystych intencji."

Beata Szydło przypomniała, że w sprawie stosunku państwa do Lasów Państwowych było wiele wątpliwości.

"Jeśli chodzi o finanse publiczne trzeba zrobić porządek" — podsumowała kandydatka na premiera.

mly/wPolityce.pl              

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 2. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 3. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 4. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 5. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 6. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook