Jedynie prawda jest ciekawa


Balcerowicz do Polaków: wyemigrujcie na Białoruś!

23.06.2017

- Myślę, że albo to są płatni hejterzy PiS, albo ludzie o spranych mózgach. Odpowiadam im: wyemigrujcie na Białoruś! – taką wiadomość dla Polaków sprzeciwiających się wieloletniemu rozkradaniu polskiej gospodarki ma profesor Leszek Balcerowicz. W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Balcerowicz stwierdza też, że… budżet państwa „trzeszczy”. I mówi to dzień po ogłoszeniu przez rząd, że deficyt budżetowy jest najniższy w historii wolnej Polski!

Wywiad Leszka Balcerowicza dla „DGP” czyta się jak rozmowę z kimś z innej planety. Według tego byłego członka PZPR polska wraca pod rządami PiS do czasów PRL a być może i gorzej – staje się Koreą Północną. Z kolei Jarosław Kaczyński (razem z Victorem Orbanem) jest jak Putin i turecki dyktator Erdogan.

- Nie można być obojętnym wobec niebywałego psucia Polski, robienia z niej w świecie pariasa, wobec podłości i kłamstwa – dramatyzuje profesor Balcerowicz.

Treść wywiadu za bardzo nie dziwi, bo duchowy ojciec Ryszarda Petru niemal codziennie biadoli o „drugim PRL-u” i „ruinie”, do której rzekomo ma doprowadzić polską gospodarkę Prawo i Sprawiedliwość. Dziwić (trochę) może jedynie język, który nie bardzo pasuje do profesorskiego tytułu. Oto próbka:

- Kiedy słyszę to PiS-owskie antyprywatyzacyjne ujadanie, to się zastanawiam, czy to są klony Łukaszenki – ludzie, którzy mają sprane przez PiS mozgi i nie uświadamiają sobie, czym był socjalizm. To, co się dzisiaj robi pod hasłem repolonizacji banków, a tak naprawdę ich nacjonalizacja jest narażaniem Polski, bo im więcej polityki w bankach, tym większe ryzyko kryzysu wskutek partyjnego rozdzielnictwa kredytów – denerwuje się Balcerowicz. I dodaje (uwaga!), że „budżet już trzeszczy”.

Człowiek, którego polityka doprowadziła do wyprzedaży polskiego majątku narodowego najbardziej nie może znieść faktu, iż Polacy zrozumieli, że niekoniecznie wszystko co prywatne jest lepsze i niekoniecznie trzeba oddać wszystko zagranicznym koncernom, by dobrze funkcjonowało.

- Wiem, czytam to wszystko i myślę, że albo to są płatni hejterzy PiS, albo ludzie o spranych mozgach. Odpowiadam im: wyemigrujcie na Białoruś, tam Łukaszenka pilnuje, by wszystko było państwowe. Przyznajcie się, że Łukaszenka to wasz idol – grzmi Leszek Balcerowicz.

Na szczęście, co zauważa nawet prowadząca wywiad Magdalena Rigamonti, Balcerowicza w Polsce już prawie nikt nie słucha…


fot. Domena Publiczna

Warto poczytać

 1. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 2. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 3. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 4. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 5. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 6. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 7. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 8. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook