Jedynie prawda jest ciekawa


Balcerowicz do Polaków: wyemigrujcie na Białoruś!

23.06.2017

- Myślę, że albo to są płatni hejterzy PiS, albo ludzie o spranych mózgach. Odpowiadam im: wyemigrujcie na Białoruś! – taką wiadomość dla Polaków sprzeciwiających się wieloletniemu rozkradaniu polskiej gospodarki ma profesor Leszek Balcerowicz. W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Balcerowicz stwierdza też, że… budżet państwa „trzeszczy”. I mówi to dzień po ogłoszeniu przez rząd, że deficyt budżetowy jest najniższy w historii wolnej Polski!

Wywiad Leszka Balcerowicza dla „DGP” czyta się jak rozmowę z kimś z innej planety. Według tego byłego członka PZPR polska wraca pod rządami PiS do czasów PRL a być może i gorzej – staje się Koreą Północną. Z kolei Jarosław Kaczyński (razem z Victorem Orbanem) jest jak Putin i turecki dyktator Erdogan.

- Nie można być obojętnym wobec niebywałego psucia Polski, robienia z niej w świecie pariasa, wobec podłości i kłamstwa – dramatyzuje profesor Balcerowicz.

Treść wywiadu za bardzo nie dziwi, bo duchowy ojciec Ryszarda Petru niemal codziennie biadoli o „drugim PRL-u” i „ruinie”, do której rzekomo ma doprowadzić polską gospodarkę Prawo i Sprawiedliwość. Dziwić (trochę) może jedynie język, który nie bardzo pasuje do profesorskiego tytułu. Oto próbka:

- Kiedy słyszę to PiS-owskie antyprywatyzacyjne ujadanie, to się zastanawiam, czy to są klony Łukaszenki – ludzie, którzy mają sprane przez PiS mozgi i nie uświadamiają sobie, czym był socjalizm. To, co się dzisiaj robi pod hasłem repolonizacji banków, a tak naprawdę ich nacjonalizacja jest narażaniem Polski, bo im więcej polityki w bankach, tym większe ryzyko kryzysu wskutek partyjnego rozdzielnictwa kredytów – denerwuje się Balcerowicz. I dodaje (uwaga!), że „budżet już trzeszczy”.

Człowiek, którego polityka doprowadziła do wyprzedaży polskiego majątku narodowego najbardziej nie może znieść faktu, iż Polacy zrozumieli, że niekoniecznie wszystko co prywatne jest lepsze i niekoniecznie trzeba oddać wszystko zagranicznym koncernom, by dobrze funkcjonowało.

- Wiem, czytam to wszystko i myślę, że albo to są płatni hejterzy PiS, albo ludzie o spranych mozgach. Odpowiadam im: wyemigrujcie na Białoruś, tam Łukaszenka pilnuje, by wszystko było państwowe. Przyznajcie się, że Łukaszenka to wasz idol – grzmi Leszek Balcerowicz.

Na szczęście, co zauważa nawet prowadząca wywiad Magdalena Rigamonti, Balcerowicza w Polsce już prawie nikt nie słucha…


fot. Domena Publiczna

Warto poczytać

 1. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 2. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 3. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 4. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 5. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 6. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 7. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 8. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook