Jedynie prawda jest ciekawa

Awantura w TVP: dziennikarka sztorcuje Ziobrę!

07.12.2014

Tabliczka z napisem „klamstwakopacz.pl” stała się powodem ostrej scysji między Zbigniewem Ziobrą, a dziennikarką prowadzącą program „Woronicza 17”.

Niedzielna audycja, do której TVP.info zaprasza polityków z różnych opcji, zaczęła się od bezceremonialnej reprymendy udzielonej Ziobrze przez Karolinę Lewicką. Dziennikarkę rozjuszyła tabliczką z adresem strony internetowej „klamstwakopacz.pl”, którą b. minister postawił obok siebie na stole.

- Stół Woronicza 17 to nie jest gablota na ogłoszenia drobne, więc bardzo proszę o usunięcie tej karteczki – zażądała Lewicka.

- Rolę mediów publicznych jest informowanie o ważnych sprawach politycznych w życiu naszego kraju. A media publiczne cenzurują informacje zawarte na tej stronie internetowej – oponował Ziobro.

Dziennikarka nie dawała za wygraną. - Może pan formułować dowolne sądy, dotyczące zarówno mnie, jak telewizji publicznej, ale
to co pan robi to jest, mówiąc łagodnie, lokowanie produktu, a mówiąc mocniej - ordynarną reklamą. Jeżeli będzie pan miał do zareklamowania jakąś inicjatywę charytatywną, a nie produkt polityczny, to osobiście poproszę realizatora, żeby eksponował pańską tabliczkę, a teraz poproszę o jej schowanie – naciskała.

- To jest ordynarna cenzura, to co się dzieje w mediach publicznych! – ripostował Ziobro, ponownie odmawiając zdjęcia tabliczki.

Lewicka nadal sztorcowała polityka: - Panie ministrze,  proszę żeby pan uszanował zasady obowiązujące w tych programie. Na tym stole znajdują się filiżanki, ciasteczka i moje notatki, a nie pańska karteczka.

Ziobro tłumaczył, że każdy z gości programu "Woronicza 17" wyraża swój pogląd, więc wszystko można uznać za „produkt polityczny i reklamę”.

W końcu, wobec zdecydowanej odmowy usunięcia tabliczki, Lewicka nakazał realizatorowi programu… „zacieśnienie kadru”.

Manewr najwyraźniej przerósł specjalistów telewizji publicznej, bo również w „zacieśnionym kadrze” wyraźnie widniała tabliczka Ziobry. Tym razem cenzura się nie powiodła.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB

[fot. Stefczyk.info/TVP.info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook