Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Awantura w TVP: dziennikarka sztorcuje Ziobrę!

07.12.2014

Tabliczka z napisem „klamstwakopacz.pl” stała się powodem ostrej scysji między Zbigniewem Ziobrą, a dziennikarką prowadzącą program „Woronicza 17”.

Niedzielna audycja, do której TVP.info zaprasza polityków z różnych opcji, zaczęła się od bezceremonialnej reprymendy udzielonej Ziobrze przez Karolinę Lewicką. Dziennikarkę rozjuszyła tabliczką z adresem strony internetowej „klamstwakopacz.pl”, którą b. minister postawił obok siebie na stole.

- Stół Woronicza 17 to nie jest gablota na ogłoszenia drobne, więc bardzo proszę o usunięcie tej karteczki – zażądała Lewicka.

- Rolę mediów publicznych jest informowanie o ważnych sprawach politycznych w życiu naszego kraju. A media publiczne cenzurują informacje zawarte na tej stronie internetowej – oponował Ziobro.

Dziennikarka nie dawała za wygraną. - Może pan formułować dowolne sądy, dotyczące zarówno mnie, jak telewizji publicznej, ale
to co pan robi to jest, mówiąc łagodnie, lokowanie produktu, a mówiąc mocniej - ordynarną reklamą. Jeżeli będzie pan miał do zareklamowania jakąś inicjatywę charytatywną, a nie produkt polityczny, to osobiście poproszę realizatora, żeby eksponował pańską tabliczkę, a teraz poproszę o jej schowanie – naciskała.

- To jest ordynarna cenzura, to co się dzieje w mediach publicznych! – ripostował Ziobro, ponownie odmawiając zdjęcia tabliczki.

Lewicka nadal sztorcowała polityka: - Panie ministrze,  proszę żeby pan uszanował zasady obowiązujące w tych programie. Na tym stole znajdują się filiżanki, ciasteczka i moje notatki, a nie pańska karteczka.

Ziobro tłumaczył, że każdy z gości programu "Woronicza 17" wyraża swój pogląd, więc wszystko można uznać za „produkt polityczny i reklamę”.

W końcu, wobec zdecydowanej odmowy usunięcia tabliczki, Lewicka nakazał realizatorowi programu… „zacieśnienie kadru”.

Manewr najwyraźniej przerósł specjalistów telewizji publicznej, bo również w „zacieśnionym kadrze” wyraźnie widniała tabliczka Ziobry. Tym razem cenzura się nie powiodła.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB

[fot. Stefczyk.info/TVP.info]

Warto poczytać

 1. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

 2. mid-17120116-1 20.01.2017

  Premier po rozmowach z ministrami Kamińskim i Ziobrą

  "Dziś służby są pod kontrolą państwa i na służbie państwa i polskich obywateli. To ważne, aby Polacy czuli się bezpiecznie, a zagrożenia były eliminowane" - podkreśliła premier Szydło.

 3. mid-17117278 20.01.2017

  Kijowski: Będę kandydował na szefa KOD

  „Chcę, bo KOD potrzebuje dzisiaj doświadczonego i odpowiedzialnego przywództwa. Chcę, bo nie mogę pozwolić by „ciemna strona” była górą!”

 4. KalitaTomasz 20.01.2017

  Prezydent weźmie udział w pogrzebie T. Kality

  Prezydent Andrzej Duda w sobotę weźmie udział w pogrzebie byłego rzecznika SLD Tomasza Kality.

 5. stanislawtyszkayoutubewsensie 20.01.2017

  Tyszka chce wyjaśnień ws. Straży Marszałkowskiej

  "Będę domagał się wyjaśnień od pana marszałka, bo bardzo mnie to zaskoczyło".

 6. mid-17119263 20.01.2017

  Komendant Straży Marszałkowskiej odwołany

  „Jego funkcję pełni teraz jeden z zastępców” - poinformował Marszałek Senatu.

 7. mid-17119055 20.01.2017

  Rafalska: Zasiłki nie zastąpią dochodu

  Liczba bezrobotnych spadła, pracujemy długo i coraz wydajniej. Nie jest więc tak, że każda kobieta, która otrzymała 500+, myśli, że w domu będzie jej najlepiej - powiedziała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 8. dwnld977028815 20.01.2017

  Szefowa KPRP: Polskę i Izrael łączy wiele

  "Wizyta na Bliskim Wschodzie w wymiarze gospodarczym jest niesłychanie istotna”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook