Jedynie prawda jest ciekawa


Atak zimy w Polsce

02.12.2016

Zasypane drogi, 170 tys. domów bez prądu. Po całonocnych opadach śniegu utrudnienia występują w niemal całym kraju. Problemem jest też silny wiatr - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed nim dla 14 województw. Strażacy interweniowali już ponad 1250 razy.

"Od wczoraj do godziny 5 rano strażacy w całej Polsce wyjeżdżali prawie 1200 razy, usuwając skutki zjawisk atmosferycznych, związanych głównie z silnym wiatrem" - powiedział na antenie TVP Info starszy bryg. Paweł Frątczak – rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. 

Jak podkreślił, bardzo silnie wiało na Śląsku oraz Wielkopolsce, gdzie wichura powaliła najwięcej drzew oraz uszkodziła stacje transformatorowe i zerwała linie energetycznie. 

"Najintensywniej z kolei padało w Małopolsce oraz na Mazowszu. Strażacy zanotowali tam łącznie 350 interwencji. Mokry śnieg spowodował łamanie się drzew i gałęzi" - dodał Frątczak. 

"Pomimo intensywnych opadów śniegu większość polskich dróg jest przejezdna" – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Sprzęt odgarniający śnieg i posypujący drogi pracuje od wczoraj od godziny 18.00. Do tej pory nie odnotowano poważnych utrudnień w ruchu drogowym. 

Odwołane i opóźnione są loty. Śnieżyca utrudnia pracę portów lotniczych. Lotnisko Chopina informuje, że odwołany jest poranny lot z Gdańska. Pasażerowie tego rejsu mieli przybyć do stolicy o 6.35.

Po kilkadziesiąt minut opóźnienia mają rejsy z Tbilisi oraz Bukaresztu. Natomiast wszystkie samoloty z Lotniska Chopina startują zgodnie z rozkładem. Z kolei w porcie lotniczym w Gdańsku odwołano poranne rejsy do Frankfurtu i Monachium. 

kk/TVP Info

[fot. PAP/Andrzej Grygiel]


Warto poczytać

 1. 1270morawieckirozwoj 23.05.2018

  Morawiecki: postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

  Inaczej niż nasi poprzednicy postawiliśmy przed sobą takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie - powiedział w środę w Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki. Apelował o wsparcie dla obozu rządzącego tak, aby mógł "przez najbliższe 5-10 lat zmieniać Polskę".

 2. 1270rafalskaelz 23.05.2018

  Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia w sprawę protestu osób niepełnosprawnych mediatora

  Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia mediatora w sprawę protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. "Różne warianty są możliwe" - mówiła minister w środę w Łomży (Podlaskie).

 3. truck23052018 23.05.2018

  Nowy pomysł na aktywizację uchodźców. Niemcy będą ich uczyć prowadzenia ciężarówek

  Jednym z powodów, dla których Niemcy przyjęli ogromne ilości uchodźców – o którym rzadko mówi się głośno – była chęć zapchania luk na rynku pracy tanią siłą roboczą.

 4. 1270annairadzio 23.05.2018

  Prawdziwy mąż stanu. Radek Sikorski żalił się żonie na J. Kaczyńskiego

  Mojemu mężowi po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego było przykro i był wzburzony - zeznała w środę Anne Applebaum w procesie, który b. szef MSZ Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS. Dodała, że takie wypowiedzi wpływają na to, jak Sikorski jest postrzegany za granicą.

 5. michnik23052018 23.05.2018

  Odpalił świecę dymną na spotkaniu z Adamem Michnikiem. Teraz skazał go sąd

  Na karę pół roku ograniczenia wolności w postaci 30 godzin prac społecznych na miesiąc skazał w środę Sąd Rejonowy w Płocku (Mazowieckie) 30-letniego Mateusza J., oskarżonego o odpalenie świecy dymnej na spotkaniu w tym mieście w 2017 r. z szefem "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem.

 6. 1270policjasw 23.05.2018

  15-latka uratowała znajomą z internetu od śmierci

  15-latka z Jasienicy uratowała o rok starszą koleżankę z wirtualnego świata, która chciała popełnić samobójstwo. Zaniepokoił ją wpis w internecie. Powiadomiła o nim szkolnego pedagoga. Resztą zajęli się policjanci. Zdążyli w ostatniej chwili - podała policja.

 7. Laboratorium 22.05.2018

  Groźna choroba trafiła do Polski? Tajemniczy zgon w Świnoujściu

  Załoga statku, który przypłynął do Świnoujścia z Liberii, została objęta kwarantanną po tym, jak w niedzielę zmarł jeden z członków załogi. Procedury epidemiologiczne wprowadzono też w świnoujskim szpitalu. U drugiego marynarza z tego samego statku stwierdzono malarię

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook