Jedynie prawda jest ciekawa


"Antifa" to naziści w przebraniu?

14.11.2011

Na jednym z filmów nakręconych 11 listopada widać, niemieckich "antyfaszystów", którzy maszerowali przez Nowy Świat. Jeden z członków "Antify" wykonuje na nim gest nazistowskiego pozdrowienia.

Na jednym z filmów nakręconych 11 listopada widać, niemieckich "antyfaszystów", którzy maszerowali przez Nowy Świat. Jeden z członków "Antify" wykonuje na nim gest nazistowskiego pozdrowienia.

Film opublikowany w internecie pokazuje, kim są niemieccy bojówkarze. Jeden z członków "Antify", prócz gestu nazistowskiego pozdrowienia, krzyczy: "Auschwitz Heil!". Czy "Antifa" jest związana z nazistami? 

Stefan Sękowski, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", specjalizujący się w sprawach niemieckich, w rozmowie ze Stefczyk.info mówi, że na pierwszy rzut oka środowisko nazistów z „Antifą” nie ma nic wspólnego. - Jeśli można mówić o jakichś związkach, to tylko ideowych. W Niemczech walka między "Antifą", a środowiskami nazistowskimi jest bardzo krwawa. "Antifa" organizuje blokady marszu Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec, czyli nazistów. Może ktoś, kto ma problemy z autoidentyfikacją ideową, rzeczywiście zaplątał się w ten pochód. Trzeba jednak pamiętać, że "Antifa" to subkulturowe zjawisko i mimo, że nie chwali Adolfa Hitlera, to bardzo często zmienia swoje poglądy – tłumaczy nasz rozmówca.

Niemieckich bojówkarzy zaprosiło do Polski Porozumienie 11 Listopada oraz Krytyka Polityczna. Na filmie można zobaczyć także między innymi, jak bojówkarze chronią się w kawiarni Nowy Wspaniały Świat, która należy do Krytyki Politycznej. Nie wygląda to na przypadkowe wejście do przypadkowej kawiarni. Obok wejścia do lokalu krążył aktywista Krytyki Politycznej Michał Sutowski. Zdawał się on hamować policjantów stojących przed wejściem do kawiarni. 

mk

(fot. PAP/ Marcel Mettelsiefen)

Warto poczytać

 1. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 2. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 3. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 4. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 5. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 6. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 7. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 8. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook