Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

"Antifa" to naziści w przebraniu?

14.11.2011

Na jednym z filmów nakręconych 11 listopada widać, niemieckich "antyfaszystów", którzy maszerowali przez Nowy Świat. Jeden z członków "Antify" wykonuje na nim gest nazistowskiego pozdrowienia.

Na jednym z filmów nakręconych 11 listopada widać, niemieckich "antyfaszystów", którzy maszerowali przez Nowy Świat. Jeden z członków "Antify" wykonuje na nim gest nazistowskiego pozdrowienia.

Film opublikowany w internecie pokazuje, kim są niemieccy bojówkarze. Jeden z członków "Antify", prócz gestu nazistowskiego pozdrowienia, krzyczy: "Auschwitz Heil!". Czy "Antifa" jest związana z nazistami? 

Stefan Sękowski, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", specjalizujący się w sprawach niemieckich, w rozmowie ze Stefczyk.info mówi, że na pierwszy rzut oka środowisko nazistów z „Antifą” nie ma nic wspólnego. - Jeśli można mówić o jakichś związkach, to tylko ideowych. W Niemczech walka między "Antifą", a środowiskami nazistowskimi jest bardzo krwawa. "Antifa" organizuje blokady marszu Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec, czyli nazistów. Może ktoś, kto ma problemy z autoidentyfikacją ideową, rzeczywiście zaplątał się w ten pochód. Trzeba jednak pamiętać, że "Antifa" to subkulturowe zjawisko i mimo, że nie chwali Adolfa Hitlera, to bardzo często zmienia swoje poglądy – tłumaczy nasz rozmówca.

Niemieckich bojówkarzy zaprosiło do Polski Porozumienie 11 Listopada oraz Krytyka Polityczna. Na filmie można zobaczyć także między innymi, jak bojówkarze chronią się w kawiarni Nowy Wspaniały Świat, która należy do Krytyki Politycznej. Nie wygląda to na przypadkowe wejście do przypadkowej kawiarni. Obok wejścia do lokalu krążył aktywista Krytyki Politycznej Michał Sutowski. Zdawał się on hamować policjantów stojących przed wejściem do kawiarni. 

mk

(fot. PAP/ Marcel Mettelsiefen)

Słowa kluczowe:

Marsz Niepodległości

,

Antifa

Warto poczytać

 1. 5fa2195364304f73b6c751d851a32433 25.05.2017

  Mucha: Pytania wyłonią się z konsultacji

  „Prezydent podkreślał, że w tej sprawie będą się wypowiadać przede wszystkim Polacy”.

 2. powazki 25.05.2017

  25. ekshumacja smoleńska

  Z Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach ekshumowano w czwartek kolejną - 25. - ofiarę katastrofy smoleńskiej. Prokuratura nie ujawnia, o czyj grób chodzi.

 3. komisjawer 24.05.2017

  Kandydaci do komisji weryfikacyjnej-zaopiniowani

  Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała w środę siedmiu kandydatów do komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji w stolicy. Negatywnie zaopiniowano zaś kandydata Nowoczesnej posła Jerzego Meysztowicza. Sejm ma wybrać członków komisji w czwartek.

 4. szczerskipapSISI 24.05.2017

  Szczerski o szczycie NATO

  Naszym oczekiwaniem jest potwierdzenie trwałości zobowiązań warszawskiego szczytu NATO - powiedział w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiadając udział prezydenta Andrzeja Dudy w spotkaniu szefów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

 5. mid-17524148 24.05.2017

  B. właściciel Jet Air przed komisją ds. Amber Gold

  "Pierwszy kontakt z Marcinem P. miałem w czerwcu 2011 r.; dzień po naszym spotkaniu i przedstawieniu propozycji inwestycji w Jet Air przelano nam pieniądze" – mówił były właściciel OLT Jet Air Poland Krzysztof Wicherek w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

 6. mid-17523010 24.05.2017

  Macierewicz: Zobowiązuję się do służby Polsce

  „Trzeba, by na czele rządu stali tacy ludzie, którzy rozumieją, czym jest bezpieczeństwo, patriotyzm i Ojczyzna”.

 7. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 8. mid-17524161 24.05.2017

  Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

  "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!"

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook